mersedes1982
11.12.11,15:14
Ahojte!!!
Som strašne bezradná. Pracujem v rozp.organizácii veľmi krátky čas, ale už dopredu sa bojím že nezvládnem koncoročnú uzávierku v podv.účtovníctve. Mesačná súvaha mi stále sedí, štvrťročná tiež sedela. Ale nie je nikto,kto by mi poradil,čo všetko a ako sa má zaúčtovávať. Podľa všetkého budem mať také sviatky,ako nikdy!!! Som z toho celého strašne zúfalá.
Je niekto, kto by mi vedel pomôcť?????
Ďakujem
a_je_to
12.12.11,07:56
Hmmm ... je kopa účtovníčkok, seniorok, ktoré by to zvládli ľavou zadnou. Ale sú vedené na úrade práce a nikto o ne nemá záujem. Ak si sa dostala na pozíciu, že si tam veľmi krátko a už Ťa čaká účtovná závierka, tak niečo nie je v poriadku s výberom na pozíciu. Pomôže Ti naozaj iba to, že celé sviatky preštuduješ, tak príručku k programu, ako aj postupy pre RoPo. V téme, ktorú si založila nezadávaš žiadnu konkrétnu otázku. Preto nemôžeš očakávať, že Ti niekto napíše obsiahly návod na zvládnutie Tvojho problému.
mersedes1982
12.12.11,14:12
Ahoj, viem že máš pravdu!!!!
Konkretnu otázku som z toho dôvodu neuviedla, lebo neviem čo s čím musím porovnávať, a vôbec s čím takáto uzávierka chodí!!!!!
Viem, že je to strašne ťažké, ver tomu, keby bola iná práca...tak túto ponechám takému človeku, ktorý to zvládne s ľavou zadnou. Vybraná som bola ja, ktorá som nikdy účtovníctvo nerobila. Pritom nie som najmladšia, ale bohužial celkovo zamestnať sa je v dnešnej dobe ťažké, tak človek sa snaží robiť to čo musí.
Ahoj
anto
12.12.11,14:49
No tu je ťažko radiť. Ale ľudské úsilie nepozná hraníc. Najlepšie bude nájsť nejakú kamarátku, ktorá robí účtovníctvo a poprosiť ju o pomoc a návod. Účtovanie a ročná uzávierka je pomerne zložitá vec, dá sa naučiť, ale vyžaduje dlhoročnú prax. Ja som tiež tak začínal, obložený knihami a návodmi, telefonóval som kamarátovi a až nakoniec on teraz telefonuje mne. :) A teraz je to v pohode, ide to fajn, len keby sa furt nemenili zákony, to je horšie ako zmena zamestnania.
mersedes1982
12.12.11,20:10
určite,že je to zaujímavá práca...a zamestná ma naozaj na 8 hod.denne. Závidím tým, ktorí to vedia!!!!!
mersedes1982
23.12.11,10:01
Ahoj, prepáč že Ta vyrušujem.

Stala sa takáto vec: výber hotovosti do pokladne
za tú hotovosť sa nakúpili poukážky - účtovala mzd.účt. peniaze na ceste.
Ku mne sa dostanú len výpisy z bank. účtov.
Výber hotovosti som účtovala: 261-0/222 637 030 41
urobil sa prevod zo SF na výd.účet na tú sumu, za ktoru sa nakúpili poukážky
výpis z výd.účtu: +30 eur zaúčtované 222 637 032 41/261-0
výpis zo SF : -30 eur zaúčtované 472-6/221-4
lenže mi teraz výpis z výd. účtu nesedí so zborníkom ( 222) chýba mi tam tých 30 eur.....ako postupovať dalej, som bezradná!!!!!! na výpise je o 30 eur viac,ako v zborníku!!!! pritom, pri každom účtovaní výpisu, prejdem do zborníka a prekontrolujem stav na 222 stále!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ďakujem a prajem príjemné a krásne Vianočné sviatky Ahoj