attilaa
12.12.11,18:03
Dobrý deň vážení.Môj problém resp. náš problém s partnerkou je nasledovný.
Partnerka sa pred troma rokmi rozviedla. muža mala z maďarska. nemali doriešené nejaké veci ohladom nárokov ale to je teraz vedlajšie. Ide o to, že auto čo mala a ešte stále má na svojom mene sa dohodli a podpísali obaja pred notárom, že bude patriť jej bývalému mužovi za podmienky, že ho prepíšu na jeho meno na našom dopravnom inšpektoráte. On ale tvrdí, že to auto už nemá, že je v nejakom bazáre v Nemecku a zrejme už aj predané. Lenže vlastníkom auta je stále partnerka nakoľko nebolo prepísané a už ho ani prepísať nevieme lebo tá chamraď jednoducho nespolupracuje a vyslovene povedal, že auto nedonesie a nám chodia šeky za poistky. Ak viete niečo k tomuto povedať čo by bolo nápomocné tak budem vďačný. Neviem ako z tohto vykľučkovať a zbaviť sa tejto ťarchy.
attilaa
12.12.11,17:09
odklikol som že je to vyriešené ale omylom, tak ak viete poradte
Ice dive
12.12.11,17:13
tak mu povedzte, že nech Vám doručí odhlásené OEV od vozidla, a ak to neurobí, podajte trestné oznámenie za krádež vozidla, polícia auto vypátra a potom ho môže partnerka odhlásiť a odovzdať bývalému... ak sa auto nenájde, bude mať vyrozumenie o tom, že vozidlo bolo odcudzené a poistky môže zrušiť...
attilaa
12.12.11,17:21
pekne dakujeme za reakciu len nas metie jedna vec a to tá, že obaja podpísali tú neštastnú dohodu o tom že auto je jeho.da sa aj v tom prípade narábat s teoriou o krádeži? uvažovali sme o tom len nevieme, ked už to obaja podpisali. znenie bolo také v dohode že ho dáva v tom prípade ak on to tu v Rimavskej Sobote prepíše na seba a vtedy bude jeho. no on ho nedoniesol ani nič nam nechce poslat o odhlasení....proste niič
arizona
12.12.11,17:23
attilaa
12.12.11,17:29
dakujeme pekne za pomoc. pomahate nam v tejto bezvýchodiskovej situácií. vdaka
Ice dive
12.12.11,18:53
no dobre podpísali dohodu, a čo tá dohoda rieši, myslím lehodu... dokedy má auto odovzdať??? akým spôsobom ho má priateľka odovzdať....
choďte na políciu s tým, že chcete nahlásiť krádež, aby ste vozidlo mohli odovzdať bývalému... prípadne vám policajti poradia ako postupovať... teraz ste v situácií, kedy by som napríklad ja na mieste bývalého zaklopal na Vaše dvere, že haló prišiel som si po auto chcel by som ho už prepísať... a môžem sa s vami doťahovať, že i napriek spísanej dohode mi auto nechcete vydať...
c.renata
29.01.12,17:59
Chcela by som vedieť, ako môžem odhlásiť auto, keď som ho predala známemu bez nejakej zmluvy a nemôžem sa mu dovolať, ani ho nikde zastihnúť, a dala som mu aj všetky doklady od vozidla a neviem čo mam robiť. Prosím poraďte. Ďakujem..
c.renata
29.01.12,18:08
Chcela by som vedieť, ako môžem odhlásiť auto, keď som ho predala známemu bez nejakej zmluvy a nemôžem sa mu dovolať, ani ho nikde zastihnúť, a dala som mu aj všetky doklady od vozidla a neviem čo mam robiť. Prosím poraďte. Ďakujem..
buchač
29.01.12,18:23
Chcela by som vedieť, ako môžem odhlásiť auto, keď som ho predala známemu bez nejakej zmluvy a nemôžem sa mu dovolať, ani ho nikde zastihnúť, a dala som mu aj všetky doklady od vozidla a neviem čo mam robiť. Prosím poraďte. Ďakujem..
...predpokladám , že aj kľúče .....

Zmluva - nezmluva .........máš apoň peniaze ???


