dunaj
15.04.12,10:46
Stačí tak málo, prečítať si aj pár predchádzajúcich príspevkov v téme. (Ale jednoduchšie je papagájovať otázky, však)
To som spravil, ale este stale ma mozes uzemnit linkom. Takze toho spamu bude zrejme viac...

Upresnenie pre menej chapaveho (aby som to skratil): Obycajny prevodny prikaz na jednu platbu sa da vystavit v TB max. 30 dni vopred. Trvaly PP sa ale da vystavit dopredu aj niekolko rokov, kedze sa predpoklada jeho opakovanie. Princip je teda v tom, ze platby sa zadaju po jednom, ale nie normalnym PP ako to byva bezne, ale trvalym s tym, ze v kazdom bude iba jedna platba, cize datum prvej aj poslednej uhrady bude rovnaky.
Ospravedlnujem sa vopred za podrobnu informaciu.
veronikasad
15.04.12,08:48
Klídek - aspoň v nedeľu ...
KEJKA
15.04.12,09:04
zbytočné invektívy. Ale aj zbytočná robota so zadávaním TPP.
Sám píšeš, že je to pracné, okrem toho, ak náhodou práve v tom čase nebude dostatok finančných prostriedkov na účte, TTB iba oznámi, že sa platba nezrealizovala, VUB v takom prípade aspoň opakuje pokus a SLSP dáva možnosť zadať počet opakovaní - pokusov. Stále je tu riziko, ak neodsleduješ, platba bud neodíde, alebo odíde po termíne.
Takže v závislosti od typu banky aj tak ten spomínaný budík treba na odsledovanie realizácie TPP.
Ja mám jednoduchšie riešenie - pripomienkovač v mobile, alebo kalendári, Motlook apod.
každý príkaz v EB sa kliknutím dá zopakovať - suma zostane, prepíše sa len VS, niekedy treba aktualizovať dátum a odoslať....odskúšané vo všetkých spomínaných bankách.
dunaj
15.04.12,09:09
zbytočné invektívy. Ale aj zbytočná robota so zadávaním TPP.
Sám píšeš, že je to pracné, okrem toho, ak náhodou práve v tom čase nebude dostatok finančných prostriedkov na účte, TTB iba oznámi, že sa platba nezrealizovala, VUB v takom prípade aspoň opakuje pokus a SLSP dáva možnosť zadať počet opakovaní - pokusov. Stále je tu riziko, ak neodsleduješ, platba bud neodíde, alebo odíde po termíne.
Takže v závislosti od typu banky aj tak ten spomínaný budík treba na odsledovanie realizácie TPP.
Ja mám jednoduchšie riešenie - pripomienkovač v mobile, alebo kalendári, Motlook apod.
každý príkaz v EB sa kliknutím dá zopakovať - suma zostane, prepíše sa len VS, niekedy treba aktualizovať dátum a odoslať....odskúšané vo všetkých spomínaných bankách.

Fakticka: TB vie tiez opakovat aj niekolkokrat, okrem toho nie kazdy ma problemy s likviditou.
Ja toto riesenie prezentujem ako jedinu mne znamu alternativu k budiku. Zial nedokonale, ale pouzitelne.
marjankaj
15.04.12,09:17
To som spravil, ale este stale ma mozes uzemnit linkom. Takze toho spamu bude zrejme viac...

A čo je economic tvoja zamestnankyňa, keď jej dávaš takéto úlohy?
Tu nie je povinnosť radiť a sledovať všetko permanentne, robíme to dobrovoľne.
dunaj
15.04.12,09:20
A čo je economic tvoja zamestnankyňa, keď jej dávaš takéto úlohy?
Tu nie je povinnosť radiť a sledovať všetko permanentne, robíme to dobrovoľne.

O com hovoris? Ked ma niekto karha za to, ze som postol riesenie, ktore v teme NIE JE s tym, ze si mam precitat starsi prispevok, tak co mam na to odpisat? Ze dakujem?
marjankaj
15.04.12,09:23
Tak pardon. Skoda, ze si mi to nenapisal, ked som sa tu na to vypytoval. Mohli sme usetrit 3 prispevky.

No tak tento príspevok je naozaj poučný.
dunaj
15.04.12,09:30
No tak tento príspevok je naozaj poučný.

