Braňo
12.12.11,08:42
Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal
bodliak
12.12.11,07:54
To si rátal iba poštovné.
Milióny pôjdu ešte na sotfvér od spriatelených parazitov.
tictac7
12.12.11,07:56
+ toner + papier + obálky + odmeny za prácu navyše....
Mila123
12.12.11,07:56
šak slovač zarobí aj na toto bláznovstvo.....
tictac7
12.12.11,07:59
...a nechápem? načo sú nám potom VS a KS a ešte nové ŠS?
tweedle
12.12.11,08:04
toto aj mňa napadlo,,,,o chvíľu spravia, pre každý daňový subjekt vlastný daňový úrad,,,
na platy pre lekárov, sestričky, učiteľov a ,,,,,,,, peniaze nie sú a na toto sú??? toto je pre Slovenský národ veľmi potrebné,,,,
srska
12.12.11,08:13
vs určuje po novom či ide o preddavok alebo úhradu dane + obdobie
Rozalka
12.12.11,08:40
Zoznam predčíslí účtov otvorených v Štátnej pokladnici pre platenie daní

Daň z pridanej hodnoty
500240


Daň z pridanej hodnoty z elektronických služieb
500398


Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR
500216


Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a prenájmu
500208


Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
500259


Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku
500224


Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v zahraničí
500232


Daň z príjmu vyberaná zrážkou
500267


Osobitný odvod finančných inštitúcií
501075


Vratky prostriedkov poukázaných na verejnoprospešný účel
500689


Daň z emisných kvót
500363


Daň z motorových vozidiel - DÚ Banská Bystrica
500320


Daň z motorových vozidiel - DÚ Bratislava, DÚ pre VDS
500275


Daň z motorových vozidiel - DÚ Košice
500339


Daň z motorových vozidiel - DÚ Nitra
500304


Daň z motorových vozidiel - DÚ Prešov
500347


Daň z motorových vozidiel - DÚ Trenčín
500291


Daň z motorových vozidiel - DÚ Trnava
500283


Daň z motorových vozidiel - DÚ Žilina
500312
a_je_to
13.12.11,13:47
Na základe oznámenia nám pred Vianocami DRSR nadelí nové čísla účtov pre každého daňovníka. Pokiaľ rátam, že iba živnostníkov je
na Slovensku 253314 a firiem okolo 20 tisíc, vychádza mi suma na rozoslanie týchto zásielok 355 tisíc EUR. Kedže Daňové úrady tieto zásielky doručia do vlastných rúk, cena zásielky je minimálne 1,30 EUR/zásielka.
Vie mi niekto potvrdiť alebo objasniť aké výhody prinesie živnostníkovi nové číslo účtu, alebo sa jedná iba o vyhodených 355 tisíc EUR (10,7 mil. SKK)?
http://www.drsr.sk/wps/portal

...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.
cloe
13.12.11,16:47
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.

Ja si myslím, že podľa VS=DIČ daňovníka snáď tiež videli saldo, či nie? Mne sa tieto nové čísla účtov zdajú úplná hovadina. A pre nás účtovníkov, ktorí robíme viac firiem, je to skomplikovanie práce.
Sarlotka
14.12.11,00:12
A FO ktore si robia danove priznanie typ A same, budu kam posielat platby dane? asi ostane nejaky jeden "zberny ucet"? Neviete nahodou niekto?
Dakujem
ZuzanaP
14.12.11,04:54
Nové čísla účtov generuje externá firma :-) čo k tomu dodať...
a_je_to
14.12.11,06:41
Ja si myslím, že podľa VS=DIČ daňovníka snáď tiež videli saldo, či nie? Mne sa tieto nové čísla účtov zdajú úplná hovadina. A pre nás účtovníkov, ktorí robíme viac firiem, je to skomplikovanie práce.

Nevyznám sa až tak v účtovníctve daňovej správy ... Ale VS je v účtovníctve iba možnosť vyhľadania zoznamu, spárovania, triedenia. Ale účet ... to sa zobrazuje ako stav .... nejakej hlavnej knihy, ktorý podlieha ročnej inventarizácii, rozborom, atď. Kým VS znamená určité možnosti /ak chcem vyhľadám, ak nechcem nevyhľadám/, tak účet už znamená určité povinnosti /musím analyzovať/. Skrátka vyšší stupeň kontroly. Ja to poznám názorne zo svojej praxe asi tak, že .... v mojom urbári má každý z cca 150 podielnikov, vrátane neznámych, svoj osobný účet podielov, aj účet predchodcu od založenia r. 1994 a konečné saldo, zhodné s rozpisom zostatku. Cez VS by som tieto veci nedosledoval a nemal tak preukázateľne zobrazené. Neverím, že nový systém nemá nejaký racionálny dôvod. Politici sú "smradi", ale metodici na MF podľa mňa nerobia až takú zavrhnutiahodnú iniciatívu a robotu. Ale ... z prípadu na prípad sa môžem aj mýliť ....
Viac práce pre účtovníkov ? Fuuuúúú .... keď to zrátam od r. 1989 ... koľká komplikácia je to vlastne ? Ale ... viac práce = viac sa narobíme, ale aj viac zarobíme. Alebo ... žeby nie ?
jacekova
14.12.11,09:39
pripájam tiež svoj názor....
práve mi volal bývalý klient, že mu práve z DÚ poslali list s nejakým číslom účtu (veď pohoda, už to teda začína :-)
Divné na tom akurát je to, že tento klient ZRUŠIL ŽIVNOSŤ pred 5 rokmi!!!

takže toto bude veru drahý špás, keď prideľujú č.účtov aj zrušeným firmám a rozosielajú im zásielky:confused:
srska
14.12.11,10:13
pripájam tiež svoj názor....
práve mi volal bývalý klient, že mu práve z DÚ poslali list s nejakým číslom účtu (veď pohoda, už to teda začína :-)
Divné na tom akurát je to, že tento klient ZRUŠIL ŽIVNOSŤ pred 5 rokmi!!!

takže toto bude veru drahý špás, keď prideľujú č.účtov aj zrušeným firmám a rozosielajú im zásielky:confused:pozor - je kikilion fo, ktorí ukončili živnosť ale sú dlžníkmi dane. stačí porovnať živ. register so zoznamom dlžníkov na drsr.sk
sisima
14.12.11,10:42
...
sisima
14.12.11,10:45
...možno je to rozumné. Na takom účte individálnej povahy sa bude hromadiť okrem predpisu a úhrady hádam aj nejaké dlhodobé saldo za daňovníka. Ak tam bude hlboké mínus, tak hádam skôr prídu na kadejakých varehovcov, kyselinárov, mafiánikov a iné živly, ktoré doposiaľ dlhodobo profitovali na falošných nadmerných odpočtoch. A "nám" ... čo máme primerané saldo hádam dajú o to vyšší pokoj s kontrolami, ktoré sa vybíjajú na tom, koľko z 20 eurového paušálu za internet som mohol zneužiť na súkromné četovanie.

ale to nemyslíš vážne, že? ja žijem na SVK, no ešte som nepočula, žeby si niekto aj odpykával trest vo väzení za dáky kvalitný daňový podvod... či?
NOKIA
14.12.11,10:49
Toto nové oznčovanie platieb má účinnosť od 1.1.2012, rozumieť tomu tak, že každá platba DÚ od 1.1.2012 má byť už po novom, napr. teda aj platby za zdaňovacie obdobie 2011???
a_je_to
14.12.11,11:32
Toto nové oznčovanie platieb má účinnosť od 1.1.2012, rozumieť tomu tak, že každá platba DÚ od 1.1.2012 má byť už po novom, napr. teda aj platby za zdaňovacie obdobie 2011???

portál drsr núka na úvodnej stránke priamu odpoveď :

S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu.
jacekova
14.12.11,12:11
pozor - je kikilion fo, ktorí ukončili živnosť ale sú dlžníkmi dane. stačí porovnať živ. register so zoznamom dlžníkov na drsr.sk

prezrela som celý zoznam dĺžnikov a môj bývalý klient sa tam nenachádza, takže to bude skôr v tom, že majú na DÚ riadny bordel...
jacekova
14.12.11,12:14
tak teraz ma naša poštárka uviedla do šoku....
doniesla mi 4 obálky z DÚ.... nechápala som prečo 4.

takže jedno pridelené číslo je pre moju firmu a ostatné mi doniesla pridelené č.účtu za mojich klientov, na ktorých mám ZEP a posielam za nich výkazy elektronicky.... takže ešte môžem očakávať zopár obáločiek za zvyšných klientov...

jak dobre, že to poslali z DÚ mne, aspoň sa to nestratí a nemusím to od klientov vypytovať... len som z toho bola trochu v šoku....
Rozalka
14.12.11,18:32
A FO ktore si robia danove priznanie typ A same, budu kam posielat platby dane? asi ostane nejaky jeden "zberny ucet"? Neviete nahodou niekto?
Dakujem
Týmto daňovníkom DÚ vygeneruje číslo, pošlú poštou a od jeho doručenia má daňovník 8 dní na uhradenie dane.
Záver: daňové priznanie treba podať čo najbližšie k 31. marcu .....
Economic
15.12.11,06:58
Môj osobný názor : Mne osobne sa tie čísla zdajú aspoň takto na začiatok dosť komplikované aj s tými novými VS.
Nepáči sa mi, že to dali od 1. 1. 2011. V januári máme najviac práce stihnúť do 31. 1. a ešte ustriehnuť úhrady na správne účty. Mali by sme požiadať o preloženie termínu. To je ich obľúbené riešenie. :)
NOKIA
15.12.11,07:46
Myslíte že im bude už softvér od 1.1.2012 fungovať po novom? aby prjímal platby s týmito novými číslami?
Johanka
15.12.11,08:38
tak teraz ma naša poštárka uviedla do šoku....
doniesla mi 4 obálky z DÚ.... nechápala som prečo 4.

takže jedno pridelené číslo je pre moju firmu a ostatné mi doniesla pridelené č.účtu za mojich klientov, na ktorých mám ZEP a posielam za nich výkazy elektronicky.... takže ešte môžem očakávať zopár obáločiek za zvyšných klientov...

jak dobre, že to poslali z DÚ mne, aspoň sa to nestratí a nemusím to od klientov vypytovať... len som z toho bola trochu v šoku....
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či :) ?
Economic
15.12.11,08:43
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či :) ?

Pre nás ako účtovníčky je to fajn, pretože nehrozí, aby to klient stratil.
Ale máš pravdu, ak sme splnomocnené na elektronickú komunikáciu, obálka patrí daňovému subjektu, pokiaľ tam nie je zastupovanie v daňovom konaní.
No čo už, tety si to robia opäť po svojom.
katarina.j
15.12.11,09:13
Pozor!!! od 1.1.2012 zmena: Kazdému danovemu subjektu posiela dan.urad oznamenie o prideleni vlastneho cisla učtu-tzv.zakladne čislo učtu. Číslo účtu pre uhradu prislušnej dane sa sklada z predčísla označujuceho druh dane, zo zakladneho čísla učtu označujuceho danový subjekt a z identifikacneho kodu štatnej pokladnice, v tvare: XXXXXX-8000000001/8180 : t.z. tie X označuju druh dane- základ.čislo učtu označujuce dan.subjekt/kod banky. Pri platbe sa vo variab.symbole uvedie identifikator zadany spravcom dane v rozhodnuti. Tak mame sa na čo tešiť a očakávat list z DU
No aspon ma dan.urad pocit-že sa nenudia zamestnanci-budu hladat konkrretneho danovnika podla učtu a prislusnej dane a potom bude asi väčší neporiadok-viac upomienok-podla mna to za tri mesiace nestihnu "upratat" natolko, aby vedeli čo k čomu patri...možno ich zachráni len dobrý softver-a tam potečú dalšie tisíce €...
Braňo
15.12.11,09:22
elektronické podávanie individuálne vrátane komunikácie je možné vyriešiť aj so sledovaním saldokonta aj bez prideľovania individuálnych účtov. Nových 220 tisíc účtov v Národnej banke skôr prinesie bordel a nie prehľad. Myslím, že Finančné riaditeľstvo malo ísť cestou tvrdšieho vymáhania nedoplatkov z minulosti ako rozhadzovať ako v tomto prípade už desaťtisíce EUR.
jacekova
15.12.11,10:53
Toto nechápem. Ak máš klientov pripojených kvôli ZEP (chápem to tak, že kvôli elektronickému doručovaniu písomností ) , znamená to zastupovanie vo všetkých veciach, týkajúcich sa daní ??? Myslím, že táto pošta mala ísť do rúk inej oprávnenej osobe ...
Pravda je, že sa aspoň zásielka nestratí, ale podľa mňa to nie je správne ... Či :) ?

