anazu
14.12.11,13:34
Dobrý den,

chcela by som sa opýtať, ako mám zaúčtovať darčeky pre klientov, ktorých hodnota je nad 16,60 €. Ide o alkoholicke napoje, na ktorych nie je nazov ani logo spolocnosti. Mohli by ste mi prosím Vas napisať aj paragraf zakona?
Dakujem.
Braňo
14.12.11,12:44
Zaúčtuješ to jednoducho do nákladov na repreznetáciu 513 AE, bez nároku na odpočet DPH. K tomu nepotrebuješ ani odvolávku na zákon,
nakoľko celý účet je nedaňový.
anazu
14.12.11,13:20
a nemohla by som to dat do danovych vydavkov podla zakona o dani z prijmov, § 19, odsek 2, pismeno k , ktory hovori, ze danovymi vydavkami su aj vydavky (naklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiach s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.
A nasa spolocnost dava darceky klientom pre udrzanie dobreho mena a vztahov so zakaznikmi.
Jarka 1
14.12.11,13:40
a nemohla by som to dat do danovych vydavkov podla zakona o dani z prijmov, § 19, odsek 2, pismeno k , ktory hovori, ze danovymi vydavkami su aj vydavky (naklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiach s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka.
A nasa spolocnost dava darceky klientom pre udrzanie dobreho mena a vztahov so zakaznikmi.


Predávate víno?
anazu
14.12.11,14:09
Nie, predavame navigacny softver a alkoholicke napoje su ako darcek
Jarka 1
14.12.11,14:22
Nie, predavame navigacny softver a alkoholicke napoje su ako darcek

Tak si znovu prečítaj príspevok č.4 - to čo je vyznačené čierno-čiernym.