jajuska
27.01.06,07:33
Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o radu, resp. informaciu.
Robim JUTO, na co vsetko musím urobiť inventúru resp. inventarizáciu? Aký je vlastne medzi tým rozdiel?
Ja robím inventúru 4x do roka pokladne. Ale inak nicoho.
Mam aj zásoby na sklade, ale ku koncu roku si vzdy nulové, nakolko kupujeme vzdy len tolko kolko spotrebujeme. Ide o farby (maliarstvo) mam robiť aj inventúru skladu? Robím ku kazdemu druhu materiálu skladové karty, aj príjemky a výdajky.. len tu inventúru nie...
Dakujem Vám velmi pekne. Prajem pekný dnicek.

Janka
renča1
27.01.06,06:44
Inventúra sa robí fyzicky na sklade. Potom sa robí aj inventarizačný zápis -
"dokladovka". ( napr. stav pokladni, v banke, prieb.položky, záväzky, pohľadávky,atd...) Inventarizácia znamená inventarizácia pohľadávok a závazkov podľa § 29 a 30 zákona 431/2002 Zb. Je to písomné odsúhlas.salda medzi odberateľ. a dodávateľmi, samozrejme sa jedná len o otvorené položky. Ešte doplním mala by sa takáto inventúra na skladoch urobiť i ked je nulová. Treba všetko dokladovať aj nulové stavy.
jajuska
27.01.06,06:56
Oki, Renči, len mi prosim Ta povedz.. tieto invent. zapisy mam teda urobit k vsetkym zaväzkom, pohladavkam, zasobam a ku vsetkemu ku koncu roku?
Zita5
27.01.06,06:57
Áno , k 31.12.2005 . Predbehla som Renču :p
jajuska
27.01.06,06:58
Dakujem, pekne, za radu a ochotu.
pekný den
renča1
27.01.06,07:02
Áno , k 31.12.2005 . Predbehla som Renču :p

Uznávam si rýchlejšia :D :p
skoricka
02.02.06,17:27
chcela by som sa opytat, ak by ste mi mohli pomoct tiez ohladne inventury. Inventuru zasob a dlh. hmotneho majetku sme urobili v novembri ako to povoluje zakon, ostatne veci k 31.12.. Aky datum mam vsak potom dat do prikazu riaditela na vykonanie inventarizacie, ked robim vlastne ku dvom inventuram? Ci mam vyhotovit dva prikazy- jeden len na inventuru fyzicku tych zasob a dlh. majetku a druhy na inventarizaciu k 31.12 a rozpisem o aky majetok ide??
Pripadne tu inventuru v novembri mozem nazvat priebeznou???
dakujem krasne
Alena Kašičková
02.02.06,18:02
chcela by som sa opytat, ak by ste mi mohli pomoct tiez ohladne inventury. Inventuru zasob a dlh. hmotneho majetku sme urobili v novembri ako to povoluje zakon, ostatne veci k 31.12.. Aky datum mam vsak potom dat do prikazu riaditela na vykonanie inventarizacie, ked robim vlastne ku dvom inventuram? Ci mam vyhotovit dva prikazy- jeden len na inventuru fyzicku tych zasob a dlh. majetku a druhy na inventarizaciu k 31.12 a rozpisem o aky majetok ide??
Pripadne tu inventuru v novembri mozem nazvat priebeznou???
dakujem krasne

Staci jeden prikaz riaditela, kde budes mat rozpisane o co sa jedna-vymenovať všetky inventury a inventarizacie, datum kedy sa prevedu.Čiže inventarizácie pohľadávok môžeš robiť napr. od 5.1.-10.1.2006.
To znamena, že príkaz bude vystavený v oktobri, keďže ste už mali inventúry v novembri. K tomu stanoviť ešte inventarizačnú komisiu.
skoricka
02.02.06,18:06
dakujem pekne, ale aj vtedy sa jedna o riadnu invetarizaciu ked prikaz bude k novembrovemu datumu??
ved v zakone je ze pokial nie je k 31.12 inventarizacia, tak ide o mimoriadnu
a este ku tym pohladavkam, predsa dokladovu inventuru mozno robit len k 31.12.
Eva Farkasová
19.02.06,14:06
Prosím nemá niekto tlačivo na príkazný list na vykonanie inventarizácie záväzkov a pohľadávok? Inventarizáciu máme vykonanú, ale toto žiada od nás hlavná kontrolórka. Ďakujem pekne.
malina
19.02.06,17:52
Prikladám Ti jeden vzor:
Eva Farkasová
20.02.06,14:34
Prikladám Ti jeden vzor:

Ďakujem ti pekne a náhodou vzor ako má vyzerať inventarizačný súpis nemáš? Robíme to prvý krát. Vopreď veľká vďaka.:D
malina
20.02.06,14:41
Mám aj ten (vďaka Porade :) ):
Eva Farkasová
20.02.06,14:58
Si zlatá. Prosím ak máš trochu času, potrebujem sa trochu priučiť v tých veciach. Myslím tým, aké doklady ešte treba k vykonaniu inventarizácie /napr. zostavenie inventariz.komisie, či je nejaký predpis na počet členov a pod./ Máme v tom chaos a čas letí ...
malina
20.02.06,15:36
Prikladám ďalšie (nielen od Huga Bossa ;) ):
malina
20.02.06,15:41
A ešte som na Porade našla:
Eva Farkasová
20.02.06,17:40
Čo je doma, to sa počíta :o))). Vďaka