ani podľa mňa to nie je správne a nechápem podľa akého kľúča to posielajú, pretože z 10 firiem, ktorých posielam elektronicky cez ZEP prišli 4 zásielky mne a ostatné prišli im do firmy....

a dnes ma čakali opäť dve zásielky... a to by v tom bol čert, aby nebolo nejaké prekvapko..... v obidvoch listoch bolo pridelené č.účtu za tú istú firmu, čiže mi to poslali dvojmo....

no super šetria tie DÚ, keď posielajú č.účtov za zrušené firmy, prípadne niektoré dvojmo....
Economic
15.12.11,11:14
Tu sa ešte udeje vecí pri tomto zasielaní a preberaní....
Naša doručovateľka ešte zatiaľ nič neroznáša.... chúďa má sa na čo tešiť, ak mi bude aj klientov doručovať.
Aljok
15.12.11,11:27
Mne dnes uštvaná a nadávajúca doručovateľka priniesla zatiaľ za 3 firmy. Moje číslo medzi nimi nebolo. :)
Sarlotka
15.12.11,12:07
Týmto daňovníkom DÚ vygeneruje číslo, pošlú poštou a od jeho doručenia má daňovník 8 dní na uhradenie dane.
Záver: daňové priznanie treba podať čo najbližšie k 31. marcu .....

aha dakujem za info, takze FO poda danove priznanie do 31.3.2012 a nasledne mu DU vygeneruje a zasle doporucene cislo uctu kam do 8 dni zaplati dan? zaujimave.
Katarína111
15.12.11,13:07
Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?
Economic
15.12.11,13:18
Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?

NIE.

500240 je pre všetkých platiteľov DPH mimo tých z elektronických služieb
500398 je DPH z elektronických služieb /teda pre toho, kto také služby poskytuje/

Opravte ma ak sa mýlim.
Aljok
16.12.11,12:30
Keď som tak pozerala tie predčíslia - je tam predčíslie 500240 -- daň z pridanej hodnoty a 500398 -- daň z pridane hodnoty z elektronických služieb. To mám chápať tak, že to prvé je pri podaní daň.priznania papierovo a to druhé platí ak podám daň.priznanie v elektronickej podobe?

Podľa mňa predčíslie 500398 použije nezaložená osoba v zmysle §68 ZDPH.
cloe
16.12.11,19:58
Mne dnes poštárka priniesla 2 obálky, ale obidve sú na moje DIČ. Listy sú úplne rovnaké, len na jednom je vľavo dole napísané:
Oznámenie sa doručí:
Moje meno a priezvisko
Ulica
Mesto

Nemal im tento jeden list zostať na založenie?
Aljok
17.12.11,12:02
Mne dnes poštárka priniesla 2 obálky, ale obidve sú na moje DIČ. Listy sú úplne rovnaké, len na jednom je vľavo dole napísané:
Oznámenie sa doručí:
Moje meno a priezvisko
Ulica
Mesto

Nemal im tento jeden list zostať na založenie?

Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?
cloe
18.12.11,11:08
Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?

Nie, obidva listy boli na mňa ako FO-podnikateľ.
Johanka
18.12.11,15:24
Jednej spoločnosti z tých, za ktorých podávam DP so ZEP prišlo č.ú. do sídla firmy a tiež aj mne. O ostatných zatiaľ neviem.
Nepodávaš DP so ZEP? Že by jeden list patril Tebe ako podnikateľovi a druhý Tebe ako osobe splnomocnenej podávať DP so ZEP?
Tieto oznámenia posielajú veľmi chaoticky ... nechápem, čo má plná moc na elektronickú komunikáciu s preberaním pošty daňového subjektu, pričom obsah zásielky nijako nesúvisí s elektornickou komunikáciou. Mne bola napr. doručená takáto zásielka, pričom s daňovým subjektom nemám absolútne nič, iba plnú moc na zasielanie súhrnných výkazov. Naposledy som ho videla v apríli tohto roku, príde len keď potrebuje poslať SV ... Zásielku z daňového úradu som so sprievodným listom vrátila naspäť.
Aljok
18.12.11,16:03
Tiež som sa čudovala prečo tie čísla účtov prišli mne. Dúfam, že ich posielajú aj spoločnostiam.
Zatiaľ viem len o jednej SRO kde prišlo č. ú. aj im aj mne. Ďalším dvom prišlo len im, mne nie. Ostatné zatiaľ neviem, zistím. Ak ho nedostanú tak im ho prekopírujem.
splendida21
19.12.11,06:01
ďakujem za tento link, ale aj tak nerozumiem, v januári zašlem daň z príjmov za december na nové číslo účtu, alebo až vo februári za január. ďakujem za odpoveď, viem že sa píše , že nové číslo účtov už od 1.1.2012, ale mi to nie je ešte stále jasné.
grammatika
19.12.11,06:51
Tieto oznámenia posielajú veľmi chaoticky ... nechápem, čo má plná moc na elektronickú komunikáciu s preberaním pošty daňového subjektu, pričom obsah zásielky nijako nesúvisí s elektornickou komunikáciou. Mne bola napr. doručená takáto zásielka, pričom s daňovým subjektom nemám absolútne nič, iba plnú moc na zasielanie súhrnných výkazov. Naposledy som ho videla v apríli tohto roku, príde len keď potrebuje poslať SV ... Zásielku z daňového úradu som so sprievodným listom vrátila naspäť.

Ja keď som si vybavovala splnomocnenie na mňa, tak mi daňováčka povedala, že mám tam napísať, kam doručovať všetky písomnosti, čiže som tam uviedla "všetky písomnosti zasielať na sídlo spoločnosti" čiže nie mne...asi teda automaticky, ak je niekto splnomocnený, tak posielajú oznámenia jemu..
striebro1
22.12.11,07:24
ja teraz tiez neviem, ci za december sa plati v januari uz na nove cisla uctov? napriklad dan zo zavislej cinnosti, dph za 4q, 12mesiac 2011???
Economic
22.12.11,07:53
ja teraz tiez neviem, ci za december sa plati v januari uz na nove cisla uctov? napriklad dan zo zavislej cinnosti, dph za 4q, 12mesiac 2011???

Ak sa hovorí že všetky platby po 1. 1. 2012, tak áno. A nové číslo účtu už máš od DÚ ?
Economic
22.12.11,08:21
ďakujem za tento link, ale aj tak nerozumiem, v januári zašlem daň z príjmov za december na nové číslo účtu, alebo až vo februári za január. ďakujem za odpoveď, viem že sa píše , že nové číslo účtov už od 1.1.2012, ale mi to nie je ešte stále jasné.

Akú daň z príjmov za december máš na mysli ? Mesačný preddavok na dani z príjmov ? Ak áno, tak platíš na nové číslo účtu. To isté platí aj o nasledujúcom preddavku za január, ktorý budeš platiť vo februári.
Aj DPH za december sa bude platiť na nový účet za predpokladu, že Ti DÚ oznámi nové číslo účtu.

Už Ti ho zaslali ? Ja k dnešnému dňu nemám ešte ani na jednu z mojich spoločností.... takže čakám...
mizu24
22.12.11,20:07
no dnes prišla poštárka s kopou doporučených listov...
Economic
22.12.11,20:13
no dnes prišla poštárka s kopou doporučených listov...

Ja som našu poštárku dnes stretla a už mi avizovala, aby som zajtra bola doma. :)
striebro1
23.12.11,07:19
mam, uz mi doslo postou za vsetky firmy na ktore som si zep vybavovala...klientom oskenujem a poslem mailom...
Aljok
23.12.11,07:46
mam, uz mi doslo postou za vsetky firmy na ktore som si zep vybavovala...klientom oskenujem a poslem mailom...
Nezabudni im tam priložiť vyhlášku aby si vedeli vytvoriť v.s. ;)
zk24
23.12.11,07:52
No, tak uz aj ja patrím medzi tých, ktorí to obdrzali. A to hned 2x !

Mne asi nemysli, ale naco mi to doslo za klienta dvakrat v dvoch obalkach? Pozeram na to a je to identicke... Mam s tou druhou kopiou nieco robit?
Economic
23.12.11,09:42
No, tak uz aj ja patrím medzi tých, ktorí to obdrzali. A to hned 2x !

Mne asi nemysli, ale naco mi to doslo za klienta dvakrat v dvoch obalkach? Pozeram na to a je to identicke... Mam s tou druhou kopiou nieco robit?

Aj mne dnes dorazilo prvých 12 obálok... No medzi tým aj za klienta, s ktorým už vyše roka nič nerobím.... Ešte nejakých pár obálok očakávam....

Tú druhú si nevšímaj... založ...
zk24
23.12.11,10:50
Ak kazdu obalku posielaju dvakrat... tak to povazujem za celkom zbytocne vyhodene peniaze...
Economic
23.12.11,10:57
Veru musím s tebou súhlasiť.... Mňa dnes chceli buzerovať, ale im to nevyšlo. Robila som v našej spoločnosti prevod OP, tak som im pekne slušne s doložením nového výpisu z OR oznámia zmenu spoločníka na firemnom listovom papieri. Však volali kolegovi, že to nie je dobre... A on hovorí, že to robila kolegyňa, povedal moje meno. A pani, jáj, pani xxx akože mňa poznáme, zavoláme..... No nevolali, lebo som na nich presne za takúto buzeráciu písala sťažnosť.... Už je zo mňa postrah na DÚ :) Lebo tu u nás si tety pletú povinnosť oznamovaciu za dokladaciu.... Už som im to trošku vysvetľovala písomne.... a asi aj pomohlo.....
striebro1
23.12.11,12:53
variabilne symboly urobim kazdemu ja aj s pokecom a poslem to mailom....a s velkymi vykricnikmi v subjecte...))))) lebo ako sa hovori...co si sam neurobis...)))))))
Aljok
23.12.11,16:09
variabilne symboly urobim kazdemu ja aj s pokecom a poslem to mailom....a s velkymi vykricnikmi v subjecte...))))) lebo ako sa hovori...co si sam neurobis...)))))))
Myslím, že ani to Ti nepomôže a budeš musieť pre každú platbu dane "generovať" číslo účtu aj s v.s.
Ja som im síce vyhlášku poslala (nádej zomiera posledná :)), ale nerátam s tým, že by sa dali do štúdia.
Už som mala aj odozvu od jednej klientky typu: "Budeme sa tváriť, že som ten mail od Vás nedostala. Dobre?" :D
striebro1
23.12.11,21:16
nastastie mam par klientov a uz dostatocne poslusnych...:rolleyes::D
vajda65
24.12.11,11:14
Ahojte chcel by som sa opýtať, v prípade ak máme pridelené základne číslo účtu v tvare 1234567890, platba dph bude napríklad 500240-1234567890/8180 a VS bude 1234567890 aleob pôvodné dic?

Ešte otázka, strhnuté preddavky na dan z príjmov za zamestnancov pôjdu na 500259 alebo 500267?

Dakujem za odpovede
Economic
24.12.11,11:28
Ahojte chcel by som sa opýtať, v prípade ak máme pridelené základne číslo účtu v tvare 1234567890, platba dph bude napríklad 500240-1234567890/8180 áno a VS bude 1234567890 aleob pôvodné dic? Vartiabilné symboly sú určené presne podľa obdobia, pozri inú tému : variabilné symboly 20112 http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/vs_priklady.pdf

Ešte otázka, strhnuté preddavky na dan z príjmov za zamestnancov pôjdu na 500259 alebo 500267?