...šak ohlás na políciu ako , trebárs , krádež alebo neoprávnené užívanie ......hádam sa neskôr za hlavu chytí ...
c.renata
29.01.12,19:04
...predpokladám , že aj kľúče .....

Zmluva - nezmluva .........máš apoň peniaze ???


...šak ohlás na políciu ako , trebárs , krádež alebo neoprávnené užívanie ......hádam sa neskôr za hlavu chytí ...

No aj kluče, chcela som sa ho zbaviť, je to starý favorit a zaplatil mi 150 €. Najhoršie, že to nemá poistku, tu som zrušila ani stk a emisnu nič...
Ďakujem, skúsim ho nahlásit ako kradnutý, len sa bojim aby som ja nemala z toho problémy, keď to praskne že som ho predala a bez nejakého papieru...
buchač
29.01.12,19:09
No aj kluče, chcela som sa ho zbaviť, je to starý favorit a zaplatil mi 150 €. Najhoršie, že to nemá poistku, tu som zrušila ani stk a emisnu nič...
Ďakujem, skúsim ho nahlásit ako kradnutý, len sa bojim aby som ja nemala z toho problémy, keď to praskne že som ho predala a bez nejakého papieru...
Zbehni na políciu ...čím skôr ....aspoň nejaký papier budeš mať , trvaj na kópii zápisu pre Teba ...

Poistka ?....na jednej strane neplatíš , ušetríš ......no na strane druhej , ak by sa nejaká havárka stala ...
STK a EK v podstate detto ...dotyčný by síce pokutu zaplatil , papiere by zhabali TP policajti ....no ktož vie , ako by sa to potom ďalej vyvíjalo ...
draik
29.01.12,19:21
Ak ste auto neodhlasili na noveho majitela, tak behnite na dopravny inspektorat, nahlaste stratu osvedcenia, nechajte si vystavit nove, vzapati auto odhlaste na noveho majitela a tento doklad poslite novemu majitelovi.
c.renata
29.01.12,19:26
Zbehni na políciu ...čím skôr ....aspoň nejaký papier budeš mať , trvaj na kópii zápisu pre Teba ...

Poistka ?....na jednej strane neplatíš , ušetríš ......no na strane druhej , ak by sa nejaká havárka stala ...
STK a EK v podstate detto ...dotyčný by síce pokutu zaplatil , papiere by zhabali TP policajti ....no ktož vie , ako by sa to potom ďalej vyvíjalo ...

ďakujem zájdem na políciu. A ešte by som sa spítala, známi mi poradil že si mám vybaviť velký techničák na to nepotrebujem žiadny doklad o aute, a na ten že to môžem odhlásiť. Dá sa to aj tak?
c.renata
29.01.12,19:41
Ak ste auto neodhlasili na noveho majitela, tak behnite na dopravny inspektorat, nahlaste stratu osvedcenia, nechajte si vystavit nove, vzapati auto odhlaste na noveho majitela a tento doklad poslite novemu majitelovi.


Neviem meno majiteľa, je to známeho známy a nedvíha telefon.
buchač
29.01.12,19:41
ďakujem zájdem na políciu. A ešte by som sa spítala, známi mi poradil že si mám vybaviť velký techničák na to nepotrebujem žiadny doklad o aute, a na ten že to môžem odhlásiť. Dá sa to aj tak?
...viď príspevok 13 ...

Vozidlo majú v evidencii uložené ....stačí OP ...platný ....;)
Na DI potom vystavia duplikát ...

Výmena osvedčenia o evidencii

Snahou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je umožnenie vydávania nových dokladov osvedčenie o evidencii časť I a časť II v čo najširšom meradle, pričom však nie je ohraničený termín ukončenia platnosti súčasne vydaných dokladov.

Držiteľ vozidla môže o výmenu dokladov z dôvodu poškodenia, straty alebo odcudzenia osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, (resp. pôvodne vydaných dokladov od vozidla) po 1.6.2010 požiadať ktorékoľvek pracovisko vedenia evidencie vozidiel v Slovenskej republike.

