Misiak4
13.12.11,22:29
V prvom rade chem povedat ze som tu nasiel kadejake informacie, ale mam z toho taky gulas a nic mi poriadne nesedi na moj pripad. A pritom pre niekoho skuseneho to je hracka :)

Ide o to ze som doviezol tovar z Polska. Som registrovany podla §7. Tovar som nakupil bez dph minuly mesiac - november.

Chcem sa spytat ze ci mam podat mesacny suhrnny vykaz ako som podaval doteraz (bol som registrovany ale ako 7a - minuly mesiac som sa preregistroval na 7ku)

alebo mam podat DP DPH? (ak plati tato moznost co zaskrtnut na formulari? ktory §?)

A ako to je so zaokruhlovanim sumy a platnym kurzom podla ktoreho to vypocitam?

Dakujem za odpovede!

PS: No nic od noveho roku musim spravit SRO a zaplatit si uctovnicku :) uz je toho namna vela...
KEJKA
14.12.11,06:53
účtovníčku odporúčam aj pri JU.
za november podáš DP DPH, kde vyčísliš DPH za tovar z Poľska, kurz platný deň predchádzajúci dátumu dodania na faktúre. DP DPH podáš a daň zaplatíš do 25.12. resp. 27.12., kedže sú sviatky.
Zaokrúhľuješ na eurocenty.
Súhrnný výkaz podávaš pri službách a pri vyvezenom tovare do EU.
Ten stačí do 25.1.2012, Ten stačí do 20.1.2012, ale nulový sa nepodáva.

opravené na základe upozornenia.
Misiak4
14.12.11,19:00
Dakujem pekne za odpoved.

No este by som sa chcel spytat ze co mam zaskrtnut na DP DPH:

-Platitel dane z pridanej hodnoty
-Ina osoba registrovana pre dan
-Osoba povinna podat danove priznanie podla §78 ods. 3, 4 a 9 zakona
-Zdanitelna osoba podla §3 ods. 5 zakona uplatnujuca odpocitanie dane
-Danovy zastupca pri dovoze tovaru podla §69a zakona

Dakujem.
KEJKA
14.12.11,20:18
no - už som si to tu prečítala - nevedela som, vraj správne je Iná osoba registrovaná pre daň.
Mila123
14.12.11,20:24
účtovníčku odporúčam aj pri JU.
za november podáš DP DPH, kde vyčísliš DPH za tovar z Poľska, kurz platný deň predchádzajúci dátumu dodania na faktúre. DP DPH podáš a daň zaplatíš do 25.12. resp. 27.12., kedže sú sviatky.
Zaokrúhľuješ na eurocenty.
Súhrnný výkaz podávaš pri službách a pri vyvezenom tovare do EU. Ten stačí do 25.1.2012, ale nulový sa nepodáva.

Kejka, SV sa podáva do 20. v mesiaci, podľa § 80 ods.9 zákona o DPH.....

9) Osoby podľa odsekov 1 až 3 sú povinné podať súhrnný výkaz elektronickými prostriedkami najneskôr do 20 dní po skončení obdobia, za ktoré sú povinné podať súhrnný výkaz.
KEJKA
14.12.11,20:29
áno - samozrejme, v rýchlosti mi to vypadlo, dôraz bol, že stačí v januári, deň som napísala zle.
Vdaka za upozornenie, opravujem príspevok.