dajana111
13.12.11,13:09
Dobrý deň!

Už mám namontovanú novú ERP :confused: ktorú sme začalai používať včera. Mám však takú otázku, že keď na konci dňa sa vyberá časť hotovosti, tak ako mám postupovať? Tiež treba zaevidovať výdaj do ERP, aby sa v t.z. "pamäti" zaevidoval ten výber? Ráno som spravila mincovku s počiatočným stavom, k tomu sa mi pridajú tržby za deň, ale zajtra ráno sa mi to už nebude zhodovať s tou sumou /tržby + počiat. stav/ lebo sa peniažky zoberú do banky. Ako to správne evidovať? /pracujeme s programom DMS ,podvojné účt./
Za všetku pomoc a odpoveď vám vopred ďakujem.
tictac7
13.12.11,12:19
tých tém tu je požehnane, napr. http://www.porada.sk/t1674-reg-pokladna-povinnosti.html
ale v zásade: - áno, výber normálne nahodíš do pokladne (doklad o výbere nemusíš uchovať)
- denná uzávierka by Ti mala stav v pokladni vynulovať a ráno si musíš urobiť vklad (doklad o vklade musíš uchovať)
, aby Ti to sedelo. To Ti, ale mal povedať technik, ktorý kasu inštaloval - rýchlokurz geniality a nejaký návod Ti nedal?
KEJKA
13.12.11,19:54
Dobrý deň!

Už mám namontovanú novú ERP :confused: ktorú sme začalai používať včera. Mám však takú otázku, že keď na konci dňa sa vyberá časť hotovosti, tak ako mám postupovať? Tiež treba zaevidovať výdaj do ERP, aby sa v t.z. "pamäti" zaevidoval ten výber? Ráno som spravila mincovku s počiatočným stavom, k tomu sa mi pridajú tržby za deň, ale zajtra ráno sa mi to už nebude zhodovať s tou sumou /tržby + počiat. stav/ lebo sa peniažky zoberú do banky. Ako to správne evidovať? /pracujeme s programom DMS ,podvojné účt./
Za všetku pomoc a odpoveď vám vopred ďakujem.
výbery z ERP nie je povinnosť evidovať v ERP, ale môžeš. Zákon o ERP rieši len vklady.
Každ= ráno do ERP nahodíš len reálny vklad, to, čo skutočne v ERP necháš.
Rozdiel - sú tržby, platby faktúr - to zaúčtuj ako prevod do hlavnej pokladnice, alebo do banky.
dajana111
04.01.12,09:31
ďakujem