dvadsatdva
27.01.06,10:05
dobry den vsetkym,

som tu oficialne prvykrat, ale sledujem vas uz asi mesiac. je to genialny napad. mam otazku, kamaratka si chce od manzela prenajat auto, ktore je na leasing ( uz druhy rok im bezi ). ona je totiz szco, on je zamestnanec a auto je napisane nanho. chcela by vediet, ci je to vobec mozne, ak ano ako to ma osetrit v JU. alebo sa ma radsej obratit na dakeho pravnika? dakujem za odpoved. prajem pekny den
renča1
27.01.06,15:45
manžel je zamestnaný u manželky SZČO? Pokiaľ manžel nepodniká a nemá uvedené auto kúpené do firmy tak sa jedná o BSM. V tomto prípade nevadí, že auto je napísané na manžela, veď auto nadobudli počas manželstva obaja. Manželka ako SZČO si môže zaradiť toto auto do majetku firmy a treba na leasing.zmluve prepísať manželku a IČO,DIČ na základe vzájomnej písomnej dohody. Zaplatí si cestnú daň, ktorá je daňovo uznat.výdavkom , má nárok na odpis, PHM a ostatné výdavky. Môže sa rozhodnúť že si ho nezaradí do majetku a tým pádom by môhla využiť kilomet.náhradu 6,20/km a netreba leas.zmluvu prepísať na ňu,IČO ... Tu však , už nemá nárok na odpisy a opravy...
dvadsatdva
28.01.06,13:47
dakujem pekne za odpoved. mne slo len o to ci je to vobec mozne prenajimat leasovane auto ( to je vlastne tiez v prenajme, ze? ) a ci treba teda daco robit aj s leasingovou zmluvou resp. papiermi od auta

este raz vdaka
uvitam aj napady a nazory dalsich,vdaka