duficek
27.01.06,10:57
som zivnostnik, miesto bydliska mam v BA II a miesto podnikania v BA IV. pre dan z prijmov som registrovany na DU BA II, podla miesta bydliska FO. ako zamestnavatel sa budem registrovat k dani z prijmov zo zavislej cinnosti, ale neviem na ktorom DU?
z vety "Pri dani z príjmov zo závislej činnosti je miestne príslušný daňový úrad, v ktorého územnom obvode má sídlo organizačná jednotka, v ktorej platiteľ dane vykonáva výpočet mzdy, zostavuje a vedie mzdové listy, mzdu vypláca alebo pripisuje k dobru." som nepochopil, ci to ma byt DU BA II alebo IV.
uctovnictvo vediem v mieste bydliska, takisto budem aj mzdy, vyplaty budem vyplacat na ruku v mieste podnikania, kde budu zamestnanci.
mam z toho v hlave gulas.

ako to bude pri registracii k DPH?
duficek
27.01.06,15:16
ziadny zivnostnik sa neregistroval? poradte prosim...
Tweety
27.01.06,15:36
som zivnostnik, miesto bydliska mam v BA II a miesto podnikania v BA IV. pre dan z prijmov som registrovany na DU BA II, podla miesta bydliska FO. ako zamestnavatel sa budem registrovat k dani z prijmov zo zavislej cinnosti, ale neviem na ktorom DU?
z vety "Pri dani z príjmov zo závislej činnosti je miestne príslušný daňový úrad, v ktorého územnom obvode má sídlo organizačná jednotka, v ktorej platiteľ dane vykonáva výpočet mzdy, zostavuje a vedie mzdové listy, mzdu vypláca alebo pripisuje k dobru." som nepochopil, ci to ma byt DU BA II alebo IV.
uctovnictvo vediem v mieste bydliska, takisto budem aj mzdy, vyplaty budem vyplacat na ruku v mieste podnikania, kde budu zamestnanci.
mam z toho v hlave gulas.
ako to bude pri registracii k DPH?
Z toho mi vyplýva, že by si mal v mieste podnikania, teda BA IV. ;) Problém je,že na jednom už si, ak by si sa zaregistroval v mieste podnikania, mali by Ťa takto dvakrát. Riešila by som to konzultáciou u doterajšieho správcu dane.
Janka6685
27.01.06,15:50
Neviem, ale ja by som povedala, že ako zamestnávateľ by sa mal registrovať na daňovom úrade v mieste bydliska.
duficek
27.01.06,15:56
tak je to zatial 1:1, ja sa priklanam k miestu bydliska, ale nie som si tym isty, preto sa pytam :)
DPH sa registruje tiez v mieste bydliska?
Janka6685
27.01.06,15:59
Ako FO by si sa mal v každom prípade registrovať na DÚ v mieste bydliska. PO sa registrujú v mieste sídla.
duficek
27.01.06,16:25
velmi pekne dakujem, aspon nebudem musiet behat po meste :)