Tunco
12.12.11,08:36
Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať, či má zamestnanec nárok na nevyčerpanú dovolenku ak ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe? Pracoval som takmer 90 dní neptretržite (okrem víkendov a sviatkov samozrejme) a ku koncu skúšobnej doby som ukončil pracovný pomer. Zamestnávateľ mi však nepvyplatil nevyčerpanú dovolenku, mám na nu nárok?
Tweety
12.12.11,07:38
Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať, či má zamestnanec nárok na nevyčerpanú dovolenku ak ukončil pracovný pomer v skúšobnej dobe? Pracoval som takmer 90 dní neptretržite (okrem víkendov a sviatkov samozrejme) a ku koncu skúšobnej doby som ukončil pracovný pomer. Zamestnávateľ mi však nepvyplatil nevyčerpanú dovolenku, mám na nu nárok?
Máš nárok na dovolenku aj počas práce v SD.
Mila123
12.12.11,07:38
vznikla ti za každých skutočne odpracovaných 21 dní 1/12 z ročného nároku......
Tunco
12.12.11,07:40
To znamená, že by som mal svojho zamestnávateľa požiadať o vyplatenie nevyčerpanej dovolenky. To som ale zvedavý, ako zareaguje. Každopádne ďakujem
Tweety
12.12.11,07:43
To znamená, že by som mal svojho zamestnávateľa požiadať o vyplatenie nevyčerpanej dovolenky. To som ale zvedavý, ako zareaguje. Každopádne ďakujem Tu nemá čo špekulovať, vzniknutý nárok musí preplatiť pri skončení PP.
Mila123
12.12.11,07:49
alebo aj IP pomáha...
Tunco
12.12.11,08:21
Ďakujem veľmi pekne za rady
lkjhg
18.12.11,16:37
Dobrý deň, ja mam podobný problém, zamestnaná som bola od 26.8. do 25.11, zamestnávateľ mi dovolenku nepreplatil, odôvodnil to sviatkami v mesiaci september - vraj tým nespĺňam počet odpracovaných dni a nemieni ďalej na túto tému so mnou diskutovať.Na koho sa môžem obrátiť. pracovala som ako učiteľka MŠ. Ďakujem
veronikasad
18.12.11,16:46
Dobrý deň, ja mam podobný problém, zamestnaná som bola od 26.8. do 25.11, zamestnávateľ mi dovolenku nepreplatil, odôvodnil to sviatkami v mesiaci september - vraj tým nespĺňam počet odpracovaných dni a nemieni ďalej na túto tému so mnou diskutovať.Na koho sa môžem obrátiť. pracovala som ako učiteľka MŠ. Ďakujem
máš odpracovaných 66 prac. dní (vrátane sviatkov), vznikol ti nárok na dovolenku za kal.rok = 2/12 ročného nároku. Počítajú sa len celé odpracované mesiace.
Aj keby si nezapočítal odpracované sviatky, vznikne ti nárok na dovolenku za odpracované dni v rovnakej výške ako v predch,. prípade - za každých celých 21 odprac.dní 1/12 ročného nároku. Tento spôsob výpočtu však nie je správny.
lkjhg
18.12.11,16:53
Ďakujem veľmi pekne za radu.
veronikasad
18.12.11,16:54
Ďakujem veľmi pekne za radu.
Ak ti zamestnávatel dovolenku pri skončení prac.pomeru nepreplatil, žiadaj o preplatenie listom s upozornením, že sa obrátiš na Inšpektorát práce.
copacabana
09.07.12,18:25
Dobry den, ja by som sa chcela spytat este na jeden pripad, ktory sa stal teraz znamemu. Zamestnavatel s nim ukoncil pracovny pomer a mal narok na preplatenie 8 dni dovolenky za tento rok. Tu mu vsak nepreplatil. Odpracoval cely posledny mesiac, takze dovolenku necerpal.. avsak zamestnavatel mu dal na vyplatnej paske, ze si ju celu cerpal. Ako ma dalej postupovat? Kam sa ma obratit a dozadovat sa svojich penazi za dovolenku, ked zamestnavatel ju ma papierovo vykrytu? Dakujem za odpoved.
Xanti
09.07.12,18:33
Copacabana,
známy nepodpisoval dovolenkový lístok, alebo žiadanku o dovolenku?

Zamestnávateľ pri súdnom spore neuspeje, ak nemá doklad o tom, že zamestnanec skutočne čerpal dovolenku. Mal by archivovať žiadanku o dovolenku podpísanú zamestnancom.
veronikasad
09.07.12,19:02
Dobry den, ja by som sa chcela spytat este na jeden pripad, ktory sa stal teraz znamemu. Zamestnavatel s nim ukoncil pracovny pomer a mal narok na preplatenie 8 dni dovolenky za tento rok. Tu mu vsak nepreplatil. Odpracoval cely posledny mesiac, takze dovolenku necerpal.. avsak zamestnavatel mu dal na vyplatnej paske, ze si ju celu cerpal. Ako ma dalej postupovat? Kam sa ma obratit a dozadovat sa svojich penazi za dovolenku, ked zamestnavatel ju ma papierovo vykrytu? Dakujem za odpoved.
Preplatená dovolenka sa tiež zobrazuje na výplatnej páske. Kolko opracovaných hodín má vykázaných ?
copacabana
09.07.12,20:29
Xanti> Nepodpisoval ziadny dovolenkovy listok ani ziadanku. Jednoducho ten zamestnavatel sa nahneval, ze dal vypoved po 3rokoch prace. Jeden den dal vypoved a na druhy den, ked prisiel do prace,tak uz tam nepracoval. A obava sa, ze ked to da na Inspektorat prace, tak dosiahne iba to, ze sa s nim pohneva.

veronikasad> Na vyplatnej paske ma vsetko vporiadku a aj odpracovane hodiny sedia.