Sliedič
12.12.11,08:08
Zdravím. Ktorú banku odporúčate na založenie podnikateľského účtu? Ktorá je najvýhodnejšia?

Musím mať neodkladne podnikateľský účet (vytlačil som si tie odporúčania z tejto stránky na založenie živnosti), keď budem pracovať ako šofér osobnej prepravy a teda peniaze budem dostávať v hotovosti?

Ďakujem za pomoc.
Mila123
12.12.11,07:13
nemusíš mať účet vôbec...........
Braňo
12.12.11,07:15
ak budeš mať minimum platieb odporúčam mbank biznis konto - je bez poplatku.
Mila123
12.12.11,07:17
ale asi vôbec nebude mať platby na b.ú., musel by si vkladať peniažky....
kezeso
12.12.11,10:29
Ak nepotrebuješ účet na príjimanie platieb od odberateľov tvojej služby, nemusíš mať k tomu podnikateľský účet. Poplatky za vedenie mesačne dosiahnu aj 5 - 6 €
Milka611
21.12.11,21:00
tiez si myslim ze ty nepotrebujes ucet.
inak ja som SZCO 7 rokov a mam len bezny ucet.
a k tejto teme sa chcem spytat...kde vychadza podnikatelsky ucet najlacjesie...pre S.r.o. ktora fakturuje do Francuzska takze prevody medzi Francuzskom a SR..atd..
tictac7
21.12.11,21:13
tiez si myslim ze ty nepotrebujes ucet.
inak ja som SZCO 7 rokov a mam len bezny ucet.
a k tejto teme sa chcem spytat...kde vychadza podnikatelsky ucet najlacjesie...pre S.r.o. ktora fakturuje do Francuzska takze prevody medzi Francuzskom a SR..atd..

pokiaľ mi je známe, tak F aj SK sú akosi v takej únii - EÚ sa to,myslím volá, a dokonca spolu sú aj v takej ešte užšejšej, že "menovej únii", myslím, že bez pár dní (presnejšie 10 dni a necelá hodinka) tam spolu budú už 4. rok, takže pokiaľ ma moje vedomosti a teda aj pamäť neklamú - prevody medzi členmi - žiadny prepočet - žiadne dodatočné poplatky - výsledok - žiadny problém...., či som mimo?! Teda asi hej. No skryté poplatky sú, teda banka xxxx má do 50.000 EUR (alebo iná mena v rámci EÚ) poplatok 0,17 EUR - potom už je tak nehorázny, že sa ho ani neoplatí riešiť a aj milión sa oplatí poslať v dvadsiatich splátkach po 49.999,99 EUR a v dvadsiatejprvej ten zvyšok....no a je banka xxxx poplatky pri EUR prevodoch nemá žiadne, ale napr. pri 3.400 CZK (teda v prepočte necelých 140 EUR) má poplatok 10 EUR.

dovetok: nechci, prosím, názvy bánk - to by bola reklama - a tú ja nenosím....
stan1ey
21.12.11,22:06
Odporúčam jednu z nasledovných možností:
1.-Tatrabanka Tatra Presonal
2.-VUB Flexiúčet
3.-mBank mKonto Biznis s eMax Biznis kontom
... zoradil som ich podla poriada, prvé by som odporúčal najskôr. Momentálne sú to jediné účty, ktoré stoja za zriadenie :-)
Všetky spomínané účty sú bezplatné ako aj výbery, transakcie, bankové prevody a podobne. Spoplatňujú sa len nadštandardné služby.
Ja osobne využívam mBank nakoľko pobočku banky nepotrebujem. Viac vecí sa zariadi cez internet alebo telefón. Tatra či VUB Banka majú pobočky po celom Slovensku a tak vedia zabezpečiť aj hotovostné platby. Tatru alebo VUB Banku by som odporúčal v prípade servisu vo financovaní úverov, kontokorentu, kreditných kariet a podobne.

Neodporúčam mať nezriadený účet nakoľko v budúcnosti to môže mať zlé následky (a okrem toho je to hamba) :-)