Dakujem za odpovede


Máš v texte
vajda65
24.12.11,11:41
dakujem veľmi pekne
striebro1
25.12.11,14:07
účtovník 007
27.12.11,08:09
Takže trvalé príkazy, ktoré nám zjednodušovali život a pomáhali nezabudnúť na opakované platby na DU sú v prdeli.
Banka predsa pri TP nedovoľuje zadefinovať premenlivý VS.
Zasa pekne do kalendára poznámka a ......
Economic
27.12.11,08:12
Takže trvalé príkazy, ktoré nám zjednodušovali život a pomáhali nezabudnúť na opakované platby na DU sú v prdeli.
Banka predsa pri TP nedovoľuje zadefinovať premenlivý VS.
Zasa pekne do kalendára poznámka a ......

Maximálne súhlasím.... Ani ja nie som z toho 2x nadšená...
Anna123
27.12.11,10:54
Dostala som 2x oznámenie, jedno je na moje meno a druhé na obec, poprosím o vysvetlenie, ďakujem.
tictac7
27.12.11,11:02
to Anna 123: Ty a obec - to sú dvaja adresáti pre ten istý daňový subjekt (teda obec)? Ak áno, len to duplovane poslali...
Ty a obec - to sú dvaja adresáti aj dva daňové subjekty? Ak áno, tak aj Ty si z nejakého dôvodu daňový subjekt, ale to už musíš vedieť sama...
Milan7
29.12.11,08:06
Nové čísla účtov máme ale ..... Bolo nám pridelené predčíslie , číslo účtu ( pre každý druh dane ) , máme si vygenerovať variabilný symbol , ale aký má byť konštantný symbol ? To som sa vo Vyhláške nedočítal . A čo so zamestnancom , ktorý si urobí daň. priznanie typu A) a uhradí si prípadný nedoplatok sám ?? Na aké číslo účtu ??? Ďakujem. Milan7.
Economic
29.12.11,08:13
Nové čísla účtov máme ale ..... Bolo nám pridelené predčíslie , číslo účtu ( pre každý druh dane ) , máme si vygenerovať variabilný symbol , ale aký má byť konštantný symbol ? To som sa vo Vyhláške nedočítal . A čo so zamestnancom , ktorý si urobí daň. priznanie typu A) a uhradí si prípadný nedoplatok sám ?? Na aké číslo účtu ??? Ďakujem. Milan7.

KS sa nemenili.
už tu niekto písal prípad, keď FO podá DP A. Spätne DÚ vraj zašle číslo účtu, kam treba uhradiť. Čiže čím neskôr sa podá DP, tým neskôr takáto osoba bude daň platiť. Pretože než DÚ nepošle číslo účtu, nevie, kam má platiť.
zk24
29.12.11,08:16
Čožeeeeeeeeeeeee? To je systém toto... ja budem tiež robiť zamestnnacom DPFO (nie RZD), takže na všetkých sa bude čakať kým im pošlú čísla účtov?
Milan7
29.12.11,08:24
To je zlý sen ????? Všetkým klientom robím pre zamestnancov priznania typu A) , a to budú čakať až im DÚ pridelí účet na ktorý zaplatia prípadný nedoplatok ? Veď to poznáte , väčšinou sa to robí koncom marca - preboha veď to bude časový stres. Toto sa predsa nedalo vymyslieť hlavou .
vicktor
29.12.11,09:10
Prave som precital dokumenty na drsr vratane vyhlasky http://www.drsr.sk/wps/portal, ale nic o generovani uctov pre FO nepodnikatelov po podani priznania k 31. marcu som tam nenasiel.
Som byvaly zivnostnik nepodnikajuci uz 15 rokov, a tiez som dostal nove cislo uctu pre zivnost. Tak ho nechcem pouzivat. Priznanie k prijmom len zo zavislej cinnosti si budem robit, kedze moj zamestnavatel sa ma pred koncom roka zbavil...
Na obalke bolo iba meno a priezvisko, ale vnutri aj nazov firmy.
Prave som pozrel do zoznamu dlznikov, a nie som tam - hadam by poslali upomienku, keby som bol.
marjankaj
29.12.11,09:29
Prave som precital dokumenty na drsr vratane vyhlasky http://www.drsr.sk/wps/portal, ale nic o generovani uctov pre FO nepodnikatelov po podani priznania k 31. marcu som tam nenasiel.
Som byvaly zivnostnik nepodnikajuci uz 15 rokov, a tiez som dostal nove cislo uctu pre zivnost. Tak ho nechcem pouzivat. Priznanie k prijmom len zo zavislej cinnosti si budem robit, kedze moj zamestnavatel sa ma pred koncom roka zbavil...
Na obalke bolo iba meno a priezvisko, ale vnutri aj nazov firmy.
Prave som pozrel do zoznamu dlznikov, a nie som tam - hadam by poslali upomienku, keby som bol.
Odhlásil si sa na živnostenskom úrade?
Odhlásil si sa na daňovom úrade a vrátil kartičku s DIČom?
Economic
29.12.11,11:18
Aj vo včerajších večerných správach na JOJ - ke som zachytila niečo v tom zmysle, že FO to budú mať akési komplikovanejšie. A viem aj v čom.... Už je to tu...
Rozalka
29.12.11,15:40
To je zlý sen ????? Všetkým klientom robím pre zamestnancov priznania typu A) , a to budú čakať až im DÚ pridelí účet na ktorý zaplatia prípadný nedoplatok ? Veď to poznáte , väčšinou sa to robí koncom marca - preboha veď to bude časový stres. Toto sa predsa nedalo vymyslieť hlavou .
Aký časový stres? podáš priznanie a čakáš. Keď číslo účtu nepríde do konca marca, čakáš ďalej. A keď číslo účtu oznámia, bude tam pokyn, dokedy daň treba zaplatiť. Žiaden problém nevidím.

Čo sa týka KS, podľa mňa ho netreba uvádzať.
Vo vyhláške je stanovené, ako sa má platba označiť. Pôvodný KS 1144 je zabudovaný do VS - prvé štvorčíslie 1100 a KS 1744 je vo VS ako štvorčíslie 1700. Už ani banky KS pre platby nepožadujú.
gardenia
29.12.11,17:57
Dobrý večer, prosím vás o radu - máme osobného asistenta pre ZŤP, ktorý má príjmy zo závislej činnosti, aj príjmy z osobnej asistencie podľa § 6. Bude si robiť daňové priznanie sám, určite mu vyjde nedoplatok a nie je mi jasné, na ktorý účet /s akým predčíslím/ ho má zaslať, keďže sa bude jednať o súhrn 2 rôznych príjmov. Zásielku s číslami účtov už dostal. Nemal by kópiu odovzdať aj svojej mzdovej účtovníčke?
Rozalka
29.12.11,18:50
Bude podávať priznanie FO B, čiže 500208-8xxxxxxxxx/8180
Jeho mzdová účtovníčka s tým nič nemá ... od nej dostane podklady k vypracovaniu DP.
gardenia
29.12.11,19:21
Rozalka, ďakujem za odpoveď. Ja som si myslela, že keď mu bude mzdová účtovníčka zrážať preddavky, či sa tiež nemajú posielať na tento účet od 1.1. Prajem pekný večer.
marjankaj
29.12.11,20:44
Rozalka, ďakujem za odpoveď. Ja som si myslela, že keď mu bude mzdová účtovníčka zrážať preddavky, či sa tiež nemajú posielať na tento účet od 1.1. Prajem pekný večer.
No to by už vyzeralo, aby všetkým zamestnancom posielali čísla účtov a tí by to mali nahlasovať mzdárke. Teda tí v parlamente sú schopní hocičoho. Ale že by až takto?:---
mariannak
30.12.11,09:55
dan zo závislej činnosti zrazená z výplaty za december 2011 už pôjde v januári na nové číslo účtu, však? a VS sa tvorí z 1100 alebo z 1700?
mariannak
30.12.11,11:54
posúvam ....
zk24
30.12.11,12:04
Mna by to tiez zaujimalo, ale tipovala by som ze uz na nove cislo uctu, kedze uz aj dan z motorovych vozidiel ide na novy ucet a ta je splatna 31.1.2012...

500259-číslo účtu...
marjankaj
30.12.11,12:19
No dnes to prišlo aj mne. No neviem, načo mi bude toľko účtov pre daň z motorových vozidiel. Pre každý samosprávny kraj jedno číslo účtu. A to neplatím ani daň z motorových vozidiel. Kto platí poplatky za vedenie týchto účtov?:eek:
zk24
30.12.11,12:30
No dnes to prišlo aj mne. No neviem, načo mi bude toľko účtov pre daň z motorových vozidiel. Pre každý samosprávny kraj jedno číslo účtu. A to neplatím ani daň z motorových vozidiel. Kto platí poplatky za vedenie týchto účtov?:eek:

Prišlo ti nejako separátne niečo kvoli DMV? Mne za každého klienta došla iba jedna obálka s číslom účtu. Ako sa to rozčlenuje pre jednotlivé kraje?
Ja mam síce všetkých klientov v BA, ale keby mali aj v inom okrese, tak k tomu mi dojde samostatné číslo účtu???
srska
30.12.11,12:43
Prišlo ti nejako separátne niečo kvoli DMV? Mne za každého klienta došla iba jedna obálka s číslom účtu. Ako sa to rozčlenuje pre jednotlivé kraje?
Ja mam síce všetkých klientov v BA, ale keby mali aj v inom okrese, tak k tomu mi dojde samostatné číslo účtu???zuzka, základné 10 miestne číslo účtu je pre daňový subjekt konštantné. predčíslia - 6 miestne, sú rôzne pre jednotlivé druhy daní.
pre dzmv je predčíslie pre každý vúc iné - viď obr.:
zk24
30.12.11,12:53
zuzka, základné 10 miestne číslo účtu je pre daňový subjekt konštantné. predčíslia - 6 miestne, sú rôzne pre jednotlivé druhy daní.
pre dzmv je predčíslie pre každý vúc iné - viď obr.:

Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to :D
srska
30.12.11,12:58
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to :Dpredčíslie
zk24
30.12.11,13:07
no ano, tak som to myslela... cele to beriem ako císlo uctu...
Rozalka
30.12.11,13:55
Boze to som nepostrehla ze este aj VUC ma samostatne cislo uctu teraz... omg... musim si to nejako krasne vypisat a napisat vsetky kombinacie s VS pre vsetkychklientov ku kazdej dani... musim si na to vycleniť 14 hodin svojho casu a vypisat si to :D
Zuzka, ak má klient vozidlo prihlásené v inom kraji ako domovský, podáva ďalšie priznanie a aj platí zvlášť.

A to nejako krásne vypísať .... načo by si sa s tým trápila, keď u mňa to už visí na nástenke a prikladám to aj sem.
Sarlotka
30.12.11,15:16
uz vsetkym prisli obalocky?
lebo mne este nie...:mee:
m.hladka
30.12.11,21:41
Prišli, ale ešte som sa tomu nevenovala ... :)
srska
30.12.11,21:46
Prišli, ale ešte som sa tomu nevenovala ... :)mne aj trojmo:)
Sarlotka
30.12.11,22:08
trojmo? :eek: mne este neprisla a este jednemu klientovi neprisla... :mee: tak aspon nie som sama... ved kam budem platit ach ja nestastnik...:D
VieraM
30.12.11,22:55
dan zo závislej činnosti zrazená z výplaty za december 2011 už pôjde v januári na nové číslo účtu, však? a VS sa tvorí z 1100 alebo z 1700?

1100122011

1700 označuje druh platby za základe daňového priznania
mariannak
31.12.11,12:30
ďakujem
truch
31.12.11,17:42
Mne ešte neprišlo nič:( Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať??? Jasné, kam pošlem dane:D, pekne som to napísala:D
Economic
31.12.11,18:06
Mne ešte neprišlo nič:( Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať???

