jholubok
12.12.11,12:23
chcem sa informovať, mám zamestnanca, ktorý ma dieťa ktoré sa pripravuje na štúdium v Rakúsku ale tam je systém taký, že najprv dieťa pracuje u daného zamestnávateľa a až tak bude študovať to čo u neho robil. Má nárok na daňový bonus? ďakujem veľmi pekne
Tweety
12.12.11,13:30
chcem sa informovať, mám zamestnanca, ktorý ma dieťa ktoré sa pripravuje na štúdium v Rakúsku ale tam je systém taký, že najprv dieťa pracuje u daného zamestnávateľa a až tak bude študovať to čo u neho robil. Má nárok na daňový bonus? ďakujem veľmi pekne Ešte nie je študentom, len sa pripravuje, tak aký bonus?
jholubok
12.12.11,13:52
študentom bude až v apríli a štúdium bude trvať 2 mesiace
Mila123
12.12.11,13:54
štúdium na strednej škole? kurz ? ukončená škola bude záverečnými skúškami?
jholubok
12.12.11,14:25
učňovské štúdium - že vraj je taký systém - prve si musíte nájsť firmu u ktorej začnete pracovať a potom začínate študovať to čo v tej firme robíte
ivka70
12.12.11,14:36
učňovské štúdium - že vraj je taký systém - prve si musíte nájsť firmu u ktorej začnete pracovať a potom začínate študovať to čo v tej firme robíte

Ak to pokryva nejaka skola, tak musi priniest potvrdenie o navsteve skoly (v podstate aj u nas existuje ucnovska prax, kedy ucni praxuju v podnikoch).
A uplne najjednoduchsie je - vypytat si potvrdenie o naroku na pridavky na dieta (ktore dostane zamestnanec na UPSVaR).
Ak ma narok na PnD, ma narok aj na DB.