patricia286
14.12.11,17:42
Dobrý den,

mala by som jednu, možno pre niekoho prostú, otázku. Týkalo by sa to vystavenej faktúry za tovar do Čiech. Viem že keď vystavujem odberateľovi s IC DPH, vystavujem ju bez DPH. Keď neuvedie IC DPH, faktúra bude s DPH. No ja by som mala jeden konkrétny príklad a prosila by som o radu. Nakupujem tovar na Slovensku s DPH, keďže dodávateľ a aj ja sme platcami DPH. Predávam ho za cca 1200 € s DPH na Slovensku. No mám odberateľa z Čiech. Keď by uviedol IC DPH, vystavím mu ju bez DPH, čiže za cca 1000 €. A kebyže neuvedie IC DPH, vystavím mu ju normálne za 1200 € s DPH a taktiež to rozpíšem ako pri predaji na SR. Dobre tomu rozumiem?
Vopred ďakujem
Sarlotka
14.12.11,16:45
áno tak
patricia286
14.12.11,16:47
A toto by bola faktúra za tovar, a ako by to bolo v prípade dovozu /služby/ konkrétneho tovaru? Môžem postupovať rovnako? Dovoz by som zabezpečovala sama.
patricia286
14.12.11,16:59
A keď podám mesačný výkaz za december, musím ho podávať už stále aj keď nevystavím faktúru do ČR? Alebo len v tom prípade ak vystavím v danom mesiaci faktúru?
jana00j
06.03.13,06:08
Dobrý deň,

chcem sa spýtať - vystavujem faktúru do Čiech za služby súkromnej osobe (nepodnikateľovi) - faktúra bude s DPH. Musím podať výkaz aj tak?

Ďakujem.
tictac7
06.03.13,06:12
Dobrý deň,

chcem sa spýtať - vystavujem faktúru do Čiech za služby súkromnej osobe (nepodnikateľovi) - faktúra bude s DPH. Musím podať výkaz aj tak?

Ďakujem.

do SV predsa uvádzaš plnenia oslobodené od DPH....