Pikoška
11.12.11,18:35
V dnešnom spravodajstve som si vypočula zamestnankyne úradov práce, ktoré požadujú od ministra Mihála zvýšenie platov. Minister Mihál údajne prehodnotí, a pravdepodobne po zvážení pridá. Chcem len veriť, že nebude mať k takému činu už čas. Pred úradmi práce sa zástupy hladových rozrastajú. Na úradoch práce chcú z toho ryžovať. Prácu nezamestnaným nehľadajú, sú len administratívnymi zapisovateľkami. Kríza-nekríza, pýtajú viac.
Minister Mihál robí škrty v príjmoch najslabším vrstvám obyvateľstva, odkiaľ chce vziať? Jánošík bohatým bral a chudobným dával. Minister Mihál to robí presne naopak. Alebo sa mýlim?
misoft
11.12.11,17:42
A už sa spustila lavína! Kto ďalší bude žiadať zvýšenie platov?
Mila123
11.12.11,17:58
akože lavína?????vidím na Tatry a ešte ani tam poriadne nenasnežilo, tak prečo lavíny????

nemám rada tie naše úradníčky na ÚPSVaR.....preháňajú klientov....nech sú rady, že je kríza, že majú prácu........akože nech sa nikto nehnevá, ale robiť sprostredkovateľku na hľadanie zamestnania......česť výnimkám, ja som sa nestretla ani s jednou (až na p. vedúcu, ktorá bola znalá veci) ostatné sa snažili nezakladať spis.......
veronikasad
11.12.11,18:38
Pikoška, za plat, ktorý majú radové pracovníčky, napr. na odd. dávok v hmotnej núdzi, by si tam robiť nechcela ... Keď sa pred rokom znižovali stavy, prácu rozdelili tým čo zostali, a že nezamestnaných pribúda, písať nemusím.
Mila123
11.12.11,18:41
ja ho nemám vyšší ako ony.....
nemám zo zákona ani jeden deň na relaxáciu .......
a zodpovedám za chyby, platím ak sa pomýlim.....
veronikasad
11.12.11,18:42
Mila, robila mi tam kamarátka, ako účtovníčka (živnostníčka) by som s ňou nikdy nemenila ...Byť šéfom sama sebe, aj bez zákonného volna na relaxaciu je na nezaplatenie.
Mila123
11.12.11,18:45
Veronika, ja sa s Tebou nechcem škriepiť.......a netvrdím, že to tak nie je.....
ale poznám tie naše dámy na našom úrade........napr. nikdy nie je voľné pracovné miesto, stále majú obsadené (ja mám prácu , moja známa zháňala...)
veronikasad
11.12.11,18:46
Mila, písala som o inom oddelení UP - s evidenciou nezamestnaných nemám dobré skúsenosti ani ja.
duves
11.12.11,18:51
No úrady práce su fakt iba registračný úrad. Prácu vam neponuknu.To ešte tak trochu fungovalo začiatkom 90-ych rokov.
Mila123
11.12.11,18:52
Veronika, ja som sa stretla s prac. z UP, pri priznaní PnD....hrôza.....
z chlapca dámy urobili dcéru, klient si to nevšimol a keď som zavolala pani na úrad a upozornila ju, mala x výhovoriek, prečo tak urobila, dokonca nebol problém, že mi zaslala poštou opravené potvrdenie.....

a aj osobne som bola zaniesť doklad o návšteve školy mojich dcér....a dáma sa ma s úsmevom opýtala, " Vaša dcéra chodí na externé všeobecné lekárstvo?" --.........moja odpoveď bola, že od kedy sa medicína externe študuje???????hrôza a des mi vyvolávajú.....
veronikasad
11.12.11,18:56
Nečuduj sa, riaditel UP je politická funkcia a pri jeho každej výmene si so sebou "dotiahne" svojich verných - bez ohľadu na odbornosť.
Mila123
11.12.11,18:57
mňa už nič neprekvapí.......
Pikoška
11.12.11,19:06
Veronika, neviem, ako Ty, ale nás keď hromadne prepustili, ja som na ten úrad išla. Nič dehonestujúcejšie som nezažila. Samozrejme, že som nikdy nečakala v rade za spoluobčanmi tmavšej pleti, ale som si dovolila zaklopať. Unudený pohľad, plesknutie pečiatky, trápny zápis, a jedno fiktívne potvrdenie, ktoré som si dala opečiatkovať cestou na ten úrad. Vieš, ako ma privítali? " No ale Vám určite prácu nenájdeme ". A ja na to: " Veď to od Vás ani neočakávam ".
P.S. Ale ak by predsa len do toho štrajku išli,:) tak môže minister prijať namiesto niektorej mňa, k dôchodku si privyrobím a pôjdem s cenou práce na trhu práce o 100 Eur nadol. Keď šetriť, tak šetriť.Nás už bolia kosti, my tie trápne preukazy nejako už ocajchovať zvládneme.
veronikasad
11.12.11,19:20
Pikoška, zažila som to tiež pred 10 rokmi. Tiež som po 27 rokoch v jednej firme prišla o prácu. Žiadala som dotáciu na podnikanie, chodila som tam skoro 10 mesiacov "ako na klavír", vtedy sa dotácie pridelovali podla "zásluh", ako osamelá matka s dvomi deťmi som bola menej dôležitá, ako riaditel Slovenskej poisťovne, ktorý odišiel z funkcie s tučným odstupným ...
Viem o čom píšem, ale vo svojich dnešných poznámkach som písala o inom oddelení UP.
alaya1
11.12.11,19:46
No, moj manzel, ked sa isiel registrovat,ked koli zdrav.stavu uz nemohol pracovat kde predtym, opytala sa ho pani za prepazkou- vy nemate znamosti, ze ste tu?

Ja som tam bola s nim, skoro som odpadla.
trisestri
11.12.11,20:41
cakal som kto sa este ozve po lekaroch a uciteloch,ale prave uradnikov na up by som netipoval,no ty pravy sa ozvali - Mihal by zrazu rozdaval a to mal plnu hubu setrenia, prave na takych uradoch treba setrit a co tak trh prce,je kopec vzdelanych ludi co su schopny a ochotny uradnikov na up vymenit-nemam z nimi ani ako nezamestnany ani ako zivnostnik dobre skusenosti,nas malych sikanovali a podvodnikom a gaunerom sa podlizovali-ak by sa opovazili strajkovat,vymenit ich a hotovo.