No výplaty hádam na čísla účtov zamestnancov. A dane počkajú, keď si neposlali daniari :) číslo účtu.
tictac7
31.12.11,18:19
....no, ĺudkovia, ja budem mať tiež terazky dobrú "haluz". Kúpila som s.r.o., pri zmenách sa menilo aj sídlo a čo čert nechcel aj DÚ, zápis v OR bol 6.12., na DÚ som bola 14.12. - a mám problém s doručením čísla účtu. Bolo poslané ešte na starú adresu (to ale posledný rok bola fakt len adresa) a netuším ani kam sa dostal žltý lístok.... v pondelok sa idem na daňák (už nový) popýtať, že ako inak sa dostať k číselku....
dám sem potom info, ak by mal niekto tiež podobný problém....
Rozalka
31.12.11,18:28
Ja som už tiež o tom premýšľala, či sa dá dostať k číslu aj inak, ako z (neprevzatého) listu. Daj vedieť, či je o tom aj nejaká evidencia. Prijala by som na DR SR stránku, kde sa zadá DIČ a vypíše sa to čarovné číslo ...
jozka56
31.12.11,20:25
Rozalka tak na tú stránku čakám, ako na spasenie do 15.1.:)jedno číselko sro mi záhadne zmizlo alebo ešte nedošlo, netuším:D
truch
01.01.12,11:33
Skočím tento týždeň na DÚ, veď to číslo posielajú oni, tak by mi ho mali vedieť povedať.
Sarlotka
01.01.12,15:27
Mne ešte neprišlo nič:( Výplaty robím hneď 2.1., kam ich mám teraz poslať??? Jasné, kam pošlem dane:D, pekne som to napísala:D

prave pozeram cez justice novelizovany 331/2011 zakon 595/2003 a tam v §49 ods. 2

Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca, za predchádzajúci kalendárny mesiac. V lehote na podanie daňového priznania je povinný daňovník, dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu122aa) daň aj zaplatiť. Daňovník, ktorému do lehoty na podanie daňového priznania podľa tohto odseku alebo do lehoty podľa odseku 3 správca dane neoznámil číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, je povinný daň zaplatiť v lehote do ôsmich dní od doručenia tohto oznámenia, ak mu toto oznámenie bolo doručené po lehote na podanie daňového priznania. Rovnaký postup sa použije, ak za osobu, ktorá nemá do termínu na podanie daňového priznania správcom dane oznámené číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka, podáva daňové priznanie dedič alebo osoba podľa osobitného predpisu.122aa)

vyplýva mi z toho ze kedze nemame budeme cakat a potom platit do 8 dni...
Mila123
01.01.12,15:35
Súhlasím, ale i napriek tomu, že nám nedošla pošta (PO) radšej si overím na DÚ, či nám náhodou nezlyhala teta poštárka....potom sa je ťažko brániť, kde ostal zabudnutý žltý lístok z pošty (oznámenie o uložení zásielky) a penále nechce nik platiť....
Sarlotka
01.01.12,15:46
Tak tak žlté lístky sa semo tamo strácaju....
Anja111
02.01.12,08:31
Uvažujem správne?
Úhrada dane zo ZČ za XII.2011 je už po novom.
Úhrada dlžnej dane zo ZČ, napr. za X.2011 v I.2012, je ešte po starom, teda na pôvodný účet a s pôvodným VS.
zk24
02.01.12,09:09
Uvažujem správne?
Úhrada dane zo ZČ za XII.2011 je už po novom.
Úhrada dlžnej dane zo ZČ, napr. za X.2011 v I.2012, je ešte po starom, teda na pôvodný účet a s pôvodným VS.

Presne toto potrebujem aj ja vedieť. práve mi volal klient, ze zabudol uhradiť dan zo ZČ za november 2011, a teda ze na ktorý účet to má ísť.
Ja by som sice tipovala ze vsetky uhrady od 1.1.2012 su na nove cisla uctov a je jedno za ake obdobie, ale neviem...

Dakujem za info...
zk24
02.01.12,09:12
Teraz som volala na daňový úrad a že všetko už na nové číslo účtu.
Anja111
02.01.12,09:37
Teraz som volala na daňový úrad a že všetko už na nové číslo účtu.
Ďakujem.
Je to zaujímavé, ale nikde som to nenašla... Mala som dojem, že som kdesi čítala moju verziu, ale zrejme som sa mýlila...
lota
02.01.12,09:47
Dobry den,potrebujem poradit,čislo učtu treba zadat s pomlčkou alebo bez,ma tam nejaky vyznam lebo cez IB mi s pomlčkou vyhadzuje neplatne čislo učtu a potrebujem poslat preddavky za 4Q za DzMV za rok 2011.
Dakujem za radu
Farks
02.01.12,10:00
Potrebujem poradiť. Platím daň zo závislej činnosti za mesiac november 2011. Ako bude vyzerať variabilný symbol? 1700112011 ???
Myslím si správne?
Ďakujem
Rozalka
02.01.12,10:17
1100112011
(1700 - je prvé štvorčíslie pre daň podľa priznania)
zk24
02.01.12,10:22
Dobry den,potrebujem poradit,čislo učtu treba zadat s pomlčkou alebo bez,ma tam nejaky vyznam lebo cez IB mi s pomlčkou vyhadzuje neplatne čislo učtu a potrebujem poslat preddavky za 4Q za DzMV za rok 2011.
Dakujem za radu

cislo uctu nema pomlcku. pomlckou je oddelene predcisilie a cislo uctu. zadava sa to do inej bunky pri IB.
5**** je predcislie
8***** je cislo uctu
kod banky: 8180
zk24
02.01.12,10:23
Potrebujem poradiť. Platím daň zo závislej činnosti za mesiac november 2011. Ako bude vyzerať variabilný symbol? 1700112011 ???
Myslím si správne?
Ďakujem

Tu más príklady. Rozalka ti radi správne
lota
02.01.12,10:29
Dakujem,takže bez pomlčky
zk24
02.01.12,10:30
Pomlcku nezadavas nikde... ale predcislie ide do ineho okienka ako cislo uctu.... Teda ja mam v bankach dve rozne kolonky na to
lota
02.01.12,10:36
ale ja tam mam iba jedno okienko?Kam potom dat predcislie to neviem
Rozalka
02.01.12,10:44
Nahrávam do IB oboch bánk, ktoré vo firme používame:
jedna má na predčíslie samostatné okienko, všetky potrebné čísla som nahrala
druhá má na číslo účtu len jedno okienko, treba nahrať s pomlčkou, zobrazí sa bez nej, ale mi nedovolí nahrať DMV, má to niečo spoločné s tým, že má každá VÚC samostatné predčíslie alebo je na platenie ešte zavčasu?

Aké máte skúsenosti vy?
lota
02.01.12,10:49
Ja mam podobny problem ,mam len jedno okienko a ked to tam zadam s pomlčkou mi vyhadzuje neplatne čislo učtu a bez pomlčky mi to ide, len sa tu platbu bojim pustit dalej aby som niečo nedovrzala,neviem ako dalej
Zita5
02.01.12,10:56
Číslo účtu pre úhradu dane z motorových vozidiel sa skladá z predčíslia označujúceho daň z motorových vozidiel a miestne príslušný daňový úrad, zo základného čísla účtu
2
označujúceho daňový subjekt a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice. Na označenie platby sa použije variabilný symbol vytvorený podľa prílohy č. 1 k vyhláške. Pri úhrade dane z motorových vozidiel na základe daňového priznania za rok 2011 je variabilný symbol 1700992011.
Napríklad účet, na ktorý sa zaplatí daň z motorových vozidiel za rok 2011 Daňovému úradu Banská Bystrica bude mať predčíslie 500320 – potom nasleduje vlastné číslo účtu (číslo účtu označujúce daňový subjekt) a za lomítkom / identifikačný kód Štátnej pokladnice 8180. Variabilný symbol je 1700992011.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/info_dzmv2012.pdf


Dievčatá, treba konzultovať aj s bankou .Istota je istota alebo gulomet:)
lota
02.01.12,11:19
tak platba zrealizovana,do jedneho okienka cele čislo aj s predčislim nakolko sa sklada zo 16 čisel a banka už bude vediet,že je to aj s predčislim
tictac7
02.01.12,12:00
...no tak, ako som vyššie sľúbila - podávam info:
- ráno som sa vybrala na môj nový DÚ, kde mi ujo na registri povedal, že oni nevedia, mám si na ich stránke nájsť číslo do BB a spýtať sa tam
- po 40 minútach som sa konečne dovolala aspoň na ústredňu, kde som sa dozvedela mená tiet a ich klapky, ktoré by hádam vedeli pomôcť
- po 8 minútach telefonátu, naozaj s veľmi milou tetou, som sa dozvedela:
1. tlač a distribúciu oznámení pre nich zabezpečovala externá firma
2. keďže som zmenu sídla oznamovala v decembri, je takmer na 100% isté, že číslo išlo na pôvodnú adresu
3. mám skúsiť po 15.1. zájsť za pôvodným správcom, či sa im obálka vrátila a opísať si číslo
4. ak sa obálka nevrátila a potrebujem už DPH platiť, mám poslať na staré číslo účtu, nezabudnúť však už s novým VS

Adriana
nikulik
02.01.12,12:03
...no tak, ako som vyššie sľúbila - podávam info:
- ráno som sa vybrala na môj nový DÚ, kde mi ujo na registri povedal, že oni nevedia, mám si na ich stránke nájsť číslo do BB a spýtať sa tam
- po 40 minútach som sa konečne dovolala aspoň na ústredňu, kde som sa dozvedela mená tiet a ich klapky, ktoré by hádam vedeli pomôcť
- po 8 minútach telefonátu, naozaj s veľmi milou tetou, som sa dozvedela:
1. tlač a distribúciu oznámení pre nich zabezpečovala externá firma
2. keďže som zmenu sídla oznamovala v decembri, je takmer na 100% isté, že číslo išlo na pôvodnú adresu
3. mám skúsiť po 15.1. zájsť za pôvodným správcom, či sa im obálka vrátila a opísať si číslo
4. ak sa obálka nevrátila a potrebujem už DPH platiť, mám poslať na staré číslo účtu, nezabudnúť však už s novým VS

Adriana

Tak načo potom nove čisla ked môžeme platiť aj na stare??? :O
tictac7
02.01.12,12:05
Tak načo potom nove čisla ked môžeme platiť aj na stare??? :O

...hej, ale na staré môžeš platiť len do doby, kým Ti nie je doručené nové....
Rozalka
02.01.12,12:35
...no tak, ako som vyššie sľúbila - podávam info:
- ráno som sa vybrala na môj nový DÚ, kde mi ujo na registri povedal, že oni nevedia, mám si na ich stránke nájsť číslo do BB a spýtať sa tam
- po 40 minútach som sa konečne dovolala aspoň na ústredňu, kde som sa dozvedela mená tiet a ich klapky, ktoré by hádam vedeli pomôcť
- po 8 minútach telefonátu, naozaj s veľmi milou tetou, som sa dozvedela:
1. tlač a distribúciu oznámení pre nich zabezpečovala externá firma
2. keďže som zmenu sídla oznamovala v decembri, je takmer na 100% isté, že číslo išlo na pôvodnú adresu
3. mám skúsiť po 15.1. zájsť za pôvodným správcom, či sa im obálka vrátila a opísať si číslo
4. ak sa obálka nevrátila a potrebujem už DPH platiť, mám poslať na staré číslo účtu, nezabudnúť však už s novým VS

Adriana
Ako budú vedieť, od koho tá platba je, háááá?
na starý účet by som určite platila s VS - moje DIČ a nový VS by som prifarila do ŠS, čo sme nakoniec aj tak robievali (okrem štvorčíslia, čo však bolo uvedené ako KS)
tictac7
02.01.12,12:39
Ako budú vedieť, od koho tá platba je, háááá?
na starý účet by som určite platila s VS - moje DIČ a nový VS by som prifarila do ŠS, čo sme nakoniec aj tak robievali (okrem štvorčíslia, čo však bolo uvedené ako KS)

...aha, tak toto ma nenapadlo....a asi ani tetu nie....to je fakt....veď v novom VS už nie je identifikátor DS....takže im to uhradím postarom.
Vďaka za upozornenie, ale pri úhrade by ma hádam osvietilo....a stále dúfam, že dovtedy sa ešte dopracujem k novému číselku účtu...
srska
02.01.12,12:41
teta je po silvestri:)
nikulik
02.01.12,12:49
...hej, ale na staré môžeš platiť len do doby, kým Ti nie je doručené nové....

