bgkredit
13.12.11,15:11
Dobrý deň, pred tým, než napíšem na daňový úrad, chcela by som Vás poprosiť či by mi niekto vedel odpovedať: SR s.r.o., platca DPH má podpísanú služby s Holandskou spoločnosťou, ktorá je (nie je) platca DPH. Služba sa týka pomocných prác na kultúrnych podujatí ktoré sa konajú na území Francúzska. Faktúra je zasielaná priamo na Holandskú spoločnosť. Moja otázka znie, čo vyplýva pre SR podnikateľa? Podľa môjho názoru, by sa mal registrovať pre DPH v Holandsku, a u nás faktúrovať bez DPH a podať súhrnný výkaz, je moja odpoveď správna? ďakujem za poskytnuté komentáre.
betka
14.12.11,19:27
Predpokladám, že ide o 2 zmluvné vzťahy: SK-Holansko, Holansko-FR.

Ak zadáte uvedenú otázku na drsr ako ste zadali nám, dajú Vám odpoveď 15/1..... Holanďan Vám má poskytnúť IČ DPH, aby ste mohli vystaviť FA bez DPH....., kde je miesto dodania Holansko, ale ak nemá IČ DPH??

- čo ak nejde o spoločnosť, kt. sa v zmysle z o DPH považuje za ZO, lebo vykonava ekonomickú činnosť? Čo ak pôjde o nezdaniteľnú osobu (obec, príspevkovú).

Málo info, a téma je komplikovaná, je tu veľa variantov riešenia. Aby sme sa nedostali k 16/3 a následne k 16/3. Takže nedokážem dať jasnú odpoveď. A drsr Vám dá opis par. v presnej citácii, a z toho nevyjdete.