Samantha
12.12.11,21:41
Ahojte poraďáci,

už poslednú hodinu čítam všetky príspevky na tému poistenia účtovníka pri výkone svojho povolania. Avšak všetky príspevky sú viac menej staršieho dátumu, preto by som sa Vás rada opýtala na Vaše najnovšie skúsenosti, keďže poisťovne určite menia podmienky rok čo rok.
Oplatí sa nechať sa poistiť?
Koľko to v súčastnosti stojí?
Môžete niekto popísať svoje dobré resp. zlé skúsenosti keď došlo k poistnému plneniu zo strán rôznych poisťovní?

Účtovné služby poskytujem už asi rok, a tak by som sa rada nechala poistiť. Robila som si prieskum, ktoré poisťovne toto poistenie robia, zatiaľ som našla 4, tak by som rada vedela Vaše aktuálne skúsenosti. Myslím, že pomôžu nielen mne... tak ako to na porade chodí. Veeľka vďaka vopred!
veronikasad
12.12.11,20:46
Poistenie účtovníka mám od začiatku podnikania (8 rokov), zrovna dnes som podpisovala zmluvu na ďalší rok (poisťovňa Generali Slovensko, predtým s názvom Česká poisťovňa Slovensko). Nevýhoda - keby som odišla do inej (výhodnejšej) poisťovne, zanikne mi príp. poistné plnenie. Po skončení podnikania sa dá platiť nejaký "udržiavací poplatok" ...

Mám spoluúčasť 10 %, min. 165 €, ročné poistné 225 €
Samantha
12.12.11,21:22
Vďaka Veronika za odpoveď. A mala si už nejakú poistnú udalosť? bola si s postupom poisťovne a riešením spokojná?

Keby som mala tak zhrnúť to čo som všetko prečítala tu na porade a na nete, tak:
- toto poistenie som našla že poskytujú 5 poisťovní - Allianz, Generali, Uniqa, Komunálna poisťovňa, Kooperativa.
- skúsenosti s poistným plnením malo len zopár poraďákov, a to dobrú skúsenosť mali s Generali a Uniquou, zlú skúsenosť mali s Kooperativou.
- niekto, kto tieto zmluvy so živnostníkmi robí, sa dokonca vyjadril, ze v zmluvách o poistení účtovníkov je vylúčené takmer všetko, takže sa neoplatí túto poistku uzatvárať...

Tak neviem, dúfam, že viacerí sem napíšu svoje skúsenosti, hlavne čo sa týka poistných plnení...
veronikasad
12.12.11,21:28
Samanta, nemala som zatial žiadne plnenie z poistenia účtovníkov. Kontrol z DU bolo málo, čo boli - bez závad. Mala som dve pokuty za nulový (neskoro podaný) štvrťročný prehľad, ešte v SK - 2000 SK. Na túto sumu sa plnenie nevzťahovalo.
Pri každej obnove zmluvy rozoberám s poisťovákom plnenie - zatial ma presvedčil, že príp. riziká ktoré pri svojej činnosti predpokladám, táto poistka pokryje. Nevýhodou je - ako som už písala - zánik plnenia, ak by som prešla počas výkonu činnosti do inej poisťovne.
adra22
11.06.12,13:54
Poistenie účtovníka mám od začiatku podnikania (8 rokov), zrovna dnes som podpisovala zmluvu na ďalší rok (poisťovňa Generali Slovensko, predtým s názvom Česká poisťovňa Slovensko). Nevýhoda - keby som odišla do inej (výhodnejšej) poisťovne, zanikne mi príp. poistné plnenie. Po skončení podnikania sa dá platiť nejaký "udržiavací poplatok" ...

Mám spoluúčasť 10 %, min. 165 €, ročné poistné 225 €
DObrý deň
chcela by som sa opýtať dnes mi prišla ponuka s Generali na toto poistenie spoluč. 165 € ale ročné poistenie 535 € čo sa mi zdá hrozne veľa. Máte vy nejaké bonusy keď poistenie je len 225 €?
ďakujem