Tak potom načo maju napr. živnostnici čakať kym im pride nove čislo učtu aby spravili uhradu, ked sa da na stare. Myslim ze aj tety na urade maju v tom guľaš. :D
Sarlotka
02.01.12,15:04
no tak dnes prislo cislo uctu aj mne... a este za jedneho klienta, na ktoreho mam len dohodu na dorucovanie pisomnosti... ziaden ZEP ani nic ine... ostatnym klientom a aj tym na ktorych mam plnu moc doslo im a mne nie...
tak neviem preco za tohto klienta poslali mne...
KEJKA
02.01.12,15:26
no ja som akurat dnes uhradila daň na nové číslo účtu, ale na VS som zabudla. Vdaka vám, tejto téme - pripomenuli ste mi to. Zrušila som platbu a vygenerovala novú.
číslo účtu som napísala bez pomlčky, som zvedavá, ako to prejde.
IČO som dala ako KS alebo ŠS, teraz neviem, ale aby sa zorientovali.
Kazu
02.01.12,16:01
Práve som sa vzdelávala v urážaní parlamentu a nakukla som aj sem. Mne aj manželovi už tie čísla účtov prišli, len si neviem spomenúť do ktorého "rodného kraja" som ich strčila. Keď ich nenájdem tak nemusím platiť?:D
zk24
02.01.12,16:04
Ak si stratila, mozes si vygenerovať vlastné :D
Kazu
02.01.12,16:17
Vygenerovať? To myslíš ako? Z mojej firmy budem posielať manželovi a od manžela mne? Hmmm ........ to by šlo:D
srska
02.01.12,16:43
mužovi 8000000007 a tebe 8999999994:D
truch
02.01.12,16:49
Volala som na DÚ, povedali mi, že mám robiť úhradu dane zo mzdy po starom, vraj si to potom prevedú. Takže v pohode:)
KEJKA
02.01.12,16:51
na ktorom?
truch
02.01.12,16:52
U nás v ZA je už len jeden DÚ, takže tam, na bývalý DÚ I. , mojej správkyni dane
KEJKA
02.01.12,16:55
no len či sa takto budú benevolentne chovať všade..........
nikulik
02.01.12,17:51
Môj šéf bol dnes na daňovom urade a ked ho spravkyna dane videla, povedala len ze ona nic nevie, nema sa jej ani nič pýtať, že oni maju školenie az 05.01.2012, dovtedy nič nevie. To je sila :D :D
eva.toth
02.01.12,18:22
Chcela by som sa spýtať. Máte jasno v tom, či ide o nové označovanie od 01.01.2012 špecifických symbolov, alebo o nové označovanie variablilných symbolov? Napr. DPH platené na 01.01.2012: VS: 1100012012, alebo ŠS: 1100012012? V starších príspevkoch sa píše o novom ŠS a v novších príspevkoch o VS.V tých starších príspevkoch /neviem to nájsť/ boli pricapené aj nariadenia o označovaní špecifických symbolov od 01.01.2012 a na DRSR sú príklady na konštrukciu variablilných symbolov od 01.01.2012. Díky za odpoveď.
tictac7
02.01.12,18:27
sú to VS
zk24
02.01.12,18:32
Chcela by som sa spýtať. Máte jasno v tom, či ide o nové označovanie od 01.01.2012 špecifických symbolov, alebo o nové označovanie variablilných symbolov? Napr. DPH platené na 01.01.2012: VS: 1100012012, alebo ŠS: 1100012012? V starších príspevkoch sa píše o novom ŠS a v novších príspevkoch o VS.V tých starších príspevkoch /neviem to nájsť/ boli pricapené aj nariadenia o označovaní špecifických symbolov od 01.01.2012 a na DRSR sú príklady na konštrukciu variablilných symbolov od 01.01.2012. Díky za odpoveď.

Fuj, normálne som zapochybovala, či som to dala dobre uhradiť.... ale sú to variabilné symboly.

Prikaldám link z drsr.sk
zk24
02.01.12,20:30
Ahojte,

zaujímalo by ma ako sa uhrádzajú tieto platby zo zahranicnych uctov? IBAN, SWIFT.... viete mi povedať aké su?
srska
02.01.12,20:43
(1) Medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN)1) pre účty zriadené na území Slovenskej
republiky, ako jeden z druhov jedinečného identifikátora podľa § 2 ods. 18 zákona, obsahuje
24 znakov, z ktorých
a) prvé dva znaky sú alfabetické znaky, ktoré tvoria kód krajiny,2)
b) tretí znak a štvrtý znak sú dve kontrolné číslice zistené podľa osobitného kontrolného
systému,3)
c) piaty znak až ôsmy znak je numerický identifikačný kód,
d) deviaty znak až štrnásty znak je predčíslie účtu, ktoré obsahuje najviac šesť číslic a
e) pätnásty znak až dvadsiaty štvrtý znak je základné číslo účtu, ktoré obsahuje najviac
desať číslic.
(2) Ak predčíslie účtu má menej ako šesť číslic, chýbajúce číslice sa doĺňajú nulami
na prvých miestach zľava. Ak základné číslo účtu má menej ako desať číslic, chýbajúce
číslice sa dopĺňajú nulami na prvých miestach zľava.
(3) V listinnej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza tak, že 24
znakov sa rozdeľuje do šiestich skupín oddelených medzerou, pričom každá skupina obsahuje
štyri znaky.
(4) V elektronickej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza v tvare
24 znakov bez medzier.
:)
Evanka
02.01.12,21:23
Zdá sa, že sa im podarilo za riadnu hrču peňazí pekne skomplikovať papierovanie pri platbách trvalými príkazmi. Na tie môžeme zabudnúť. Hmmm, len tak hocikto by toto nevymyslel .... Einstein by sa obesil?... Čo vy na to?
http://blog.tyzden.sk/mackojan/2011/12/30/einstein-by-sa-obesil/
veronikasad
02.01.12,21:33
Skúšali ste už niekto uhrádzať daň zo závislej činnosti ? Berie internetbanking platby bez konštantného symbolu ?
jacekova
02.01.12,21:41
Skúšali ste už niekto uhrádzať daň zo závislej činnosti ? Berie internetbanking platby bez konštantného symbolu ?

áno berie. už od nejakého času to nie je povinný údaj
veronikasad
02.01.12,21:41
áno berie. už od nejakého času to nie je povinný údaj
Uvádzaš tam niečo, alebo to nechávaš volné ? Nebolo by vhodné do ŠS uviesť DIČ ?
jacekova
02.01.12,21:46
Uvádzaš tam niečo, alebo to nechávaš volné ? Nebolo by vhodné do ŠS uviesť DIČ ?

ja som už rozmýšľala nad tým že do kš dám to čo tam bývalo doteraz ale zatial to nechávam prázde
šs nevyplnam,ale veru niečo sa mi tam žiada (ale DU všade píše len o tom, že stačí vs)
veronikasad
02.01.12,21:48
ja som už rozmýšľala nad tým že do kš dám to čo tam bývalo doteraz ale zatial to nechávam prázde
šs nevyplnam,ale veru niečo sa mi tam žiada (ale DU všade píše len o tom, že stačí vs)
Mne sa tam tiež niečo žiada - robím príkazy na mzdy a bojím sa, že klienti "pokafru" tie nové čísla účtov, idem tam dať DIČ (ak sa zmestí).
Ďakujem za rady.
jacekova
02.01.12,21:51
Mne sa tam tiež niečo žiada - robím príkazy na mzdy a bojím sa, že klienti "pokafru" tie nové čísla účtov, idem tam dať DIČ (ak sa zmestí).
Ďakujem za rady.

ja som tam zatial nedala nič, ale tiež sa veeľmi obávam toho, aby to klienti nepoplietli keď budú zadávať nové príkazy k úhrade....
zk24
03.01.12,06:24
Obávam sa že KS vám nezoberie viac ako 4 znaky, takže DIČ sa tam asi nevojde. Ked tak, tak jedine do špecifického symbolu zadať DIČ.
zk24
03.01.12,06:28
(1) Medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN)1) pre účty zriadené na území Slovenskej
republiky, ako jeden z druhov jedinečného identifikátora podľa § 2 ods. 18 zákona, obsahuje
24 znakov, z ktorých
a) prvé dva znaky sú alfabetické znaky, ktoré tvoria kód krajiny,2)
b) tretí znak a štvrtý znak sú dve kontrolné číslice zistené podľa osobitného kontrolného
systému,3)
c) piaty znak až ôsmy znak je numerický identifikačný kód,
d) deviaty znak až štrnásty znak je predčíslie účtu, ktoré obsahuje najviac šesť číslic a
e) pätnásty znak až dvadsiaty štvrtý znak je základné číslo účtu, ktoré obsahuje najviac
desať číslic.
(2) Ak predčíslie účtu má menej ako šesť číslic, chýbajúce číslice sa doĺňajú nulami
na prvých miestach zľava. Ak základné číslo účtu má menej ako desať číslic, chýbajúce
číslice sa dopĺňajú nulami na prvých miestach zľava.
(3) V listinnej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza tak, že 24
znakov sa rozdeľuje do šiestich skupín oddelených medzerou, pričom každá skupina obsahuje
štyri znaky.
(4) V elektronickej forme sa medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN) uvádza v tvare
24 znakov bez medzier.
:)

:eek: :eek:

Prečo na tých sprostých obálkach čo došli nie su uvedené potrebné údaje k úhrade do zahraničia?
veronikasad
03.01.12,06:47
Obávam sa že KS vám nezoberie viac ako 4 znaky, takže DIČ sa tam asi nevojde. Ked tak, tak jedine do špecifického symbolu zadať DIČ.
DIČ som dala do špec.symbolu. KS som nechala prázdny
Melnick
03.01.12,08:28
Zisťovala som dnes na DÚ - KS ani ŠS sa neuvádzajú - sú obsiahnuté v 10 miestnom VS.
abel
03.01.12,09:54
zk24
03.01.12,10:08
Neviem prečo tam uvádzajú KS ked nie je predsa uz povinný...
jacekova
03.01.12,10:18
presne tak (asi chcú byť len zaujímaví) ale Vyhláška vyslovene hovorí len o variabilnom symbole (žiadny ks ani šs)
Žabinka
03.01.12,10:21
Už sa mi oči brčkavejú z tých novôt. Študujem vytvorenie VS, a mám takúto otázku:
-číslo účtu použijem zo zoznamu od DÚ podľa druhu dane.
-platba DPH za 4Q/2011 - aký bude VS?
-platba DPH 2Q/2012 - VS bude podľa drsr 1100422012?
3Q/2012 - VS bude 1100432012?
4Q/2012 - VS bude 1100442012?
jacekova
03.01.12,10:27
Už sa mi oči brčkavejú z tých novôt. Študujem vytvorenie VS, a mám takúto otázku:
-číslo účtu použijem zo zoznamu od DÚ podľa druhu dane.
-platba DPH za 4Q/2011 - aký bude VS?
-platba DPH 2Q/2012 - VS bude podľa drsr 1100422012?
3Q/2012 - VS bude 1100432012?
4Q/2012 - VS bude 1100442012?


presne tak, platby DPH za 1-4.Q/2012 tak ako píšeš
za 4q/2011: 1100442011
Melnick
03.01.12,11:03
zk24 (http://www.porada.sk/member.php?u=87227) Dnes, 12:08
Neviem prečo tam uvádzajú KS ked nie je predsa uz povinný...


Zuzka, preto, lebo to je názor a odpoveď daňovej poradkyne a nie odpoveď z DÚ.
Melnick
03.01.12,11:04
1/ Ak som štvrťročným platiteľom DPH, pri platbe dane za 1. štvrťrok 2012 vytvorím VS nasledovne:


1100 41 2012 Druh platby (daň z pridanej hodnoty)

Označenie 1. štvrťroku

Príslušné zdaňovacie obdobie
m.hladka
03.01.12,11:18
Klient mal nastavený trvalý príkaz na úhradu DzMV za 4.q.2011 s dátumom 31.12.2011 a starým číslom účtu DU. Platba, vzhľadom k tomu že 31.12. bola sobota a 1.1.2012, nedeľa prebehla 2.1.2012, ale na starý účet. Mal by to byť problém???
Ja si myslím, že nie, ale ...
zk24
03.01.12,11:23
Ja si nemyslím ze bude problém. Aj tak budu musiet nejako sparovat povodne platby a nove platby. Kedze preddavky sa platili na nieco ine a samotne "vyuctovanie" na novy sposob... tak to musia nejako preverit a sparovat.

