PaulaB1
12.12.11,19:45
Dobry večer,mam obrovský problém,dnes som sa dozvedela ,že jeden zamestnanec je od 1.4.2011 čiastočny invalidny dochodca.Čo teraz robiť????Určite viem,že musim všetko spatne opravovať,poradite kde a ako???Dakujem velmi pekne,bude treba aj štvrťročne vykazy opravovať?????Naizak neviem,mzdy nerobim dlho a hned aj takýto problém.DAkujem pekne za odpovede.
Mila123
12.12.11,19:01
už sa riešili tu na porade prípady, keĎ sa zistí, že ZC je ČID a má nárok mať znížené príspevky na ZP (aj ZĽ platí nižšie)

skús to riešiť tak, že mu teraz vo výplate zrazíš jeho ZP znížené......a preplatky na ZP a nedoplatky na dani nech mu porieši ZP cez RZZP...
vráti mu preplatok na ZP znížený o 19% daň z príjmu (zrážkovú, ku ktorej sa nikdy nedostane)...a ty požiadaj písomne ZP o vrátenie preplatku zamestnávateľa......
mohla by si to riešiť aj opravou výplat, ale to by si si narobila v mzdovom účtovníctve guláš......
PaulaB1
12.12.11,19:09
Jej dakujem ,no nase vyplyty uz odisli 8.12,ak som spravne pochopila-nasledujuca vyplata bude uz spravne vypocitana a ostatne sa opravi pri RZZP?
Mila123
12.12.11,19:14
Jej dakujem ,no nase vyplyty uz odisli 8.12,ak som spravne pochopila-nasledujuca vyplata bude uz spravne vypocitana a ostatne sa opravi pri RZZP?
jasne ale toho Vášho ZC pošli do ZP s rozhodnutím o priznaní ČID, aby mu správne vypočítali preplatok.....
PaulaB1
12.12.11,20:22
dakujem velmi pekne