ishop
11.12.11,11:30
Zdravím.
Občas predávam cez internet.
S tovarom odošlem aj faktúru v ktorej uvádzam spôsob úhrady : dobierka.
Na kópiu faktúry pripnem lístok z pošty o prevzatí peňazí a hotovo.
Potom to dám účtovníčke nech to zúčtuje .
Chcel by som sa opýtať , či sa na môj spôsob predaja vzťahuje fiškálny zákon a či od januára si budem musieť zaobstarať fiškálnu pokladnicu a bločky dokladať k faktúram?
Prevádzku nevlastním.
Je to veľmi drahé a pre 3 mesiace podnikania sa mi to neoplatí kupovať.
V marci živnosť ruším .......
mshop
11.12.11,11:42
Pokiaľ je to dobierka nemusíš nakoľko peniaze nepreberáš v hotovosti ale na účet...
ishop
11.12.11,12:07
No peniaze si preberám na pošte šekom ,ale není problém to smerovať na účet:) .
avalik
11.12.11,12:25
No peniaze si preberám na pošte šekom ,ale není problém to smerovať na účet:) .

zakon uvadza, ze povinnost evidovat trzbu v ERP sa nevztahuje na predaj tovaru na dobierku
mshop
11.12.11,12:28
Presmeruj to na účet a máš pokoj :) pokladňa nás vyšla cez 300€ čiže je lepšie ak si to presmeruješ na účet ak končíš :)
KEJKA
11.12.11,12:55
No peniaze si preberám na pošte šekom ,ale není problém to smerovať na účet:) .
aj ked preberáš hotovosť, ale cez poštu na šek, tak zákonná úprava toto už nepovažuje za úhradu faktúry v hotovosti.
Ide o dobierku a pošta vstupuje medzi dodávateľa a odberateľa.
Takže ERP nepotrebuješ.
ishop
11.12.11,16:23
Ďakujem za odpovede.
Chcel by som sa ešte spýtať:
Mám nefiškalnu pokladnicu riadne evidovanú na daňovom úrade.
Toho roku v nej nebola nablokovaná ani jedná položka a pokladnica leží rok na poličke.
Je povinnosť robiť mesačne uzávierky ak sa nepoužíva a toho roku na nej nebol zaevidovaný žiaden zisk?
Pripadá mi to ako zbytočné mrhanie páskou ....
KEJKA
11.12.11,16:26
no tá pokladnica už nezodpovedá novým podmienkam, takže ju nepoužívaj, prečo ju vlastne nejdeš vyradiť z evidencie? Budeš mať pokoj.
ishop
11.12.11,16:30
Zajtra to pôjdem vyradiť
bibibo
13.12.11,12:25
Tiež chcem skončiť s Eshopom, ale chcel by som ešte vypredať zásoby. V mojom prípade však zákazníci si chodia prevziať tovar osobne. Potrebujem ERP ? Ak áno, tak môžem z jedného dňa na druhý zrušiť web a tváriť sa, že som už skončil ? S.r.o. by som však chcel ešte podržať.
KEJKA
13.12.11,18:07
neviem ako sa chceš tváriť, nejdem riešiť.
Aj ked skončíš s e-shopom, nepredaný tovar bude na sklade. Ak ho predáš za hotové, tak registračku potrebuješ.
KatarinaNR
30.01.12,15:47
v súvislosti s e-shopom a predaj tovaru na dobierku by som sa chcela opýtať, na dobierku sa nevzťahu zákon o erp, resp.nie je potrebné vystavovať doklad z registračnej pokladne, takže do balíka je potom dostačujúce vložiť dodací lisť + faktúru. Dokladom pre príjem finančných prostriedkov v JÚ je potom doklad z pošty o prebratí hotovosti a účtuje sa to príjem v hotovosti?
ďakujem
Mija33
10.02.12,08:17
... reagujem na odpoved... preberanie hotovosti za dobierku, vystavujem PPD, /v JÚ/ že som prijal peniaze od Slov.pošty alebo od klienta, ktorý je na dobierkovom šeku?