Nemyslim si ze by stare ucty 31.12.2011 o polnoci prestali existovat...
zk24
03.01.12,11:35
Vie mi niekto pomoct s platbou so zahranicia?

Takto by vyzerala platba zo SR
500275 - 8028480452 / 8180

Ako vytvoriť IBAN a SWIFT?
zk24
03.01.12,11:45
Vie mi niekto pomoct s platbou so zahranicia?

Takto by vyzerala platba zo SR
500275 - 8028480452 / 8180

Ako vytvoriť IBAN a SWIFT?

IBAN: SK** 8180 5002 7580 2848 0452
SWIFT: SPSRSKBA




Tak už viem...... http://www.ibancalculator.com/bic_und_iban.html
japis
03.01.12,11:49
no ja som akurat dnes uhradila daň na nové číslo účtu, ale na VS som zabudla. Vdaka vám, tejto téme - pripomenuli ste mi to. Zrušila som platbu a vygenerovala novú.
číslo účtu som napísala bez pomlčky, som zvedavá, ako to prejde.
IČO som dala ako KS alebo ŠS, teraz neviem, ale aby sa zorientovali.

Kejka, ak si do čísla účtu vkomponovala aj predčíslie - tie údaje pred pomlčkou, tak si to uhradila zle a platbu ti asi vrátia. Mám s tým skúsenosti u mojich zákazníkov, ktorým zdôrazňujem, že predčíslie je samostatný údaj a nemôžu ho zadať do kolonky účet, ale vždy to niektorý zle zadá.
Rozalka
03.01.12,17:07
Japis, nie každá banka má samostatné okienko pre predčíslie, napr. ani VUB - takže do kolonky číslo účtu sa musí nahrať aj 6-miestne predčíslie.

Pre tých, ktorí majú pochybnosti o správnom VS, tu je malá pomôcka
http://www.porada.sk/t182128-p3-nove-cisla-uctov-nazor.html#post1927889
Sarlotka
04.01.12,12:24
Rozalka a dava sa predcislie pomlcka cislo uctu alebo bez pomlcky vo VUB ?
dakujem
Gong
04.01.12,12:34
Dobrý deň, a čo mám spraviť, ak som odviedla už preddavky zo záv. činnosti za 12/11 ešte na staré číslo účtu? ako mám v tomto prípade postupovať?
Dakujem
zk24
04.01.12,12:50
Podla mna sa nic vázne nestalo, ale mozno by som napisala list na DU jednoduchy... kde ich informujes o tom ze si to zaplatila na stary ucet a ziadas o priradenie platby k tomu a tomu cislu uctu.
Paula
04.01.12,13:06
A ak bolo zaslané na správne č. účtu, ale so starým VS - teda DIČ, bude bitka?
Zita5
04.01.12,13:06
A ak bolo zaslané na správne č. účtu, ale so starým VS - teda DIČ, bude bitka?
Nebude, preúčtujú si to .:)
Economic
04.01.12,14:10
Nebude, preúčtujú si to .:)

Osobne si myslím, že takých ľudí, ktorí platby poplatia ešte na staré účty bude veľmi veľa... S tým musia aj počítať.
LUBY
05.01.12,13:28
Dnes som volala na danovy urad ze nam este neprisla obalka a ci sa viem k tym uctom nejako dostat, mi bolo odpovedane, ze oni s tym nic nemaju, robila to ina firma, momentalne nic neriesia, v podatelni sa hromadia doklady a nikto ich nespracuva, kedze nevedia kde je sever a platbu mozeme posielat aj na stare cisla, oni si to niekedy popriraduju... dokonaly chaos.... ale za stratene upozornenie ze nepreslo priznanie k dph za III. Q dostavame 1600 € pokutu. Posielala som to ked mali nefunkcny system cez aplikaciu edane a po par dnoch neskontrolovala ci to preslo, robila som ich viacero aj so suhrnnymi vykazmi a vsetky ostatne presli... zlty listocek z posty sa stratil a prask, pokuta ako hrom...do revu, pekne sa ten rok zacina...
gabrielik
06.01.12,16:16
Prosím Vás a ako je to pri platení DPH z dodatočného danového priznania??? Podávam dodatočné DPH za 9/2011 - budem platiť. Tak platblu pošlem predčíslie 500240 - moje nové č. účtu / 8180 a VS bude 1100092011 . Je to tak správne??? Chybu som zistila 30.12.2011 keby som vtedy tušila že v tom bude taký chaos radšej by som to hneď zaplatila....
Anja111
06.01.12,16:32
Prosím Vás a ako je to pri platení DPH z dodatočného danového priznania??? Podávam dodatočné DPH za 9/2011 - budem platiť. Tak platblu pošlem predčíslie 500240 - moje nové č. účtu / 8180 a VS bude 1100092011 . Je to tak správne??? Chybu som zistila 30.12.2011 keby som vtedy tušila že v tom bude taký chaos radšej by som to hneď zaplatila....
Máš to správne...
nikulik
06.01.12,18:46
Ja vas poprosim poradit ako poslat na DU platbu za pokutu ktoru sme dostali od DU. Do konca r.2011 sme to neuhradili lebo nebolo dostatok fin.prostriedkov.
Heni
07.01.12,06:58
IBAN: SK** 8180 5002 7580 2848 0452
SWIFT: SPSRSKBA

Tak už viem...... http://www.ibancalculator.com/bic_und_iban.html

aj priamo na drsr.sk je: "Pri platbe zo zahraničia je potrebné číslo účtu previesť do formátu IBAN. Formát IBAN nájdete TU (http://82.119.225.20/sk/platobne-systemy/vseobecne-informacie/iban/vypocet-a-kontrola-iban-pre-slovensku-republiku)"

a ten link na prevod účtu na IBAN : http://82.119.225.20/sk/platobne-systemy/vseobecne-informacie/iban/vypocet-a-kontrola-iban-pre-slovensku-republiku

;)
Rozalka
07.01.12,14:49
Nový údaj na DP FO 2011:
"Správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka áno/nie"

okrem toho je novinkou aj uvádzanie NACE
srska
09.01.12,09:03
len skúsenosť pre tých, ktorí používajú program pohoda a chcú po novom realizovať platbu na nové čísla účtov po 01.01.2012:

konštantného symbolu pred uložením príkazu na úhradu sa nezbavíte z príkazu na úhradu len tým, že ho vymažete z riadku pri editácii príkazu ale zbavíte sa ho tak, že miesto napr. ks=1144 zadáte 4x medzeru a potom uložíte
ucetni_fantozzi
09.01.12,09:23
podla vyhlasky je povinnost uvadzat len VS - ako sa budu riesit KS a SS? myslim ze minimalne KS banka pri zadani prikazu vyzaduje ako povinny udaj - myslite, ze sa nieco pokazi, ked sa ako KS uvedie 1144?
zk24
09.01.12,09:52
podla vyhlasky je povinnost uvadzat len VS - ako sa budu riesit KS a SS? myslim ze minimalne KS banka pri zadani prikazu vyzaduje ako povinny udaj - myslite, ze sa nieco pokazi, ked sa ako KS uvedie 1144?

KS ani SS nie su povinne udaje. Podla mna DU tie udaje vobec nepotrebuje, lebo ich ma obsiahnute vo VS. Ked to tam uvedies je to nieco navyse, asi ako ked si do ucelu platby zadas ze "uhrada dane".
Zdenka 0705
09.01.12,14:36
len skúsenosť pre tých, ktorí používajú program pohoda a chcú po novom realizovať platbu na nové čísla účtov po 01.01.2012:

konštantného symbolu pred uložením príkazu na úhradu sa nezbavíte z príkazu na úhradu len tým, že ho vymažete z riadku pri editácii príkazu ale zbavíte sa ho tak, že miesto napr. ks=1144 zadáte 4x medzeru a potom uložíte
ďakujééém,.... práve som na ten problém natrafila, trošku potrápila, no nešlo mi to nijakovsky, nuly sa mi nepáčili ..... a hľa, tu, na porade, je odpoveď :)
Zdenka 0705
10.01.12,12:27
Toto som našla na stránke VÚB:

Ako sa zadávajú účty, ktoré obsahujú pomlčku?

Pri zadávaní čísla účtu s pomlčkou alebo pomlčkami je potrebné v prevodnom príkaze cez službu Internet banking riadiť sa podľa nasledovných pravidiel (príkladov):


ak účet obsahuje pomlčku na štvrtej pozícii sprava, ako uvádza vzorový príklad: 762623-022, účet zadajte bez pomlčky (vzorový príklad: 762623022)
ak účet obsahuje pomlčku na tretej, štvrtej, piatej, šiestej alebo siedmej pozícii zľava, ako uvádzajú vzorové príklady:

27-762623022
127-762623022
1035-762623022
10035-762623022
účet zadajte v pôvodnom tvare, s pomlčkou (ako uvádzajú vzorové príklady)


ak účet obsahuje pomlčku na siedmej pozícii zľava (vzorový príklad: 100035-762623022), účet zadajte bez pomlčky
ak účet obsahuje dve pomlčky, ako uvádza vzorový príklad: 27-762623-022, účet zadajte s použitím prvej pomlčky a pomlčku na štvrtej pozícii sprava vynechajte (vzorový príklad 27-762623022)
----------
TAKŽE NOVÉ ČÍSLA do vúb zadávať cez IB BEZ POMLČKY
srska
10.01.12,12:38
súhlasím - včera som realizoval platbu - na IB VÚB je len číslo účtu a to je 16 miestne - čiže v prípade prevodu na účet 500259-8xxxxxxxxx/8180 treba zadať 5002598xxxxxxxxx - mne prevod prešiel ok
Tamila
10.01.12,12:46
Ak sa do VÚB zadáva príkaz ručne, tam treba zadať 500259 ako predčíslie a zvyšok ako číslo účtu.
Tak isto napr. aj do ČSOB.
rennka
12.01.12,09:24
Chcem sa spytat, aky VS sa ma uvadzat ak preddavky dane z prijmu aj z MV chceme platit pomocou trvaleho prikazu? Dakujem
Gong
12.01.12,16:22
Dobrý večer, a čo mám robiť ak sme ešte list z Du nedostali? Ako mám poslať daň zo záv.činnosti? a čoskoro sa bude platiť DPH-čka. Mám si to vyžiadať? Alebo čo mi poradíte?
Mila123
12.01.12,16:26
Dobrý večer, a čo mám robiť ak sme ešte list z Du nedostali? Ako mám poslať daň zo záv.činnosti? a čoskoro sa bude platiť DPH-čka. Mám si to vyžiadať? Alebo čo mi poradíte?

volala som mojej správkyni, že mi nedoručili oznámenie o nových číslach účtu......kázala mi dojsť na DÚ s 1.50 € kolkom, že mi vystaví kópiu oznámenia a preddavok na daň zo záv. činnosti, aby sme nemeškali som zaslala na staré číslo účtu, nevrátilo sa mi (správk. vravela, že zatiaľ ešte budú súbežné, do kedy? netuším...)
srska
12.01.12,16:27
to gong: konateľ - návšteva miestne príslušného dú ak ide o PO
Rozalka
12.01.12,17:37
Chcem sa spytat, aky VS sa ma uvadzat ak preddavky dane z prijmu aj z MV chceme platit pomocou trvaleho prikazu? Dakujem
Formou trvalého príkazu to nebude možné, každý mesiac/štvrťrok má iný VS
KEJKA
12.01.12,18:21
Formou trvalého príkazu to nebude možné, každý mesiac/štvrťrok má iný VS
logické by bolo, keby štvrťroky jedného roka mali rovnaký VS, aby sa napočítavali a následne vyrovnali s predpisom=DPPO a doplatkom, preplatkom.
Gong
13.01.12,14:54
to gong: konateľ - návšteva miestne príslušného dú ak ide o PO - aj vtedy sa platí ten kolok, lebo dnes som tam bola osobne o kolku mi nikto nič nevravel, len keď idem za spoločnosť a nie som konateľ potrebujem úradne overenú plnú moc ale o kolku mi nič nevravela :-(((
Zita5
14.01.12,08:37
Klientka mi ukončila živnosť v 7/2011 . Robím Daňové priznanie z MV .Nemáme základné číslo, čo v tomto prípade, v pondelok podám Daňové priznanie a DU oznámi jej základný účet ?Čiže budeme čakať ?Ako riešite prosím Vás takto vzniknutú situáciu ?
Anja111
14.01.12,08:42
Klientka mi ukončila živnosť v 7/2011 . Robím Daňové priznanie z MV .Nemáme základné číslo, čo v tomto prípade, v pondelok podám Daňové priznanie a DU oznámi jej základný účet ?Čiže budeme čakať ?Ako riešite prosím Vás takto vzniknutú situáciu ?
DP DzMV by som odovzdala na DU, upozornila by som ich, že nemám číslo účtu a oni by jej ho mali zaslať. Potom je povinná do 8 dní daň uhradiť... V každom prípade by sa to malo stihnúť do 31.1.
Zita5
14.01.12,08:45
DP DzMV by som odovzdala na DU, upozornila by som ich, že nemám číslo účtu a oni by jej ho mali zaslať. Potom je povinná do 8 dní daň uhradiť... V každom prípade by sa to malo stihnúť do 31.1.

