Andrea_Z
27.01.06,08:35
Mám otázočku. Daňovník SZČO nezaplatil daň z MV za rok 2005. Miesto podnikania Senec. Trvalý pobyt Bratislava. ale účtoval si služobné cesty do BA (stravné + benzín aj amortizáciu). Je povinný zaplatiť daň z MV za minulý rok? Podľa mňa áno aj za rok 2006.
Ďalšia vec. Ktorému DÚ má daň zaplatiť? Ďakujem všetkým za pomoc....
pongo
07.02.06,06:04
Ak používal auto na podnikanie, teda uplatňuje si náklady, musí mať zaplatenú daň z mot. vozidiel. Za rok 2005 by ho mal podať a ihneď zaplatiť, lebo pri kontrole by mu všetky tieto náklady vyhodili ako neoprávnené. "Ihneď" som napísala preto, lebo musí počítať so sankciami za neskorú úhradu (to je viac než isté).
Na ktorý DÚ ? Nie som si istá, ale prepokladám na ten, kde je registrovaný ako daňovník-SZČO. Najlepšie je zavolať na tento DÚ a opýtať sa priamo tam.
Paula
07.02.06,06:18
.
Na ktorý DÚ ? Nie som si istá, ale prepokladám na ten, kde je registrovaný ako daňovník-SZČO. Najlepšie je zavolať na tento DÚ a opýtať sa priamo tam.

DP k dani z motor.vozidiel predkladá daňovník miestne príslušnému DÚ podľa miesta evidencie vozidla. V prípade vozidla dovezeného do SR, ktoré nie je považované za vozidlo v medzinárodnej premávke a držiteľ vozidla nemá trvalý pobyt v SR, daň.priznanie predkladá DÚ podľa miesta dočasného pobytu vozidla.
Zita5
07.02.06,06:39
Mám otázočku. Daňovník SZČO nezaplatil daň z MV za rok 2005. Miesto podnikania Senec. Trvalý pobyt Bratislava. ale účtoval si služobné cesty do BA (stravné + benzín aj amortizáciu). Je povinný zaplatiť daň z MV za minulý rok? Podľa mňa áno aj za rok 2006.
Ďalšia vec. Ktorému DÚ má daň zaplatiť? Ďakujem všetkým za pomoc....



Ak by nemal zaplatenú daň z MV za rok 2005 , nemôže uplatňovať výdavky spojené s úžívaním MV , ktoré predpokladám , že je v majetku firmy .

Za rok 2006 platí to isté , ak používa MV na podnikateľské účely daň podľa zákona je povinný zaplatiť.

Daň z MV platí príslušnému DÚ kde je zaregistrovaný .

Ešte aby si nezabudla na daňové priznanie , pokiaľ ho podal pri začatí používania MV a v ďalšom období nenastala žiadna zmena , tak DP už nepodáva, ale len zaplatí daň .
Denda
07.02.06,08:59
[quote=Zita5]Ak by nemal zaplatenú daň z MV za rok 2005 , nemôže uplatňovať výdavky spojené s úžívaním MV , ktoré predpokladám , že je v majetku firmy .

Zaplatenie dane nemá vplyv na uplatňovanie výdavkov na toto auto.
viď príspevky:http://www.porada.sk/showpost.php?p=158270&postcount=14

PS: v prípade, že nezaplatíte daň z nehnuteľnosti, uvažujete o neuplatňovaní odpisov do daňových výdavkov?:rolleyes: Podľa mňa nie:)