mdian
12.12.11,02:26
Zdravim, premyslam, ze si otvorim eshop so sypanymi cajmi.

1) Potrebujem aby mi to odklepla veterninarna sprava, alebo niekto iny? Treba k tomu nejake specialne certifikaty?
2) Potrebujem v ramci zivnosti nejaky specialny predmet podnikania, iny nez "kupa tovaru na ucely predaja konecnemu spotrebitelovi"?
3) Ak by som mal dodavatela priamo z ciny, okrem colnych zalezitosti musim riesit co sa tyka povoleni este nieco?

Dakujem za rady.
prepinakos
12.12.11,07:46
Mne sa skutočne niekedy až rozum zastavuje, aké ľudia dokážu položiť otázky. Na jednej strane nadávajú na byrokraciu a na tej druhej sami hľadajú prekážky ba si ich aj vytvárajú a hľadajú tú zložitejšiu cestu.
1.Aké povolenie od veterinarnej spravy? :D Na sypané čaje? - toto je vec skôr výrobcu . certifikáty ani nekomentujem :D
2. Aký špeciálny predmet by si chcel? Nechcel by si špeciálny predmet aj na každý druh čaju . : 99.8 - predaj zeleného čaju značky XYZ 99.9 predaj čierneho čaju značky - asi tak si to všetci predstavujeme inač u teba nebudene nakupovať ! :D
3. o dovoze z ciny je tu hadam 100000000000 na druhú príspevkov, tak keď si taký lenivý tak klikni tuto : http://lmgtfy.com/?q=dovoz+tovaru+z+%C4%8D%C3%ADny
mdian
12.12.11,09:22
Samotny dovoz z ciny ma nezaujima, s tym mam skusenosti, dovazal som odtial nejake veci, ale tie neboli urcene na konzumaciu. Preto som sa pytal na veterinarnu spravu, resp nejaku podobnu instituciu. Predavat trenky, je ine ako tovar ktory sa ma konzumovat.