Z mojej strany podám DP v pondelok 16.1.2012.Či to stihne DU , tak to netuším. Uvažujem, či nenapíšem jeden list , že ich žiadame o zaslanie ZČ. Aspoň budeme mať zicher, aby nepovedali, že poslali a nikto to neprevzal .
Anja111
14.01.12,08:54
Z mojej strany podám DP v pondelok 16.1.2012.Či to stihne DU , tak to netuším. Uvažujem, či nenapíšem jeden list , že ich žiadame o zaslanie ZČ. Aspoň budeme mať zicher, aby nepovedali, že poslali a nikto to neprevzal .
Máš pravdu. Istota je istota... Ale ja som to pochopila tak, že zo zákona je termín na úhradu do 31.1., ale ak nemá daňovník číslo účtu a príde mu až po termíne, tak až potom je povinný daň uhradiť do 8 dní.
Zita5
14.01.12,08:58
Máš pravdu. Istota je istota... Ale ja som to pochopila tak, že zo zákona je termín na úhradu do 31.1., ale ak nemá daňovník číslo účtu a príde mu až po termíne, tak až potom je povinný daň uhradiť do 8 dní.

Aj ja to tak chápem.No však uvidíme.Ďakujem Anka, v pondelok sa určite niečo dozviem na daňovom úrade.:)
truch
14.01.12,12:57
Aj ja to tak chápem.No však uvidíme.Ďakujem Anka, v pondelok sa určite niečo dozviem na daňovom úrade.:)
Bola som na DÚ,čo mám robiť, ak mi ešte neprišlo to ich nové číslo. Povedali mi, že mám uhrádzať po starom, že si to oni prevedú. Mne nové číslo prišlo až teraz, ale až po odvedení preddavkov na starý účet.
Rozalka
14.01.12,13:06
Ak chceš mať istotu, pošli list.
Economic
14.01.12,13:16
Z mojej strany podám DP v pondelok 16.1.2012.Či to stihne DU , tak to netuším. Uvažujem, či nenapíšem jeden list , že ich žiadame o zaslanie ZČ. Aspoň budeme mať zicher, aby nepovedali, že poslali a nikto to neprevzal .

Určite spolu s DP prilož aj žiadosť o zaslanie účtu, aby si bola krytá /či už ty alebo klientka a aby bremeno ostalo na DÚ a nie na Vás dvoch/
Zita5
14.01.12,14:30
Určite spolu s DP prilož aj žiadosť o zaslanie účtu, aby si bola krytá /či už ty alebo klientka a aby bremeno ostalo na DÚ a nie na Vás dvoch/
Už ho mám aj pripravený a v pondelok ho podám,samozrejme, že to je pre klientku a nechcem riskovať.Opečiatkujú mi ho a budeme čakať.
Zita5
16.01.12,12:36
Z mojej strany podám DP v pondelok 16.1.2012.Či to stihne DU , tak to netuším. Uvažujem, či nenapíšem jeden list , že ich žiadame o zaslanie ZČ. Aspoň budeme mať zicher, aby nepovedali, že poslali a nikto to neprevzal .

Tak ako som sľúbila, dnes píšem...... čo som vybavila.

Odovzdala som žiadosť o pridelenie ZČ na náš daňový úrad , z dôvodov, že klientka ukončila v období 7/2011 živnosť .Nakoľko z ukončenia živnosti jej vyplýva daňová povinnosť k dani z MV, nemá ako túto daň uhradiť, pretože nemá to zázračné základné čísielko .

Tetušky na daňovom úrade sa nevedeli k tomu vyjadriť, povedali, že nech to zaplatí na staré číslo účtu.Na to som sa ich spýtala, že kde nájdem nejaké usmernenie, aby daňovník, ktorý nemá pridelené ZČ takto postupoval. Odpoveď bola , že "nikde" ...a že veľa ľudí ZČ nedostalo .
Takže som tam žiadosť pekne krásne nechala na podateľni , dala som si kópiu potvrdiť a odchádzala som s dovetkom, že však pevne dúfam, že sa k žiadosti niekto do termínu vyjadrí.Tety sa usmiali a ja som spokojne odišla .

Inak k tým klientským centrám - to je niečo katastrofálne . Na Nitru a okolie pracujú 2 daňové pracovníčky Klientské centrum-Správa daní a 2 daňové pracovníčky na Klientské centrum - Register.Zástup ľudí v radoch ...no katastrofa. Nikto nič nevie ....
tinkas
23.01.12,08:30
ahojte...k tým novým čísla...kedze platíme mesačné preddavky k DzMV, máme v banke trvalý príkaz vzdy ku knocu mesiaca...teraz ked zmenili čísla účtov a s nimi aj VS, ktorý už nie je konštantný, musim za každý mesiac spraviť vlastnoručné príkaz z banky, kedze je za kadé obdobie iný VS???
Economic
23.01.12,08:57
ahojte...k tým novým čísla...kedze platíme mesačné preddavky k DzMV, máme v banke trvalý príkaz vzdy ku knocu mesiaca...teraz ked zmenili čísla účtov a s nimi aj VS, ktorý už nie je konštantný, musim za každý mesiac spraviť vlastnoručné príkaz z banky, kedze je za kadé obdobie iný VS???

Veru tak nám to pripravili. Každý mesiac natypovať platbu. Nedá sa veru nijak do VS zakomponovať meniace sa číslo mesiaca.
tinkas
23.01.12,12:01
no nádhera...radosťm robíť na tomto SVK..... :( ako keby som nemala čo robiť len sledovať uhrady na DU.....
srska
23.01.12,12:03
a je problém dať príkazy cez ib na čakačku?
tinkas
23.01.12,12:05
a ako si s tým pomôžem?
srska
23.01.12,12:09
a ako si s tým pomôžem?píšeš o preddavkoch. tak ich natypuj koľko potrebuješ s rôznym dátumom splatnosti a hotovo. banka ti to na daný dátum odpíše. aspoň v taba to tak funguje
tinkas
23.01.12,12:15
oki..to ma nenapadlo...skusim sa s tým pohrat...ja mam VUB a CSOB..tak snad to tam tak pôjde...
Gong
24.01.12,09:52
Dobrý deň, len sa chcem uistiť, či som to správne pochopila, idem platiť za 4q2011 dph-čku : čiže - 500240-xxxxxxxxxx/8180, VS: 1100442011, KS a ŠS - neuvádzam? Dakujem
Anja111
24.01.12,09:54
Dobrý deň, len sa chcem uistiť, či som to správne pochopila, idem platiť za 4q2011 dph-čku : čiže - 500240-xxxxxxxxxx/8180, VS: 1100442011, KS a ŠS - neuvádzam? Dakujem
Správne.
majernikova
25.01.12,08:13
Ahojte ,
je to problém ak som si neprevzala nové čísla?
Ďakujem
tinkas
25.01.12,08:18
a na aké čísla zaplatíš dane?
majernikova
25.01.12,08:25
...dá sa to ešte nejako získať? Na koho sa môžem obrátiť ?
Zita5
25.01.12,08:29
Ahojte ,
je to problém ak som si neprevzala nové čísla?
Ďakujem

Treba ísť za správkyňou dane v prvom rade .

Inak prečítajte si aj informácie v prípade ak niekto neobdržal základné číslo
http://www.porada.sk/t184738-nemam-pridelene-zakladne-cislo-ako-platim-dan.html
Lucinka23
25.01.12,13:02
Dobrý deň, prosím o radu. SZČO obdržala nové čísla účtu. Ide teraz platiť preddavok - daň z príjmov zo závislej činnosti. Platila to a chce ďalej aj platiť poštovou poukážkou. Teraz máme dilemu nad tým, koho uvedieme ako adresáta na poštovom poukaze U. Jej meno, keďže číslo účtu bolo jej pridelené?

Ďakujem.
KEJKA
25.01.12,13:30
Dobrý deň, prosím o radu. SZČO obdržala nové čísla účtu. Ide teraz platiť preddavok - daň z príjmov zo závislej činnosti. Platila to a chce ďalej aj platiť poštovou poukážkou. Teraz máme dilemu nad tým, koho uvedieme ako adresáta na poštovom poukaze U. Jej meno, keďže číslo účtu bolo jej pridelené?
Ďakujem.
má zamestnancov?, asi áno, takže platí za seba vo vlastnom mene ako zamestnávateľ.
Lucinka23
25.01.12,13:35
Má jedného zamestnanca na dohodu. Takže uvedieme do odsielateľa a aj do adresáta jej meno? Chápem to správne?
KEJKA
25.01.12,13:37
Má jedného zamestnanca na dohodu. Takže uvedieme do odsielateľa a aj do adresáta jej meno? Chápem to správne?
prečo do adresáta? adresát je predsa DU, resp. FR?
Lucinka23
25.01.12,13:39
Som myslela, že to číslo účtu čo jej bolo pridelené je otvorené na štátnej pokladni na jej meno.
KEJKA
25.01.12,13:44
nemyslím, to by platila sama sebe.
Lucinka23
25.01.12,13:48
uvediem tam adresu finančného riaditeľstva, fakt by bolo lepšie aby to zaplatila prevodom ale bráni sa , alebo skúsime ešte zavolať na daňový úrad
dunaj
06.02.12,12:22
Ak by sa tu nasli nejaki najlepsi, ktori dokonca aj platia dane, tak tu mam pre nich zasadne info, ktore som prave obdrzal:

dovolujeme si reagovat na Vasu otazku.

Nastavenie variabilneho symbolu na trvalom prevodnom prikaze podla poziadaviek Danoveho riaditelstva nie je momentalne technicky mozne, nakolko sa jedna o viacero kombinacii (XXXXMMRRRR, XXXXQQRRRR, ...). Aj keby sme naprogramovali tento variabilny symbol, musel by klient robit kazdy rok zmenu, aby si upravil rok a aby zacal sekvenciu pocitat opat od 01.

Z uvedeneho dovodu je pre klienta vhodnejsie vykonat uhradu cez jednorazovy prevodny prikaz.

Dakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Kontaktne centrum DIALOG
Tatra banka


Ja k tomu len tolko, ze zmenit to raz rocne bolo treba kvoli vyske aj tak...
Anja111
16.02.12,06:11
FS SR:
PLATBA DANE - Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty!!!
S účinnosťou od 1.1.2012 je daňový subjekt povinný platbu dane poukazovanú daňovému úradu označiť v zmysle Vyhlášky č. 378/2011 Z. z. o spôsobe označovania platby dane na nové číslo účtu.
Každému daňovému subjektu je pridelené jeho vlastné číslo účtu – tzv. základné číslo účtu.

Finančné riaditeľstvo SR sprístupnilo pre daňové subjekty interaktívnu aplikáciu, ktorá slúži daňovému subjektu na zistenie jedinečného individuálneho čísla účtu a variabilného symbolu pre úhradu príslušnej platby dane.

