xKatarina
13.12.11,07:14
Prosim o radu, vopred dakujem.

Na UP som evidovana od 1. 7. 2011, chcem ziskat prispevok na zacatie podnikania. Podala som ziadost, cakam na zaradanie do pripravneho kurzu, ktory by som mala absolvovat v januari 2012.
Mam niekolko dohod (nahlasenych na UP), z ktorych prijmy nemozu prekrocit hranicu 139,90. Stalo sa mi vsak, ze za mesiac november je tato suma prekrocena. Priniest na UP tlacivo s nizsim uvedenym prijom mi predpokladam nepomoze, UP si ten prijem zisti z vykazov soc. poistovne. Je pre mna lepsie priznat sa? Co bude nasledovat? Vyradia ma z evidencie? Kedy ma mozu naspat zaradit? Budem moct v januari absolovat kurz a poziadat o prispevok?
Dakujem.
Tweety
13.12.11,06:21
Prosim o radu, vopred dakujem.

Na UP som evidovana od 1. 7. 2011, chcem ziskat prispevok na zacatie podnikania. Podala som ziadost, cakam na zaradanie do pripravneho kurzu, ktory by som mala absolvovat v januari 2012.
Mam niekolko dohod (nahlasenych na UP), z ktorych prijmy nemozu prekrocit hranicu 139,90. Stalo sa mi vsak, ze za mesiac november je tato suma prekrocena. Priniest na UP tlacivo s nizsim uvedenym prijom mi predpokladam nepomoze, UP si ten prijem zisti z vykazov soc. poistovne. Je pre mna lepsie priznat sa? Co bude nasledovat? Vyradia ma z evidencie? Kedy ma mozu naspat zaradit? Budem moct v januari absolovat kurz a poziadat o prispevok?
Dakujem. Pri prekročení limitu budeš určite vyradená, zaradiť sa opäť môžeš po 3 mes. Klamať sa neoplatí, overiť si príjem môžu úplne ľahko, ako sama píšeš už z výkazu. To, či bude platiť kurz sa popýtaj priamo u nich.
xKatarina
03.01.12,07:59
Ak bude mat niekto v buducnosti rovnaky problem - opatovne zaradenie je mozne hned. 3-mesacna lehota sa pouziva pri nespolupraci s UP. Pri prekroceni prijmu je mozne zaradenie hned, ako je moze v dalsom mesiaci zdokladovat, ze prijem neprekrocil stanovenu hranicu.
Timka1
03.01.12,08:05
Presne tak ako napísala xKatarina, pri prekročení príjmu ťa vyradia iba na tie mesiace v ktorom bol prekročený príjem a to aj spätne a len na jeden mesiac, ak bol prekročený príjem len v jednom mesiaci a zaradia ťa zase ak príjem neprekročíš príjem, ale musíš požiadať o zaradenie do evidencie.