Neboj, aj Tvoje ostatné:-)
nikulik
31.08.12,17:36
Poprosila by som Vás o radu, uhrada preddavkov na dan z príjmu sa uhradzala na nove čislo účtu vygenerované danovym uradom. ALE, omylom sa nam stalo ze sme jeden mesiac v r.2012 odviedli na staré čislo účtu. Je to problem? Treba nejako požiadať danovy urad o preúčtovanie? Alebo to nechat tak? Poradite mi prosim?
dunaj
31.08.12,17:42
Poprosila by som Vás o radu, uhrada preddavkov na dan z príjmu sa uhradzala na nove čislo účtu vygenerované danovym uradom. ALE, omylom sa nam stalo ze sme jeden mesiac v r.2012 odviedli na staré čislo účtu. Je to problem? Treba nejako požiadať danovy urad o preúčtovanie? Alebo to nechat tak? Poradite mi prosim?

Ak sa ti ta platba nevratila, tak mali ten ucet aktivny a platbu maju. Zavolaj tetuskam na DU a oni ti povedia. Pocitace im teraz zase chvilu funguju...
nikulik
31.08.12,17:44
Ďakujem pekne, skusim tam zavolat. A platba sa nevratila :)
KEJKA
31.08.12,18:52
finančníčke vo firme sa podarilo poslať DPHčku síce načas, ale číslo účtu dala len základné, nedala tam predčíslie. Takéto číslo neexistuje, platba sa 30.8. vrátila. Dnes DPHčku zaplatila znova. Ako to bude DU brať? akceptuje, ak firma preukáže, že tie peniaze z účtu firmy odišli? Aj ked na nesprávne číslo účtu?
Máte s tým niekto skúsenosť? lebo ja nie.
dunaj
31.08.12,20:18
toto som uz zazil - neuznali. Ale casy sa mozno menia...
KEJKA
31.08.12,20:19
predpokladám, že vyrubia úroky z omeškania a to za 4 dni nebude katastrofalna suma.
bodliak
31.08.12,21:12
Stalo sa mi to raz, platil som v predstihu asi troch dní, platba sa mi vrátila v den splatnosti, uhradil som znova, prišlo im to nasledujúci deň.
Malá suma, jeden deň, ticho...
Economic
01.09.12,06:47
finančníčke vo firme sa podarilo poslať DPHčku síce načas, ale číslo účtu dala len základné, nedala tam predčíslie. Takéto číslo neexistuje, platba sa 30.8. vrátila. Dnes DPHčku zaplatila znova. Ako to bude DU brať? akceptuje, ak firma preukáže, že tie peniaze z účtu firmy odišli? Aj ked na nesprávne číslo účtu?
Máte s tým niekto skúsenosť? lebo ja nie.

Na toto poviem len jedno. Že vždy je to iba a iba o ľuďoch. Normálna pracovníčka keď jej preukázeš, že načas sa to zaplatilo, ale zle... to pochopí a uzná ako načas uhradené. Ak natrafíš na trúbku, jednoducho môže tvrdiť že im to na účet jednoducho prišlo neskoro a môžeš sa aj rozkrájať. Takže treba dúfať, že tam máš nejakú normálnu babu. Budem držať palce.
Economic
01.09.12,06:48
Poprosila by som Vás o radu, uhrada preddavkov na dan z príjmu sa uhradzala na nove čislo účtu vygenerované danovym uradom. ALE, omylom sa nam stalo ze sme jeden mesiac v r.2012 odviedli na staré čislo účtu. Je to problem? Treba nejako požiadať danovy urad o preúčtovanie? Alebo to nechat tak? Poradite mi prosim?