Pri výmene pôvodne vydaných dokladov je držiteľ vozidla povinný predložiť okrem samotných dokladov, nasledovné doklady:
vyplnenú žiadosť o zmenu,
platný doklad totožnosti,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
v tomto prípade sa vydávajú obidva nové doklady – papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I. Vydanie každého dokladu je spoplatnené sumou 6 €, t. j. celkovo výmena dokladov vozidla 12 €.
ak sa vydávajú nové doklady za pôvodné zničené, stratené, odcudzené alebo poškodené, vyberá sa polatok vo výške 10 € za každý takýto doklad,
tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 24 €.

Doklady od vozidla sú neplatné, ak
sú v nich neoprávnene vykonané zmeny,
záznamy v nich uvedené nezodpovedajú skutočnosti (napr. zmena priezviska, zmena názvu spoločnosti, zmena trvalého pobytu, resp. sídla spoločnosti atď.),
sú poškodené tak, že údaje v nich uvedené sú nečitateľné,
boli zničené, stratené alebo ukradnuté,
bolo vozidlo ukradnuté,
tiež čipová karta osvedčenie o evidencii časť I je neplatná, ak je neplatné papierové osvedčenie o evidencii časť II.

http://www.minv.sk/?vymena-neplatneho-osvedcenia-o-evidencii
c.renata
29.01.12,19:50
...viď príspevok 13 ...

Vozidlo majú v evidencii uložené ....stačí OP ...platný ....;)
Na DI potom vystavia duplikát ...

Výmena osvedčenia o evidencii

Snahou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je umožnenie vydávania nových dokladov osvedčenie o evidencii časť I a časť II v čo najširšom meradle, pričom však nie je ohraničený termín ukončenia platnosti súčasne vydaných dokladov.

Držiteľ vozidla môže o výmenu dokladov z dôvodu poškodenia, straty alebo odcudzenia osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, (resp. pôvodne vydaných dokladov od vozidla) po 1.6.2010 požiadať ktorékoľvek pracovisko vedenia evidencie vozidiel v Slovenskej republike.

Pri výmene pôvodne vydaných dokladov je držiteľ vozidla povinný predložiť okrem samotných dokladov, nasledovné doklady:
vyplnenú žiadosť o zmenu,
platný doklad totožnosti,
ak je držiteľom vozidla podnikateľ, originál výpisu z obchodného registra alebo živnostenský list,
doklad o uzavretí povinného zmluvného poistenia za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
v tomto prípade sa vydávajú obidva nové doklady – papierové osvedčenie o evidencii časť II a čipová karta osvedčenia o evidencii časť I. Vydanie každého dokladu je spoplatnené sumou 6 €, t. j. celkovo výmena dokladov vozidla 12 €.
ak sa vydávajú nové doklady za pôvodné zničené, stratené, odcudzené alebo poškodené, vyberá sa polatok vo výške 10 € za každý takýto doklad,
tiež uvádzame, že je možné požiadať o tzv. urýchlené vydanie čipovej karty osvedčenia o evidencii časť I do dvoch pracovných dní. V takomto prípade je poplatok vo výške 24 €.

Doklady od vozidla sú neplatné, ak
sú v nich neoprávnene vykonané zmeny,
záznamy v nich uvedené nezodpovedajú skutočnosti (napr. zmena priezviska, zmena názvu spoločnosti, zmena trvalého pobytu, resp. sídla spoločnosti atď.),
sú poškodené tak, že údaje v nich uvedené sú nečitateľné,
boli zničené, stratené alebo ukradnuté,
bolo vozidlo ukradnuté,
tiež čipová karta osvedčenie o evidencii časť I je neplatná, ak je neplatné papierové osvedčenie o evidencii časť II.

http://www.minv.sk/?vymena-neplatneho-osvedcenia-o-evidencii



Ďakujem, ale chcela som vedieť či na to potom môžem odhlásiť auto a budem mať pokoj, nech už sa stará on o prihlásenie a mňa už sa to týkať nebude.....
buchač
29.01.12,19:53
Ďakujem, ale chcela som vedieť či na to potom môžem odhlásiť auto a budem mať pokoj, nech už sa stará on o prihlásenie a mňa už sa to týkať nebude.....

...viď príspevok 13 ...

:confused:
c.renata
29.01.12,20:10
:confused:


Ďakujem za ochotu, a trpezlivosť..:D