jessi666
14.12.11,12:03
Dobrý deň, ak mi dlží nemenovaná firma 200 eur za nájom na akciu ktorá sa nekonala, a nejako sa stále vyhovárajú aby mi to nemuseli vyplatit spät, ako by som mohla postupovať? Komu by som mohla predať pohľadavku? Oplatí sa mi to? nemá s tým niekto skúsenosť? Ďakujem veľmi pekne
Economic
14.12.11,11:12
K exekútorovii môžeš ísť, ak máš už právoplatné a vykonateľné rozhodnutie súdu, alebo Notárskou zápisnicou uznaný dlh. Inak Ti to nemá exekútor na základe akého podkladu vymáhať exekučne.
jessi666
14.12.11,12:17
dakujem, ale mohla by som niekomu predať pohľadavku? lebo su na internete vselijake firmy, ale nemam s tym skusenosti, ci to ma nejaký zmysel.
Economic
14.12.11,12:18
dakujem, ale mohla by som niekomu predať pohľadavku? lebo su na internete vselijake firmy, ale nemam s tym skusenosti, ci to ma nejaký zmysel.

Predať pohľadávku určite môžeš. Predaj pohľadávky a vymáhanie pohľadávky exekútorom sú 2 úplne rôzne záležitosti.
Aj ten, komu ju postúpiš pohľadávku, musí mať k exekúcii právoplatné rozhodnutie súdu alebo notárska zápisnica o uznaní pohľadávky.
jessi666
14.12.11,12:31
A nemáte s tým skúsenosť komu by bolo najlepšie ju predať, a ci sa mi to vobec oplatí? A hlavne co je na to potrebné, nejaké podpísané papiere o tom dlhu? :)
mattto
14.12.11,12:53
A nemáte s tým skúsenosť komu by bolo najlepšie ju predať, a ci sa mi to vobec oplatí? A hlavne co je na to potrebné, nejaké podpísané papiere o tom dlhu? :)

neoplatí sa ti to, jednak pohľadávku asi nevieš preukázať, ak sa pýtaš na "podpísané papiere o tom dlhu" a jednak dostaneš max. 20% z výšky pohľadávky
jessi666
14.12.11,13:01
tak to ste ma potešili :D ale aj tak ďakujem
Economic
14.12.11,13:03
tak to ste ma potešili :D ale aj tak ďakujem

Môj osobný názor je taktiež taký, že postúpiť pohľadávku sa veľmi neoplatí. Ale mne osobne nie tak dávno sa ponúkla jedna firma na vymoženie pohľadávky. Bolo to bez začiatočných poplatkov, odmena až po vymožení pohľadávky. Len sa stal zázrak a môj dlžník mi to zaplatil.
jessi666
14.12.11,13:17
No našla som aj ja na internete nejakú takú firmu, tak to teda skúsim a uvidíme :) dakujem pekne za rady...