henrieta773
13.12.11,15:03
Dobrý deň,
prosím vás súrne o radu. U dodávateľa reklamujem zle vyrobené dvere so zárubňou. Najskôr vyrobil zlú zárubňu, miesto atypickej dodal typizovanú a dvere boli vyrobené atypicky. Zistené to bolo už len keď bola zárubňa namontovaná. Tak po dohode sme súhlasili, že nám vyrobí teda dvere typizované aby sme zárubňu nemuseli vyberať.
Dodal nové dvere ale zistilo sa, že dvere sa nedajú založiť na zárubňu lebo nie sú v jednej rovine vynesené pánty. Nakoľko už toho bolo veľa, trvali sme na vrátení peňazí za tovar. Dodávateľ s tým súhlasil, ale zárubňu, ktorá už bola založená si máme demontovať sami, / odmietol poslať niekoho na demontáž/, ale žiada aby mu bol tovar zaslaný späť v stave ako nám ju dodal inak si vyčísli sumu za vzniknuté škody . Ja mám obavy, že po rozobratí môže dôjsť k poškodeniu obložky. A nakoniec za to, že nám vyrobil zlé dvere ešte budeme musieť platiť za ne. Dávam na zreteľ, že celá platba za objednaný tovar bola zaplatená vopred, t.j. ešte pred výrobou.
blavaciko
13.12.11,16:33
moj nazor:
v pripade, ze mate pisomnu objednavku s presne specifikovanymi rozmermi aj pre zarubnu aj pre dvere zaroven aj s montazou, k poruseniu zmluvnych podmienok prislo z jeho strany.
Akakolvek skoda, ktora vam vznikne z dovodu demontaze zlej zarubne je na jeho triko.
henrieta773
14.12.11,08:06
Ďakujem za názor.
Objednávku mám s presne špecifikovanými rozmermi. Problém je v tom, že montáž sme si prevádzali sami. Nikoho nenapadlo aby sme pred montážou premeriavali či sedí rozmer zárubne s rozmerom dverí. A to bola nejväčšia chyba. Neviem či viem ešte v tomto prípade niečo robiť.
luja5
14.12.11,08:22
A prečo ste si montáž vykonali sami? Akú zmluvnú podmienku ste mali dohodnutú v súvislosti s montážou?
henrieta773
14.12.11,08:27
Montáž dverí sme si neobjednali.
blavaciko
14.12.11,14:41
V pripade, ze dodal zly rozmer, mozete to samozrejme reklamovat... ale montazou sposobena skoda je na vas, mali ste si to premerat...
Economic
14.12.11,15:02
Montáž dverí sme si neobjednali.

Je mi to dosť čudné objednať si dvere so zárubňou bez montáže. To boli predpokladám bezpečnostné dvere. Alebo len obyčajné ?
Ja som si nedávno objednala bezpečnostné dvere na komplet aj s montážou. Prišli všetko urobili, demontovali starú zárubňu, osadili novú, osadili dvere. Všetko je tak ako má. Nádherné sedia, dobre tesnia, a sú aj zvukotesné. Držím sa hesla, nech každý robí to čo vie robiť. A nech má možnosť si zarobiť za svoju dobre urobenú prácu.
Nieže by môj muž nebol zručný, ale nestáli málo a aby sme sa vyhli istým problémom, takto to bolo podľa mňa dobre zvolené. No takéto dvere nekupujem každý deň.
Však nás bolo treba aj zaučiť ako ich správne používať, čo robiť, ak sa vymkneme a podobne.

No ak dodali zlý tovar oproti objednávke, nárok na reklamáciu určite máš. A vyhrážky nemusíš brať na zreteľ. Možno Ťa chcú iba zastrašiť. Veď podľa toho ako píšeš oni pochybili.