alba2006
13.12.11,13:45
Dobry den. Chcela by som sa poradit, ako mam postupovat. Kupila som si zasuvku - ulozny priestor pod postel. Na internetovej stranke firma uvadzala vysku 22cm, po prichode do predajne ma pani informovala, ze 22cm je vyska postele ale nech to skusim, ze to bude pasovat. Tovar som prevzala v neoriginalnom obale bez navodu, zabaleny vo folii, zaplatila platobnou kartou a odisla. Doma som to poskladala a zistila, ze mi to pod postel nevojde.
Na druhy den som sa vratila do predajne, zasuvka poskladana naspat vo folii, s tym, ze by som chcela tovar vratit. Nebol jediny problem. Az kym pani nezahlasila, ze mi nemoze vratit peniaze, nakolko som platila platobnou kartou. Vzala mi doklady o zaplateni (blocek + potvrdenie o transakcii kartou) a vypisala akoze "reklamacny doklad" vratenie tovaru, dovod reklamacie platba kartou. Odovodnila to tym, ze ona ma na ucte pripisanu platbu z ktorej plati DPH a ked mne da peniaze z pokladne, jej to nebude sediet. Ze mam pockat, kym ona tu zasuvku preda s mojim blockom, potom mi zavola a peniaze mi da. Nemam ani tovar, ani peniaze, posielala som im email v ktorom som navrhovala vratenie penazi na moj ucet, aby im to sedelo (prijem - vydaj) - nereaguju a myslim, ze ani nebudu. Co mam robit? Dakujem
ewita888
13.12.11,12:54
to, že jej niečo nebude sedieť /účet vs.pokladňa/ je dobrý nezmysel.. ešteže máš v ruke reklamačný lístok.. zrejme si budeš musieť počkať 30 dní do vybavenia reklamácie..
misomiso
13.12.11,12:55
Moze ti kedykolvek vratit sumu naspat na kartu, to sa bezne robi.
misoft
13.12.11,16:06
Dobry den. Chcela by som sa poradit, ako mam postupovat. Kupila som si zasuvku - ulozny priestor pod postel. Na internetovej stranke firma uvadzala vysku 22cm uvedenie do omylu - nebola popísaná výška čoho?, po prichode do predajne ma pani informovala, ze 22cm je vyska postele ale nech to skusim, ze to bude pasovat. Tovar som prevzala v neoriginalnom obale bez navodu tovar pri kúpe musí byť zabalený a musí mať pri sebe záručný list, návod na použitie v slovenskom (príp. českom) jazyku - toto by stráááášne zaujímalo SOI, ako to predávajú, zabaleny vo folii, zaplatila platobnou kartou a odisla. Doma som to poskladala a zistila, ze mi to pod postel nevojde.
Na druhy den som sa vratila do predajne, zasuvka poskladana naspat vo folii, s tym, ze by som chcela tovar vratit. Nebol jediny problem. Az kym pani nezahlasila, ze mi nemoze vratit peniaze, nakolko som platila platobnou kartou somarina jak mraky - platba v hotovosti i platba kartou je rovnocenná. Okrem toho - od minulého dňa im už tá platba na účet na 100% nabehla. Vzala mi doklady o zaplateni (blocek + potvrdenie o transakcii kartou) akože vzala originály? Totálna somarina - mala si urobiť kópie - originál je predsa (a to v prípade "reklamácie") jediný relevantný doklad, že je to tvoj tovar. Takto máš len vo výpise jedine položka "Platba kartou" a ostatné je už ich a vypisala akoze "reklamacny doklad" vratenie tovaru, dovod reklamacie platba kartou Ďalšia somarina - reklamácia platba kartou - opäť podnet pre SOI. Odovodnila to tym, ze ona ma na ucte pripisanu platbu z ktorej plati DPH a ked mne da peniaze z pokladne, jej to nebude sediet A tretia somarina - veď predsa predávala tovar s DPH, tak vráti sumu aj s DPH - platba sa stornuje.. Ze mam pockat, kym ona tu zasuvku preda s mojim blockom, potom mi zavola a peniaze mi da. Nemam ani tovar, ani peniaze, posielala som im email v ktorom som navrhovala vratenie penazi na moj ucet, aby im to sedelo (prijem - vydaj) - nereaguju a myslim, ze ani nebudu. To vieš, majú už peniaze a dokonca i tovar, ktorý môžu opäť predať. Ty máš len kolonku "Platba kartou" a viac veľké guľové ..... ("reklamačný protokol" - takých sa dajú vypísať na tony) Co mam robit? Slovenská obchodná inšpekcia Dakujem
Okrem toho, pretože ti vypísala "reklamáciu" - môžeš čakať 30 dní.

A ešte na margo - pokiaľ tovar je predávaný bez návodu, všetky škody, poškodenia idú na vrub predajcu, nakoľko kupujúci nebol oboznámený s návodom, ako tovar používať.