de_marco
12.12.11,21:21
Dobrý deň, prosím Vás o radu:

v roku 2010 som pracoval v starej fi. ako predajca. Mali sme so šéfom dohodu o províziach. posledné mali byť vyplatené v septembri 2010. bolo mi vyplatených 3000€ keš na ruku bez papiera (dotiahol som mu veľké zákazky s celoročným profitom). V septembri som zmenil trvalý pobyt, následne som oznámil aj ekonómke zmenu dokladov.
Koncom októbra 2010 sme sa so šéfom pohádali, na ďalších zákazkách a 8.11.2010 mi dal podpísať "zmluvu o pôžičke" medzi nim ako sukr. osobou a mnouna sumu 4000 € so splátkami rozloženými na 18 mesiacov (235€ a posledná 245€), splatnými vždy k 15. dňu v mesiaci, ale zároveň aj s ústnou dohodou, že mu to bude stačiť vrátiť do 1 roka jednorázovo. ak to nepodpíšm ma vyrazí ...
Na zmluve je uvedené moje meno so zlou adresou, aj zlým rodným číslom. Je tam ďalej uvedené, že som 4000 € (vraj + úroky - podotýkam z provízií) prevzal pri podpise zmluvy.

podmienky na zmluve :
1, pri nedodržaní jednej splátky je automaticky splatná celá suma, najneskôr nasledujúci mesiac.
2, ak ukončím pracovný pomer v jeho firme, je splatná celá suma do 15 dňa nasledujúceho mes.

samozrejme je tam uvedené: zmluva je vyhotovená v dvoch ks, a obe strany ju podpísali dobrovoľne ...

Ďalšia postupnosť:
10. novembra mi bez udania dôvodu znížil výplatu z 660€ podľa pracovnej zmluvy samovoľne na 350€,( z ktorej sumy urobil odvody neviem) do konca novembra sme sa naťahovali slovne na peniazoch, pýtal som sa aj na dec. výplatu, no vravel že je kríza, máme veľa dlžníkov, tak teraz viac nemôže .... vyhrážal som sa výpoveďou .... a nakoniec som 30.11. 2010 podal výpoveď dohodou ....

po 16.dec. mi prišla upomienka od právnika že mám vrátiť peniaze Firme, zašiel som tam osobne všetko mu vysvetlil, no aj on mi vysvetlil od koho je platený ....

v marci 2011 mi prišiel platobný rozkaz, so zle uvedeným rokom narodenia, zlým rodným číslom, a aj zlou adresou, no keďže sme na dedine, poštárka mi to dala, že to som určite ja .... mám také meno sám v dedine.... :(

zase som komunikoval tel s tým právnikom, a po tel som mu povedal, že mi došiel od neho nejaký platobný rozkaz, no moje tam je iba meno, žiadny ďalší udaj na mňa nepasuje.

no a nakoniec 2.12.2011 mi prišiel posledný opravený platobný rozkaz s odôvodnením, že som od podpisu zmluvy zmenil trvalý pobyt, a nikomu som to neuviedol, a že v roku narodenia sa proste zmýlili.

- ten platobný rozkaz je zase so zlou adresou, .... no ale sme zase na dedine, a zas to mam prebraté doma ...

prosím poraďte ako z toho .... kráti sa mi čas dokedy sa možem odvolať.... myslím že do 16.12.

ďakujem
Braňo
12.12.11,20:48
a problém je v tom, že nechceš peniaze vrátiť, alebo v tom, že máš inú adresu?
de_marco
12.12.11,20:57
ja mu nemám čo vracať !!! .... no neviem ako to dokázať ... väčšinou sme to riešili sami dvaja - myslím bez svedkov

viac menej už som s platením skoro zmierený, no keď už tak aby to bolo tych realnych 3000 .... aj keď to boli ozaj provízie .... no najradšej by som z toho von ....
Braňo
12.12.11,21:00
pokiaľ si podpísal zmluvu o pôžičke s tým, že to bolo akože Tvoja provízia, tak asi tu nemáš čo riešiť. si si požičal, tak vráť.
de_marco
12.12.11,21:01
ja mu nemám čo vracať !!!.... no neviem ako to dokázať ... väčšinou sme to riešili sami dvaja

viac menej už som s platením skoro zmierený, no keď už tak aby to bolo tych realnych 3000 .... aj keď to boli ozaj provízie ....

tu by som chcel hlavne radu ci sa mam ako brániť
de_marco
12.12.11,21:07
provízie boli vyplatené ked do firmy dosli vacsie platby, no potom sa platby zastavili docasne a vtedy sme sa pohadali a následne na to chcel peniaze spat....
buchač
13.12.11,06:11
ja mu nemám čo vracať !!!
...si myslíš len TY ...
.... no neviem ako to dokázať ... väčšinou sme to riešili sami dvaja
...a ešte kto by tam mal byť ...???
viac menej už som s platením skoro zmierený,
...zmierený...???
no keď už tak aby to bolo tych realnych 3000 .... aj keď to boli ozaj provízie ....
...zmluva o pôžičke je to ......lebo si podpísal ...
tu by som chcel hlavne radu ci sa mam ako brániť
...sekera , mačeta , pištoľ ....


samozrejme je tam uvedené: zmluva je vyhotovená v dvoch ks, a obe strany ju podpísali dobrovoľne ...
...a kto podpíše nedobrovoľne ???.........ešte aj biele kone podpíšu a potom " platia "...


...hádka - nehádka ......za chyby sa platí ...