crunch80
11.12.11,15:57
Zdravím vospolok,

potrebujem radu ohladom zakladania SROčky s jestvujúcimi dlhmy. Mám dlhy ako sukromna osoba aj s byvalej živnosti, ktoré splácam. V prípade založenia sro dlhy sa presuvaju na sro, ked som v nej konatelom? Ak založím sro a bude mať sro majetok je ten majetok dostupny veritelom ? Dakujem za odpovede
mattto
11.12.11,15:25
s.r.o. je samostatný právny subjekt, preto sa dlhy živnostníka na spoločnosť "nepresúvajú." Ak založíš s.r.o. budeš spoločníkom s.r.o. a teda budeš vlastniť obchodný podiel, ktorý je majetková hodnota a ten je postihnuteľný exekúciou ako hociktorý iný majetok dlžníka
Economic
12.12.11,18:13
Zdravím vospolok,

potrebujem radu ohladom zakladania SROčky s jestvujúcimi dlhmy. Mám dlhy ako sukromna osoba aj s byvalej živnosti, ktoré splácam. V prípade založenia sro dlhy sa presuvaju na sro, ked som v nej konatelom? Ak založím sro a bude mať sro majetok je ten majetok dostupny veritelom ? Dakujem za odpovede

Pre Teba by bola najvhodnejšia forma sro dvaja spoločníci. Ty by si mal vklad 750.- Eur, druhý spoločník 4 250.-. Ak by došlo k zriadeniu zál. práva na Tvoj vklad, bolo by to iba na 750.- Eur. Toľko moja rada.
Podnikanie
12.12.11,18:18
Fyzická osdoba-živnostník je jedna vec a s.r.o. je druhá. Ak máš dlhy ešte z prevádzkovania živnosti, tak tieto dlhy sú na fyzickú osobu. Sro je právnická osoba a iný subjekt, takže nebude preberať dlhy fyzickej osoby, ktorá je v nej iba konateľom.
Economic
12.12.11,18:22
Fyzická osdoba-živnostník je jedna vec a s.r.o. je druhá. Ak máš dlhy ešte z prevádzkovania živnosti, tak tieto dlhy sú na fyzickú osobu. Sro je právnická osoba a iný subjekt, takže nebude preberať dlhy fyzickej osoby, ktorá je v nej iba konateľom.

Súhlasím, ale exekútor by mohol siahnuť na obchodný podiel spoločníka, ktorý je dlžníkom ako FO. Aj v praxi som sa s tým už stretla. Preto som navrhla riešenie, ktoré som navrhla. Je mi jasné že FO je iná subjektivita ako PO.
Don133
13.12.11,18:21
s.r.o. je samostatný právny subjekt, preto sa dlhy živnostníka na spoločnosť "nepresúvajú." Ak založíš s.r.o. budeš spoločníkom s.r.o. a teda budeš vlastniť obchodný podiel, ktorý je majetková hodnota a ten je postihnuteľný exekúciou ako hociktorý iný majetok dlžníka

mattto Ti to napísal uplne super, niet k tomu čo dodať....na Tvojej otázke je velmi podstatné, že "Mám dlhy ako sukromna osoba aj s byvalej živnosti, ktoré splácam"....inak by som to považoval z Tvojej strany za špekuláciu : "poradte ako hodiť dlhy na s.r.o a dovidenia " ....na takéto veci porada neslúži:)