Bren77
11.12.11,09:48
Dobry den

chcel by som Vas poprosit o pomoc v uctovno pravnej veci..... V pravnickej osobe sme dvaja spolocnici a sucasne aj dvaja konatelia. Jeden z nas ma licenciu u zahranicneho partnera, ku ktoremu dochadzaju klienti z pravnickej osoby. Kedze zahranicny partner komunukuje iba s jednym spolocnikom v jeho mene (nakolko ta licencia je na neho) Takisto aj provizie su vyplacane na jeho osobny ucet. On to hned transfferom prevedie v plnej vyske na ucet Pravnickej osoby ktorej je konatel a spolocnik. Chceli by sme to nejako Uctovno-pravne podchytit aby tie prevody z fyzickej na pravnicku osobu boli nejako podlozene a neviem ci len nejaka fakturacia bude stacit... Kedze on nieje živnostnik. Viete mi prosim nejako poradit, ja rozmyslam o Mandatnej zmluve........ medzi nim a sro.

DAKUJEM
KEJKA
11.12.11,09:20
aká je to licencia?
lebo existujú licencie, na základe ktorých sa také príjmy považujú za podnikanie podľa osobitných predpisov - právnici, audítori, advokáti.......
V takom prípade má mať DIČ, aby ten príjem bol legalizovaný.
Bren77
11.12.11,11:59
...nejedna sa o nic podobne ako pisete, je to licencia v urcitom ekonomickom poradenstve v UK ale pretoze vydat takuto licenciu na Pravnicku osobu by bolo administrativne ako aj casovo narocne zvolili sme cestu a splnenie na jedneho zo spolocnikov pre ktoreho z tejto cinnosti nevyplyva ziadny prijem ....nakolko cela suma sa prevedie na SRO v dany den vyuctovania
KEJKA
11.12.11,12:52
takže to jedno sme vylúčili. Ten spoločník poskytuje služby v zahraničí? v UK?
nemyslím si, že odpoveď bez podrobnej analýzy podnikania, zmlúv, záväzkov PO vs klienti /zahranični?/
by mohla byť jednoduchá v zmysle, áno, napíšte MZ a je to OK............
kedže licenciu vlastní jeden spoločník, tak ju prioritne vlastní on ako FO. Vykonáva tú činnosť vo vlastnom mene a na vlastný účet.
A má z toho príjem, akože nie? Ved mu chodí provízia na jeho súkromný účet.
Chcete to legalizovať ako príjem PO, tak to chápem, ale to je až druhý krok.
a ešte je tu otáza prípadnej povinnej registrácie podľa §7a) Z_DPH - poskyovanie služieb do krajín EU, prípadne ich nákup.
Bren77
11.12.11,13:13
nie neposkytuje ju v zahranici - poskytuje ju na SR, pre UK firmu ... ktora mu za to odvadza proviziu ....