Interaktívna pomôcka pre daňové subjekty
V S T Ú P T E (https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp)
Economic
16.02.12,06:18
FANTASTICKÁ pomôcka !!!!
dunaj
16.02.12,08:24
FANTASTICKÁ pomôcka !!!!
Konecne nieco uziticne (za tie miliony).
BTW: Prosim postnite sem niekto, koho (ktora) banka podporuje tieto VS v TPP. Vazne uvazujem o zmene banky, kedze kazdy mesiac si nastavovat budik sa mi nezda na dnesnu dobu primerane.
Ivenka
16.02.12,08:35
Hlavne, že mne teta pred 2 týždňami povedala, keďže sme si nestihli pre čerpanie dovolenky vybrať na pošte nové číslo účtu, že si mám napísať žiadosť a 1,5 € kolok :(
Economic
16.02.12,08:45
Hlavne, že mne teta pred 2 týždňami povedala, keďže sme si nestihli pre čerpanie dovolenky vybrať na pošte nové číslo účtu, že si mám napísať žiadosť a 1,5 € kolok :(

Teta nevedela, čo za prekvapenie a aká pomôcka sa pripravuje.
Economic
16.02.12,08:47
Konecne nieco uziticne (za tie miliony).
BTW: Prosim postnite sem niekto, koho (ktora) banka podporuje tieto VS v TPP. Vazne uvazujem o zmene banky, kedze kazdy mesiac si nastavovat budik sa mi nezda na dnesnu dobu primerane.

Zadaj si normálne nie trvalý príkaz, ale obyčajný prevodný príkaz k dátumu k akému potrebuješ v každý mesiac, účet si zadaj do preddefinovaných a potom len správny VS obmieňaš, to nie je taký problém. A ani budík netreba !
dunaj
16.02.12,12:19
Zadaj si normálne nie trvalý príkaz, ale obyčajný prevodný príkaz k dátumu k akému potrebuješ v každý mesiac, účet si zadaj do preddefinovaných a potom len správny VS obmieňaš, to nie je taký problém. A ani budík netreba !

Nerobis ty v Tatrabanke? Lebo Tvoje rady mi pripominaju tie z Dialogu. Samozrejme, ze to je problem, ked doteraz to stacilo zadat raz rocne a teraz to treba zadavat kazdy mesiac. Ja v tom vidim dost zasadny rozdiel. Asi tak 12x zasadnejsi...
Economic
16.02.12,12:29
Nerobis ty v Tatrabanke? Lebo Tvoje rady mi pripominaju tie z Dialogu. Samozrejme, ze to je problem, ked doteraz to stacilo zadat raz rocne a teraz to treba zadavat kazdy mesiac. Ja v tom vidim dost zasadny rozdiel. Asi tak 12x zasadnejsi...

:D Od banky mám veľmi ďaleko. Trošku robíš z komára somára. Veď to nie je zase až taká tragédia zadať prevodné príkazy na rovnaký účet príjemcu, len VS sa zmení, suma tiež ostáva rovnaká. Či ?
evina
16.02.12,12:33
:D Od banky mám veľmi ďaleko. Trošku robíš z komára somára. Veď to nie je zase až taká tragédia zadať prevodné príkazy na rovnaký účet príjemcu, len VS sa zmení, suma tiež ostáva rovnaká. Či ?

Nuž principiálne nič nie je problém.....ale u x firiem 12 krát, plus 12 krát Prehľad a pod. ....a stále viac a viac miesto menej.-...
dunaj
16.02.12,12:36
:D Od banky mám veľmi ďaleko. Trošku robíš z komára somára. Veď to nie je zase až taká tragédia zadať prevodné príkazy na rovnaký účet príjemcu, len VS sa zmení, suma tiež ostáva rovnaká. Či ?

Ked si kazdy mesiac v roku pri pocitaci, resp. v dosahu internetu tak mozno nie. Ale predstav si, ze existuju aj taki, co neprdia cely rok do stolicky:-)
začínam
16.02.12,14:27
predtým bol jeden účet napr.na daň z príjmu a každý mal svoj VS,teda DIČ.Teraz stotisíce účtov a VS spoločný na určitú daň.
To zas ktosi zarval rozumom,keď toto vymyslel.To isté,len v ružovom.A to pridelili aj účty tým,ktorý už porušili živnosti.Však to daňovníci zaplatia.To je môj názor.
srska
16.02.12,14:29
Ked si kazdy mesiac v roku pri pocitaci, resp. v dosahu internetu tak mozno nie. Ale predstav si, ze existuju aj taki, co neprdia cely rok do stolicky:-)tak nech si na tieto veci zaplatia človeka
srska
16.02.12,14:30
predtým bol jeden účet napr.na daň z príjmu a každý mal svoj VS,teda DIČ.Teraz stotisíce účtov a VS spoločný na určitú daň.
To zas ktosi zarval rozumom,keď toto vymyslel.To isté,len v ružovom.A to pridelili aj účty tým,ktorý už porušili živnosti.Však to daňovníci zaplatia.To je môj názor.nečítaš sk plátky? dnes je na fin. výbore nr sr.
dunaj
16.02.12,15:26
tak nech si na tieto veci zaplatia človeka
Jasne. Platit cloveka na par klikov do PC, to by sa Vam socialistom pacilo. Este si zabudla: "Plna zamestnanost!"
truch
20.02.12,07:55
Na DRSR dali pomôcku, aby bolo zadané správne číslo účtu a VS
https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp (https://pki.drsr.sk/pomocka.jsp)
zk24
24.02.12,08:20
Ahojte, viete mi prosím poradiť...

danovník podáva DPFO-B. Má príjmy:
- z prenájmu vlastnej nehnuteľnosti (§6 ods.3)
- z príjmov zo závislej činnosti

Celkovo mu vychádza nedoplatok. Uhradiť to treba na číslo účtu: dan z príjmov fyzickej osoby ?
V účtoch je totiž aj dan z príjmov zo závislej činnosti a tak...

Dakujem
srska
24.02.12,08:28
a kam sa to posielalo po iné roky?:rolleyes:
zk24
24.02.12,09:01
Neviem. Ale tipujem teda ze dan z prijmov FO... (všeobecny účet)
Jana_clenka
24.02.12,09:33
Ahojte, viete mi prosím poradiť...

danovník podáva DPFO-B. Má príjmy:
- z prenájmu vlastnej nehnuteľnosti (§6 ods.3)
- z príjmov zo závislej činnosti

Celkovo mu vychádza nedoplatok. Uhradiť to treba na číslo účtu: dan z príjmov fyzickej osoby ?
V účtoch je totiž aj dan z príjmov zo závislej činnosti a tak...

Dakujem

Podľa mňa na účet daň z príjmov fyzickej osoby.
Pozn. Účet daň zo závislej činnosti použije iba zamestnávateľ pri platení dane za zamestnancov. Chápem to tak, že ak si FO robí DP (A aj B), bude platiť na účet daň z príjmov fyzickej osoby.
srska
24.02.12,09:45
Podľa mňa na účet daň z príjmov fyzickej osoby.
Pozn. Účet daň zo závislej činnosti použije iba zamestnávateľ pri platení dane za zamestnancov. Chápem to tak, že ak si FO robí DP (A aj B), bude platiť na účet daň z príjmov fyzickej osoby.presne tak
zk24
24.02.12,10:24
Ďakujem
Braňo
07.04.12,11:45
okrem toho, že stále som sa nedozvedel, že akú pridanú hodnotu malo toto prideľovanie účtov - okrem toho, že sa za informačný systém, ktorý nefunguje vyhodilo 29 mil. EUR nenesie zodpovednosť Mikloš - nakoľko má imunitu. Skôr ma trápi, že keď som sa pýtal pani správkyne, nech mi povie, že načo sa prideľovali tie čísla, tak tiež nevedela povedať, lebo v tom čase takisto nefungoval nový informačný systém. V zápätí sa kúpil na Ministerstve financií softvér za 12,5 mil. EUR bez výberového konania. Sestričkám na zvýšenie platov treba 40 mil. EUR a vzápätí im vláda (teraz nehovorím či pravá alebo ľavá) povie, že nie sú peniaze ?????

V súkromných firmách by určite takýmto hospodárením takýto "minister" nielenže letel na hodinu, ale po súde by si uvedenú škodu vrátane úrokov z omeškania musel odmakať v Leopoldove.
Economic
07.04.12,12:31
okrem toho, že stále som sa nedozvedel, že akú pridanú hodnotu malo toto prideľovanie účtov - okrem toho, že sa za informačný systém, ktorý nefunguje vyhodilo 29 mil. EUR nenesie zodpovednosť Mikloš - nakoľko má imunitu. Skôr ma trápi, že keď som sa pýtal pani správkyne, nech mi povie, že načo sa prideľovali tie čísla, tak tiež nevedela povedať, lebo v tom čase takisto nefungoval nový informačný systém. V zápätí sa kúpil na Ministerstve financií softvér za 12,5 mil. EUR bez výberového konania. Sestričkám na zvýšenie platov treba 40 mil. EUR a vzápätí im vláda (teraz nehovorím či pravá alebo ľavá) povie, že nie sú peniaze ?????

V súkromných firmách by určite takýmto hospodárením takýto "minister" nielenže letel na hodinu, ale po súde by si uvedenú škodu vrátane úrokov z omeškania musel odmakať v Leopoldove.


Máš pravdu. Určite by som svojej firme nepostupovala podľa vzoru Mikloša. Pretože narábať s vlastnými peniazmi je o inom ako narábať s peniazmi daňových poplatníkov. :-) Tak isto nevidím žiadnu výhru vo vymyslených špecifických účtoch....
evdzelyn
12.04.12,18:00
Prosím Vás, aký máte názor?:
Firma (PO) poskytla zamestnancom pôžičku /1.1.2012/, ktorú za tri mesiace vrátili /31.3.2012/.
Kam má firma zaplatiť daň (predpokladám, že je to zrážková) z úrokov z poskytnutej pôžičky?
500267 - Daň z príjmu vyberaná zrážkou
500224 - Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku - nemyslím, že sem.
s VS 1700992012 ???
Ďakujem za pomoc.
dunaj
15.04.12,07:00
Ahojte. Mam riesenie, ako obist nemoznost zadat trvaly PP v Tatrabanke na zalohu na DPPO so spravnym VS. Je to sice pracne jak svina, ale aspon netreba mat kazdy mesiac nastaveny budik. Treba zadat kazdu jednu platbu ako samostatny TPP s konstantnym VS. Cize vytvoril som 12 TPP a budem mat snad rok pokoj. Takto aspon zatial, kym sa sipove ruzenky v banke nezobudia.
Economic
15.04.12,07:01
Ahojte. Mam riesenie, ako obist nemoznost zadat trvaly PP v Tatrabanke na zalohu na DPPO so spravnym VS. Je to sice pracne jak svina, ale aspon netreba mat kazdy mesiac nastaveny budik. Treba zadat kazdu jednu platbu ako samostatny TPP s konstantnym VS. Cize vytvoril som 12 TPP a budem mat snad rok pokoj. Takto aspon zatial, kym sa sipove ruzenky v banke nezobudia.


mimotemy Na to sme tu už dávno prišli ! Ale opakovanie je matka múdrosti.
dunaj
15.04.12,08:22
mimotemy Na to sme tu už dávno prišli ! Ale opakovanie je matka múdrosti.

Tak pardon. Skoda, ze si mi to nenapisal, ked som sa tu na to vypytoval. Mohli sme usetrit 3 prispevky.
marjankaj
15.04.12,08:30
Tak pardon. Skoda, ze si mi to nenapisal, ked som sa tu na to vypytoval. Mohli sme usetrit 3 prispevky.
Veď si to vydiskutuj s tými, čo to dali do zákona. Miklóš a Mihál. Človek až žasne, čo všetko vyprodukovali, predtým ako odišli.
Economic
15.04.12,08:44
Tak pardon. Skoda, ze si mi to nenapisal, ked som sa tu na to vypytoval. Mohli sme usetrit 3 prispevky.

Stačí tak málo, prečítať si aj pár predchádzajúcich príspevkov v téme. (Ale jednoduchšie je papagájovať otázky, však)