Ingrid Ondruskova
14.12.11,19:24
Naša firma chce kúpiť ojazdené auto, našli sme niečo vhodné na nete, auto predáva
klasický autobazár, keď som tam zavolala, začali sa komplikácie:
predajca mi tvrdí, že auto práve dolízoval, že nechce robiť zbytočne prepis z lízingovky
na seba, ale rovno ho prepíše lízingovka na nás, ale peniaze pôjdu jemu, zdá sa mi
to čudné...už ste sa s tým niekdy stretli? A že aj zmluva o predaji bude medzi našou
firmou a lízingovkou...
KEJKA
14.12.11,20:34
nie - len nech pekne usporiada právne vzťahy s lízingovkou on, čo ked tam sú nejaké nezaplatené záväzky?
day
14.12.11,20:55
.... pripadne mu navrhnite, ze prepis z leasingovky na bazar zaplatite Vy, cca 66€
(len na potvrdenie/vyvratenie moznosti o podvode)

to bude sranda :)
Stefan2005
14.12.11,21:23
Pri nákupe ojazdeného auta prostredníctvom autobazáru je nutné zistiť, či v prípade kúpno-predajnej zmluvy predloženej autobazárom ide o zmluvu o obstaraní predaja veci podľa Občianskeho zákonníka, alebo o zmluvu o sprostredkovaní podľa Obchodného zákonníka -tú je možno použiť len v obchodno-právnom vzťahu medzi dvoma podnikateľskými subjektami a nie medzi spotrebiteľom a predávajúcim, kde ide výlučne o občiansko-právny vzťah....
Ingrid Ondruskova
15.12.11,06:24
Ďakujem za názory...
Ingrid Ondruskova
28.12.11,11:18
...tak, a už sme to spáchali...v živote by som neverila, že kúpime auto cez internetový autobazár,
našli sme si nový inzerát na internete: ako z filmu...s predajcom sme sa stretli na pumpe, obzreli sme si auto, porovnali čísla motora atď.
s papiermi a pod., odovzdali sme peniaze, dostali sme samozrejme kúpno-predajnú zmluvu,
na novom aute sme sa vrátili už domov, chlapík odhlásil auto u seba v Blave a poslal nám poštou veľký
techničák a dnes sme auto úspešne prihlásili na našej polícii...
Letko
28.12.11,11:22
Blahoželám :)