tibor1000
13.12.11,09:11
Dobrý deň,prosím Vás,ako je to keď je mamička na rodičovskom príspevku,koľko môže mesačne zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti,aby o rodičovský príspevok neprišla? alebo to nie je obmedzené? má nárok na odpočitatelnu položku na daňovníka? ďakujem vopred za radu
Mila123
13.12.11,08:14
áno, zárobok je neobmedzený a môže si uplatniť NČZD na seba....
Tweety
13.12.11,08:18
Dobrý deň,prosím Vás,ako je to keď je mamička na rodičovskom príspevku,koľko môže mesačne zarobiť na dohodu o pracovnej činnosti,aby o rodičovský príspevok neprišla? alebo to nie je obmedzené? má nárok na odpočitatelnu položku na daňovníka? ďakujem vopred za radu Pracovať môže aj na PZ, aj na dohodu, má nárok na NČ, prečo by nemala mať?
tibor1000
13.12.11,08:29
ďakujem Vám moc.takze môže pracovať,aj celý rok,a rozdiel medzi nedzan.čiastkou a pripadne vyššim prijmom sa zdani ano? dakujem moc
Tweety
13.12.11,08:30
ÁNo, tak.
tibor1000
13.12.11,08:41
Táto naša zamestnankyna je u nás ale uz zamestnaná na riadnu pracovnú zmluvu.Ak jej chceme dať prácu na dohodu,musí byť iný predmet činnosti ako na pracovnu zmluvu prosim? dakujem
Mila123
13.12.11,08:46
vystavíte jej dohodu , prihlásite do SP a vyplácate.....
tibor1000
14.12.11,10:49
ďakujem vám pekne všetkým
nikulik
04.01.12,11:52
Poprosim vas o radu, kedze to nejako nikde nemozem najst. Ak poberam rodičovsky príspevok a od februára 2012 idem do práce, dieta davam do skôlky. Rodičovsky príspevok mi ostava, ale pred par mesiacmi som videla pana Mihala v televizii a myslim ze rozpraval nieco o tom, ze ak budem pracovat tak mi preplati urad aj naklady na skôlku. Viete niekto viac o tomto alebo kde by som to nasla?
ivka70
04.01.12,12:06
Poprosim vas o radu, kedze to nejako nikde nemozem najst. Ak poberam rodičovsky príspevok a od februára 2012 idem do práce, dieta davam do skôlky. Rodičovsky príspevok mi ostava, ale pred par mesiacmi som videla pana Mihala v televizii a myslim ze rozpraval nieco o tom, ze ak budem pracovat tak mi preplati urad aj naklady na skôlku. Viete niekto viac o tomto alebo kde by som to nasla?

Ak pracujes, mozes si vybrat. Bud budes poberat RP 190 EUR do 3 rokov dietata alebo si vyberies prispevok na starostlivost o dieta, ktory je max. 230 EUR, v takom pripade ti UPSVaR preplaca skutocne naklady na skolku a musis to kazdy mesiac vydokladovat.
Cize nie aj, ale iba jedna z tych moznosti.

Oplati sa to, ak mas vyssie naklady na skolku ako 190 EUR mesacne alebo napr. pri dvojickach, elbo prispevok je na dieta - teda 2x, RP je na rodica - teda 1x.
Info najdes na strankach UPSVaR alebo Ministersva prace, soc. veci a rodiny.
nikulik
04.01.12,12:07
Dakujem velmi pekne ivka :)
londay
29.03.12,13:12
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, akú povinnosť má zamestnávateľ ak zamestnanac bude popri vykonávania práce na hlavný pracovný pomer poberať rodičovský príspevok ? Treba to nahlásiť na zdravotnú a Sociálnu poisťovňu ? Ďakujem.