Danuulienka
11.12.11,18:24
Dobrý večer,


chcem sa poradiť s problémom kde riešim zamestnanca s kratším pracovným časom. Zamestnancovi som rátala
mzdu ( v zmluve máme dohodnutých odpracovaných 5 hodín za týždeň) . Mzdu som si vyrátala 320 EUR : 176 hodín x 20 hodín=
vymeriavací základ na odvody do SP a ZP. Pani zo ZP ma však upozornila, že ešte sa s takou malou čiastkou do
fondov nestretla. Preto Vás prosím o pomoc, či môžme takto pokračovať alebo sme povinní platiť z minimálnej
mzdy.
320 mám mzdu pri plnom úväzku
176 hodín rátam počet odpracovaných hodín pri počte 22 dní v mesiaci
20 hodín rátam ako 4 odpracované dni v mesiaci

ďakujem
Mila123
11.12.11,17:53
neviem čo je to za pani, ale pokiaľ viem, minimálny VZ zo mzdy neexistuje.....t.j. aj keby mala mať 1,822€ vyplatenú mzdu,za 1 odpracovanú hodinu mesačne (možno pritiahnuté za vlasy, že iba taká nízka mzda je to v poriadku)....ak ste sa tak dohodli v PZ, dodržala si min. mzdu, tak potom????
predsa si neviem predstaviť, že pracovník (ako pani tvrdila) sa prepracuje do mínusovej mzdy.....alebo, každý kto má mzdu nižšiu ako min.mzdu musí byť platený vo výške 317 €????? h l ú p o s ť.......
Danuulienka
11.12.11,18:04
ďakujem za radu.Bolo mi trápne ju presviedčať, ale niekedy v minulosti sme mali zákonného zástupcu, ktorí už podľa nového musel byť na pracovný pomer a písali sme, že počas mesiaca odrobil len 4 hodiny a za to sme mu dávali mzdu a bolo to v poriadku. Ďakujem ešte raz
veronikasad
11.12.11,18:58
ďakujem za radu.Bolo mi trápne ju presviedčať, ale niekedy v minulosti sme mali zákonného zástupcu, ktorí už podľa nového musel byť na pracovný pomer a písali sme, že počas mesiaca odrobil len 4 hodiny a za to sme mu dávali mzdu a bolo to v poriadku. Ďakujem ešte raz
Daj zamestnancovi pracovnú zmluvu s hodinovou mzdou (nesmie byť nižšia ako minimálna) a máš to vyriešené. Nezabudni v PZ uviesť dlžku týždenného prac.času.