Kejt
26.01.06,21:19
Dobrý večer chcela by som vyriešiť jeden problém ak mi bude vedieť niekto poradiť budem rada ako mi niekto odpíše.V roku 2005 som bola do 13.05.2005 na materskej dovolenke.Dńa 14.05.2005 som nastúpila do zamestnanie môže si uplatniť nezdaniteľnú časť za celý roku myslím,že áno,ale nie som si istá.Máme zamestnanca,ktorý je u nás zamestnaný od 01.10.2005.V zamestnaní predtým si neuplatnil daňový bonus môže si ho uplatniť za celý rok nie je ženatý,ale žije spolu s družkou v jednej domácnosti,ktorá je na materskej dovolenke.Ešte mám jeden problém jedna zamestnankyňa pracovala pól roka u jednej firmy na dohodu.Neuplatňovala si nezdaniteľnú časť počas tej doby.Od októbra nastupila pracovať do našej firmy môže si uplatniť nezdaniteľnú čast za celý rok?/Asi´áno/:o
evina
26.01.06,20:30
Dobrý večer chcela by som vyriešiť jeden problém ak mi bude vedieť niekto poradiť budem rada ako mi niekto odpíše.V roku 2005 som bola do 13.05.2005 na materskej dovolenke.Dńa 14.05.2005 som nastúpila do zamestnanie môže si uplatniť nezdaniteľnú časť za celý roku myslím,že áno,ale nie som si istá.Máme zamestnanca,ktorý je u nás zamestnaný od 01.10.2005.V zamestnaní predtým si neuplatnil daňový bonus môže si ho uplatniť za celý rok nie je ženatý,ale žije spolu s družkou v jednej domácnosti,ktorá je na materskej dovolenke.Ešte mám jeden problém jedna zamestnankyňa pracovala pól roka u jednej firmy na
dohodu.Neuplatňovala si nezdaniteľnú časť počas tej doby.Od októbra nastupila pracovať do našej firmy môže si uplatniť nezdaniteľnú čast za celý rok?/Asi´áno/:o

ad1. Môžeš si uplatniť celú nezdaniteľnú časť 87 936
ad 2. Môže si uplatniť DB za celý rok, požiada o to v žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania.
ab3. Môže si tiež uplatniť celú nezdaniteľnú časť...
abel
26.01.06,21:27
Kejt, predpokladám že v tom 2. prípade je ten zamestnanec otcom dieťaťa a je aj zapísaný v rodnom liste, nie je to len dieťa družky.
kvet
27.01.06,04:42
K druhému problému ešte doplním, že daňovník musí mať za zdaňovacie obdobie, t.j. rok 2005, zdaniteľné príjmy aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy.