katulka84
13.12.11,11:44
Dobrý deň,
som začiatočníčka v podnikaní, rada by som Vás teda poprosila o radu...:)
Chcem otvárať seconhand, ale riešim teraz dilemu, ako nahadzovať PLU do pokladne, kto ma v tom skúsenosti, prosím poradte...
Uvažujem, ako je najlepšie nahodiť napr.:
detské tričko - 1PLU/det.tričko/1,50e
- 1PLU/det.tričko/2e
kedže budem mať trička s kr. a dlhým rukávom, cena odlišná, či mám teda zadať napr. ešte aj písmenom krátky a dlhý rukáv
potom napr. dámske tričko - pod 1PLU/dám.tričko/2,50e alebo mám si to zadať už pod 2PLU, aby som v tom nemala bordel,
tak nar. pod 1PLU by boli všetky detské veci, pod 2PLU dámske veci, pod 3PLU pánske veci atd.

Prosím poradte, ako by bolo najlepšie...ďakujem Vám a prajem príjemný dník:)
912
13.12.11,11:04
V právoplatných rozhodnutiach na strankach SOI inšpekcie dávaju pokuty aj za to, že na bločku z pokladne nie je uvedený presný názov odpredaného výrobku alebo služby.

Citácia z jedného rozhodnutia:

Ďalej pri kontrole inšpektori zistili, že na kontrolný nákup účtovaný v celkovej hodnote 3,00 EUR bol vydaný doklad o kúpe výrobku z ERP, ktorý neobsahoval správny názov u jedného odpredaného tovaru, a to:

u odpredaného tovaru „Sviečka ihlan s kvetinami“ bolo uvedené na bloku z ERP „Kahanec“.
Teda zistili, že účastník konania porušil povinnosť predávajúceho vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobkov so všetkými predpísanými údajmi, čím porušil § 16 ods. 1 písm. d) zákona číslo 250/2007 Z. z..

alebo

Ďalej pri kontrole inšpektori zistili, že na kontrolný nákup účtovaný v celkovej hodnote 4,01 EUR bol vydaný doklad o kúpe výrobku z ERP, ktorý neobsahoval názvy odpredaných tovarov, ale len tovarové skupiny, a to:

u odpredaného tovaru „Pečeňový syr; Oškvarky; Tlačenka“ bolo uvedené na bloku z ERP „Údené výrobky“.
Teda zistili, že účastník konania porušil povinnosť predávajúceho vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobkov so všetkými predpísanými údajmi, čím porušil § 16 ods. 1 písm. d) zákona číslo 250/2007 Z. z..

Zuzana
katarina.j
13.12.11,11:28
v prvom rade by ste mali mať pokladnu (predpokladam,že už ste kupili s fiškálnym modulom) a k tomu zodpovedajuci program v počitači-tým zadavanim PLU si ulahčite pracu-zadate si v počitači názov tovaru(záleži kolko miest máte k dispozícii na pokladni na písanie),kod tovaru a potom si to prehodite len z počitača do pokladne (prepojenim kabla pc / pokladna). ja by som odporucala napr. text: tričko kr.ruk., tričko dl.ruk., sveter, vesta, sako a pod. my napr. nemame pevné ceny, pri blokovani zadavame nasledne-predaj 3ks tričko s kr.rukavom / 1,50 = 3 x 1,50 PLU, celkom. Pri predaji je dôležité, aby ste blokovali pod správnym PLU, aby sa nestalo, že predate sveter pod kodom trička a pod.
katulka84
13.12.11,14:22
Ďakujem pekne za radu, práve tieto zákony som hľadala:)
katulka84
13.12.11,14:30
Veľmi pekne ďakujem za odpoved:)pokladnu už máme zakúpenú teda tu 50mini, ktorá ma teda 2000PLU, čo dúfam že nám to stačí a ma aj SD kartu, len to nahadzovanie mi robí starosti...ale dúfam, že to nejako zvládneme, pomohli ste mi:)