Ja by som pre istotu napísala jednoduchú žiadosť o preúčtovanie v prípade, že platba sa ti nevrátila späť. Aby si mala aj doklad od tohto. Po čase si nemusia na telefonát pamätať, ale papier nepustí.
Mirka.V
21.02.13,22:31
ak vyjde zamestnancovi uhradiť daň. na aké číslo účtu má túto daň uhradiť? len zamestnanec typ A.
mám volať na DU ... aké je jeho "základné číslo účtu"
Ďakujem
Economic
22.02.13,05:33
ak vyjde zamestnancovi uhradiť daň. na aké číslo účtu má túto daň uhradiť? len zamestnanec typ A.
mám volať na DU ... aké je jeho "základné číslo účtu"
Ďakujem

Musí volať... Alebo podá DP skôr a DÚ by mal mať povinnosť predsa takémuto daňovníkovi číslo účtu oznámiť. Veď sú to ich peniaze...
kn-alka
22.02.13,05:44
Na prvej strene DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
kn-alka
22.02.13,05:45
Na prvej strane DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
Economic
22.02.13,06:12
Dobrá pripomienka, to okienko ma v momente odpovede nenapadlo.... Samozejme súhlasím, zaškrtnúť, že daňovníkovi správca dane neoznámil číslo účtu.
kn-alka
22.02.13,06:18
blbne mi net, poslalo mi to 2x
Economic
22.02.13,06:24
To nevadí... :-)
Tamila
22.02.13,07:45
Ja som minulý rok podávala DP, kde fyzická osoba nemala pridelené číslo účtu a na DÚ mi povedali, že si ho mám vygenerovať tuto: https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
Vygenerovalo mi ho a aj som odviedla daň na toto č. účtu.
kn-alka
22.02.13,07:48
Ja som minulý rok podávala DP, kde fyzická osoba nemala pridelené číslo účtu a na DÚ mi povedali, že si ho mám vygenerovať tuto: https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp
Vygenerovalo mi ho a aj som odviedla daň na toto č. účtu.

Áno, minulý rok ten link fungoval, tento rok žiaľ NEFUNGUJE.
Tiež som sa týždeň trápila s jedným č.účtu, ale to bolo kvôli dani z mot.voz.
Živnostníka som musela poslať na DÚ, ináč by tú daň nevedel zaplatiť.
Tamila
22.02.13,07:54
Máš pravdu, neskúšala som ho tento rok.
Mirka.V
23.02.13,16:22
ĎAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE :-)
Sarlotka
23.02.13,16:26
Áno, minulý rok ten link fungoval, tento rok žiaľ NEFUNGUJE.
Tiež som sa týždeň trápila s jedným č.účtu, ale to bolo kvôli dani z mot.voz.
Živnostníka som musela poslať na DÚ, ináč by tú daň nevedel zaplatiť.

ten link nefunguje odkedy zrusili ezu, a subjekty ktore sa na DU registrovali po 1.4. nevyhladavalo vobec...
Rozalka
23.02.13,17:36
Na prvej strene DP typu A je kolonka, či občan dostal č.ú. Treba zaškrtnúť, že nie, podať DP čo najskôr a čakať na č.ú. Ak nepríde po týždni, išla by som na DÚ po info.
A keď príde - daň treba zaplatiť do 8 dní - takže s tým "podať čo najskôr" sa netreba ponáhľať.
Gabhus
05.03.13,03:45
Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá:)
Economic
05.03.13,06:07
Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá:)


K žiadnym zmenám účtov nedošlo.
Vyhoď to do koša, taký e-mail určite nepoužívajú a zmenu účtu by poslali výhradne poštou a doporučene.
Tweety
05.03.13,06:16
Chcem sa spýtať: Včera som dostala mailom divnú správu, vraj z daňového riaditeľstva, hovorí o tom , že od 1.1.2013 sú nové čísla účtov, najprv že na platenie dane z nehnuteľnosti, potom že na všetky dane. Čo sledujem, zatiaľ DR neposiela správy kde je hore na stránke slovenská vlajka a mail je preposielaný cez centrum.cz. Stretol sa niekto ešte s niečim takým? Ja som to pre istotu neotvorila, dnes zavolám asi na DR. Podpísaná je na tom pani Wawreková.... Ak by ste niekto niečo vedeli, napíšte prosím či je na tom niečo pravdy že by mali byť zase iné čísla účtov, nejako sa mi to nezdá:)

Možno niekto prišiel na spôsob ako si zarobiť. Podnikavcom je v dnešnej dobe viac ako dosť. Nevenuj tomu pozornosť a šmar do skartovačky.
Gabhus
05.03.13,11:20
Ďakujem pekne, no čím si už človek môže byť dnes istý....;):)