dajana111
13.12.11,12:24
Dobrý deň!

Potrebovala by som poradiť čo mám robiť ak:
FO-podnikateľ, ktorý má hlavnú obchodnú činnosť predaj mot. vozidiel a oprava mot vozidiel /na ktorý používa MRP jednoduché účtovníctvo bez časti fiškálny modul/ a do teraz úrhady za faktúry prijímal v hotovosti na PPD alebo cez bankový účet, ako má podľa nového zákona o ERP postupovať.
Má totiž aj malú prevádzku typu "rýchleho občerstvenia" na tú istú živnosť, kde má aj novú ERP na ktorej eviduje tržby za predané občerstvenie.
Moja otázka znie, ako má od nového roka evidovať tržby za predané vozidlá alebo za opravy v hot.? Potrebuje ešte jednu ERP na tento účel alebo od roku 2012 musí vystavovať fakúry, ktoré budú platené prevodným príkazom a riešiť úrhady výlučne cez banku?
Dúfam, že mi vie niekto poradiť, neviem ako postupvať a kam by som sa mohla obrátiť za pomoc....
Ďakujem
tictac7
13.12.11,11:31
...počuj dajana111, keby si si pozrela odpoveď na predchádzajúcu otázku....nedávala by si takéto témy. Najskôr pohľadaj, máš tam link, v linku zákon, aj odpoveď na túto otázku :mad::mad::mad:
tictac7
13.12.11,11:55
Ďakujem za odpoveď. Prečítala som si už aj zákon, ale nakoľko mám za sebou ešte len pár ročnú prax z pokladne neviem sa z toho všetkého vysomáriť, som rada, že aspoň takto môžem napísať a poprosiť skúsenejších o radu na moju konkrétnu situáciu. Je tu tých príspevkov veľa a práve preto, lebo je ľahšie opísať konkrétnu vec a čakať na usmernenie alebo radu ako sama lúštiť a "učiť sa na vlastných chybách". Nemusíš sa :mad::mad::mad:, za to že som dala podobnú otázku ako už veľa členov predtým som len junior.

...no krajšie si to už fakt nemohla napísať - jednoducho - úžasné. Ale potom si na veľmi zlej adrese a zabudni na túto stránku...
ekpo
16.12.11,14:02
tictac7 - A čo tak trošku empatie? Ak nevieš priamo pomôcť, tak nestrácaj čas ironizovaním druhých!!!