kimart
12.12.11,11:12
Ahojte, mám klienta ktorému som x-krát vysvetľovala, ako ovplyvňuje nákup tovaru HV. Dnes ma prekvapil opäť otázkou, že chce ku koncu roka navýšiť zásoby, prosím ako jednoducho to vysvetliť???
tictac7
12.12.11,10:40
...nákup tovaru, výsledok hospodárenia ovplyvňuje až pri jeho predaji. Je jedno, ktorým spôsobom účtuješ zásoby. Aj keď nákup dávaš priamo na 504, k 31.12. musíš urobiť inventúru a všetok nepredaný tovar preúčtovať na 132 a znížiť 504.
Neviem, či som dobre pochopila zadanie, snáď áno.
tweedle
12.12.11,10:46
Ahojte, mám klienta ktorému som x-krát vysvetľovala, ako ovplyvňuje nákup tovaru HV. Dnes ma prekvapil opäť otázkou, že chce ku koncu roka navýšiť zásoby, prosím ako jednoducho to vysvetliť??? niektorím ľudom nevysvetlíš, ani na 1000krát,,,jednoducho sa treba psychicky pripraviť na to že to mu to budeš ešte pár krát vysvetlovať,,,
kimart
12.12.11,10:47
ďakujem, áno pochopila si správne. No neviem, či mu to takto bude stačiť. Účtujem spôsobom B, a tak som mu musela vysvetľovať - čo to znamená... , každý mesiac odovzdávam súvahu + výsledovku, vraj sa vtom potrebuje vyznať a vyzná sa! Potom je v šoku keď nahodím inventúru skladu, že prečo mu HV vychádza tak vysoký, veď veľa nakupoval.... som už unavená z toho, asi je vo mne chyba, že neviem dobre vysvetľovať. Ešte raz pekne ďakujem
tweedle
12.12.11,11:40
určite nie je chyba v tebe,,,,ja mám podobný problém s tým svojím, ale už som si nejako za 2 roky zvykla,,