florens
10.12.11,18:52
Ahoj, mám otázku: mám obchod s darčekmi a keďže sa blížia vianoce, chcem mojim blízkym dať darčeky z môjho obchodu. otázka znie: môžem ten tovar predať sama sebe (alebo mojej rodine) so zľavou? a do akej výšky zľavy môžem ísť, aby to bolo v poriadku z účtovného a aj daňového hľadiska? Díky za odpovede...
KEJKA
10.12.11,20:06
si SZČO, alebo sro=PO?
Si platiteľ DPH?
florens
11.12.11,09:46
si SZČO, alebo sro=PO?
Si platiteľ DPH?

som szčo, neplátca DPH
Tweety
11.12.11,10:02
Ahoj, mám otázku: mám obchod s darčekmi a keďže sa blížia vianoce, chcem mojim blízkym dať darčeky z môjho obchodu. otázka znie: môžem ten tovar predať sama sebe (alebo mojej rodine) so zľavou? a do akej výšky zľavy môžem ísť, aby to bolo v poriadku z účtovného a aj daňového hľadiska? Díky za odpovede... Môžeš tovar predať-použiť sama, zľavu si urči sama. A výdavok bude nedaňový.
florens
11.12.11,10:08
a aku zlavu si možem najviac určiť? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
KEJKA
11.12.11,10:24
ako chceš predať sama sebe? sama sebe vystavíš faktúru?
To rovno zaúčtuj ako osobnú spotrebu.
aj tak je to darček - takže nedaňový výdavok=nedaňová spotreba.
florens
11.12.11,10:31
ako chceš predať sama sebe? sama sebe vystavíš faktúru?
To rovno zaúčtuj ako osobnú spotrebu.
aj tak je to darček - takže nedaňový výdavok=nedaňová spotreba.

ziadna faktura, normalne doklad z registračky. a ked to nechcem evidovat ako osobnu spotrebu, ale ako predaj? osobna spotreba ma aky vplyv na dan z prijmu? je predsa rozdiel, či to predam, alebo to vykážem ako osobnu spotrebu, nie?
KEJKA
11.12.11,10:58
samozrejme, že je rozdiel.
Ale ja som sa držala zadania o darčekoch.
Tweety
11.12.11,12:55
ziadna faktura, normalne doklad z registračky. a ked to nechcem evidovat ako osobnu spotrebu, ale ako predaj? osobna spotreba ma aky vplyv na dan z prijmu? je predsa rozdiel, či to predam, alebo to vykážem ako osobnu spotrebu, nie? Áno samozrejme, z predaja je tržba, a z osobnej spotreby nie je, tá nijako neovplyvní základ dane.
florens
13.12.11,12:09
a aku zlavu si možem najviac určiť? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?

tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
KEJKA
13.12.11,18:08
tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
ako komu
florens
29.12.11,13:28
tak ešte raz moja otázka.... s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?

môže mi niekto dať odpoveď na túto konkrétnu otázku? stále mi to nie je jasne....
s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
KEJKA
29.12.11,14:13
môže mi niekto dať odpoveď na túto konkrétnu otázku? stále mi to nie je jasne....
s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru?
keby si konkrétne dopísal zadanie, tak by si dostal lepšiu odpoveď.
Ty naozaj chceš nakúpiť za 100, zaplatiť 100 ale dostať nazad len napr. 20, alebo 50, alebo 1 euro?
to je čo za podnikanie?
florens
29.12.11,14:24
keby si konkrétne dopísal zadanie, tak by si dostal lepšiu odpoveď.
Ty naozaj chceš nakúpiť za 100, zaplatiť 100 ale dostať nazad len napr. 20, alebo 50, alebo 1 euro?
to je čo za podnikanie?
Milá Kejka, moje otázky sú položené dosť jasne. Nerieš prosím ťa to čo nemusíš, mňa len zaujíma, aké sú možnosti - čisto teoreticky. Čo Ti nie je jasné na mojej konkrétnej otázke: s akou zľavou možem najviac predavať? možem isť aj pod nákupnú cenu tovaru? Vieš mi priamo odpovedať, alebo nie? Pokiaľ nie, tak nepíš okolo nezmyselné omáčky a radšej nereaguj. Ďakujem za pochopenie...
kimart
18.12.12,10:45
S.r.o., platca DPH predáva tovar, rozhodol sa, že na niektoré položky dá 100% zľavu, vystavil faktúru na ktorej uviedol okrem predaného, podľa mňa týmto pádom už darovaný tovar takto: názov, počet,PC napr. 50€, zľava 100%, suma po zľave 0.
Pýtam sa, z tých 50€ musí predsa odviesť teraz DPH, nie? ako to zaúčtovať a uviesť do DPH-čky?
Tweety
18.12.12,11:00
S.r.o., platca DPH predáva tovar, rozhodol sa, že na niektoré položky dá 100% zľavu, vystavil faktúru na ktorej uviedol okrem predaného, podľa mňa týmto pádom už darovaný tovar takto: názov, počet,PC napr. 50€, zľava 100%, suma po zľave 0.
Pýtam sa, z tých 50€ musí predsa odviesť teraz DPH, nie? ako to zaúčtovať a uviesť do DPH-čky?
ÁNo, už to nie je zľava, dph musíš odviesť.
kimart
18.12.12,12:10
a vie mi niekto poradiť, ako to zaúčtovať? či len načítam ZD zo 100%-nej zľavy nato dám DPH a uvediem toto v DP DPH?
A ešte jeden dotaz, ak je to zľava napr. 80% z tejto DPH nemusím odviesť?
korela
18.12.12,12:30
Príklad:
Predaj kníh pred sviatkami ambulantným spôsobom, v určitom objeme sa knihy ukradnú.
Rovnako sa to môže stať v ktoromkoľvek obchode. Ako sa táto strata vykazuje?
Tweety
18.12.12,12:40
Príklad:
Predaj kníh pred sviatkami ambulantným spôsobom, v určitom objeme sa knihy ukradnú.
Rovnako sa to môže stať v ktoromkoľvek obchode. Ako sa táto strata vykazuje?
To nie je zľava. Sizlezaradil
korela
18.12.12,13:02
Ďakujem.:-)
kimart
19.12.12,06:58
a vie mi niekto poradiť, ako to zaúčtovať? či len načítam ZD zo 100%-nej zľavy nato dám DPH a uvediem toto v DP DPH?
A ešte jeden dotaz, ak je to zľava napr. 80% z tejto DPH nemusím odviesť?
posúvam...