maja319
14.12.11,08:39
Dobrý deň, poprosím o info ako zrušiť moju funkciu v spoločnosti kde figurujem ako štatutárny orgán -konateľ, nie som majiteľom spoločnosti
Ďakujem.
KEJKA
14.12.11,08:45
ako konateľ zvolaj VZ s programom odvolať konateľa. Ak to VZ schváli, dáš návrh na zmenu. Samozrejme VZ musí vymenovať nového konateľa.
Môžeš aj písomne odstúpiť z funkcie - aj týmto smerom vedie cesta, upresní to právnik.
maja319
14.12.11,09:47
Ďakujem, písomne by to bolo pre mňa najidealnejšie riešenie, sú na to predtlačené tlačivá? alebo treba to cez právnika čo myslím nebude lacné
KEJKA
14.12.11,10:06
žiadne tlačivá. Zvoláš VZ tak ako každý rok určíš program, kde bude aj tento bod.
Ideálne by bolo, keby ste sa vedeli vopred dohodnúť.
Economic
14.12.11,11:14
Môže to urobiť aj doručením Oznámenia - abdikácie z funkcie konateľa spoločnosti, zaslať doporučene. Spoločníci sú povinní si vymenovať nového konateľa. Ale inak platí to ako píše, KEJKA.

Ešte doplním jednu dôležitú vec. Návrh na zápis do OR podá aktuálny konateľ, t.z. pozor na dátumy zániku funkcie starého konateľa a dátum vzniku nového konateľa. Lebo ak ona odstúpi k nejakému dátumu, po tomto termíne musí konať už nový konateľ.
VieraPopluharova
14.12.11,11:17
Môžeš odstúpiť z funkcie písomne, odporúčam doporučene, odo dňa prevzatia Tvojho odstúpenia spoločnosťou, má spoločnosť 30 - dňovú lehotu na to, aby dala návrh na zmenu v obchodnom registri a to v zmysle § 5 zákona č. 530/2003 Z. Z. ods. 5 zákon o Obchodnom registri v platnom znení sú súčasní konatelia povinný najneskôr do 30 dní odo dňa ,keď nastali účinky vzdania sa funkcie konateľa spoločnosti, podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov, alebo návrh na výmaz zapísaných údajov t.j. odo dňa kedy prevezmú písomné odstúpenie z funkcie konateľa spoločnosti tzv. abdikácia.
VieraPopluharova
14.12.11,15:35
KEJKA ďakujem, od Teba vždy poteší
Don133
14.12.11,17:48
Predpokladam máš k dispozícií spoločenskú zmluvu s.r.o. , kde si konatelom. Tam to máš tiež uvedene akým spôsobom je možné meniť konateľa resp. sa vzdať funkcie. Kejka Ti dobre povedala, bolo by sa vopred dohodnuť. V spoločenskej máš tiež napísané akým pomerom hlasov spoločníkov sa príjimajú rozhodnutia na VZ čiže koľko hlasov potrebuješ, aby to prešlo.
Alenaa
05.03.12,08:34
Prepáčte, asi som "jeleň" je mi jasné, že Štatutárny orgán - sú konatelia, ale nie som si istá, čo je Dozorný orgán. /spločníci, alebo tieež konatelia?/

Ďakujem.
srska
05.03.12,08:41
Prepáčte, asi som "jeleň" je mi jasné, že Štatutárny orgán - sú konatelia, ale nie som si istá, čo je Dozorný orgán. /spločníci, alebo tieež konatelia?/

Ďakujem.Dozorná rada sa zriaďuje, ak tak určuje spoločenská zmluva. Zo zákona nie je povinnosť tento orgán v s.r.o. zriadiť. Spoločníci sa môžu rozhodnúť, či budú právo kontroly vykonávať samostatne alebo prostredníctvom dozornej rady. Dozorná rada: viac tu (http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/52/category/sro/article/charakteristika-sro.xhtml)
Alenaa
05.03.12,08:46
Ďakujem.