zuzkasch
14.12.11,08:24
Dobre ranko,
je tu mnoho prispevkov ohladom ERP a teraz som ich vyse pol hodinky studovala, no nenasla som co som hladala. Ja som zo zakona pochopila, ze ako s.r.o. kt. predava tovar, musime len trzby z predaja tovaru (+vybrane sluzby) od 1.1.2012 evidovat cez ERP. No napriek tomu budem kludnejsia ak mi to potvrdite. Predoze mame dalsie pohyby v hotovosti:
- vyber z bankoveho uctu do pokladne
- prijem hotovosti za stravne listky od zamestnancov
- pozicka do pokladne
- vratene poistne (cez postovu poukazku)
- vrateny sudny poplatok (cez postovu poukazku)
- prijem hotovosti za predaj odpadu
- prijem z predaja majetku
Ak sa na nejaku z tychto poloziek vztahuje evidencia cez fiskalnu pokladnu, budem vdacna za upozornenie. Dakujem :)
KEJKA
14.12.11,07:43
ver, že polhodina na nájdenie odpovedí v toľkých príspevkoch nestačí, možno tým zbehlým v surfovaní a vyhľadávaní. Takže ešte pohľadaj, len len stručne dopíšem ano-nie do tvojho textu.

....................... dalsie pohyby v hotovosti:
- vyber z bankoveho uctu do pokladne..................................nie
- prijem hotovosti za stravne listky od zamestnancov............nie
- pozicka do pokladne------------------------------------------------nie
- vratene poistne (cez postovu poukazku).............................nie
- vrateny sudny poplatok (cez postovu poukazku).................nie
- prijem hotovosti za predaj odpadu.......................................áno
- prijem z predaja majetku........................................... ............áno
Ak sa na nejaku z tychto poloziek vztahuje evidencia cez fiskalnu pokladnu, budem vdacna za upozornenie. Dakujem :)
slovo pokladňa, resp. príjem v tvojom texte značí vždy fiškálnu pokladňu=ERP
nie odpoved značí, že takéto príjmy eviduješ vo firemnej, režijnej, teda inej pokladni.
Výnimka je, ak takéto hotovosti skutočne reálne vložíš do zásuvky ERP, potom ich zaevidovať musíš ako VKLAD.
zuzkasch
14.12.11,08:05
Super, dakujem velmi pekne. Presne tak, ked pisem o pokladni myslim ERP-fiskalnu, lebo klasicku evidencnu pouzivame roky:). Teda ale som prekvapena tym odpadom a majetkom :). Este raz dakujem.