angelaanakonda
15.12.11,07:04
Ahojte poraďáci, firma kupuje auto, tak sa chcem opýtať či platí, že si môžu odpočítať celú dph... a ešte by som chcela vedieť, aké povinnosti súvisia s kúpou auta okrem toho, že sa nahlási na daňový úrad. Ďakujem :)
Tweety
15.12.11,06:07
Ahojte poraďáci, firma kupuje auto, tak sa chcem opýtať či platí, že si môžu odpočítať celú dph... a ešte by som chcela vedieť, aké povinnosti súvisia s kúpou auta okrem toho, že sa nahlási na daňový úrad. Ďakujem :) Odpoveď záleží od viacerých vecí. AK ho kupujete od platiteľa a aj firma ním je, uplatníte si nárok na jej odpočet. A aké povinností máš na mysli konkrétne, lebo to tiež môže byť u každého inak.
angelaanakonda
15.12.11,06:41
Kupuje sa úplne nové auto od platiteľa, aj firma je platiteľom.
KatarinaNR
22.03.12,08:06
mala by som takú otázku,
podnikateľ nie je platcom dph ale chce sa ním stať, je lepšie kúpiť automobil až keď sa stane platcom dph? chcem si to uistiť
chcel by to kúpiť na firmu
a aký je rozdiel pri kúpe nového alebo ojazdeného automobilu na firmu, i keď by kúpil ojazdený automobil od spoločnosti, ktorá je platcom dph?
ďakujem
KatarinaNR
22.03.12,17:11
dievčence, poraďte prosím
babi2
22.03.12,17:42
mala by som takú otázku,
podnikateľ nie je platcom dph ale chce sa ním stať, je lepšie kúpiť automobil až keď sa stane platcom dph? chcem si to uistiť
chcel by to kúpiť na firmu
a aký je rozdiel pri kúpe nového alebo ojazdeného automobilu na firmu, i keď by kúpil ojazdený automobil od spoločnosti, ktorá je platcom dph?
ďakujemAk bude platiteľ DPH, tak si môže pri kúpe DPH uplatniť odpočet, ak nebude platiteľom, tak DPH mu vstupuje do kúpnej ceny MV. Ak kúpi aj ojazdené MV od platiteľa, platí to isté, ale aj keď kúpi ojazdené MV od platiteľa, ešte nemusí byť fakturácia s DPH, záleží na tom či si doterajší majiteľ mohol DPH odpočítať, alebo nie. Ak pôvodný majiteľ ojazdeného MV nemal nárok na odpočet, tak fakturuje bez DPH. Nárok na odpočet pri všetkých MV, je v zákone o DPH až od 1.1.2010. Rátam s tým, že kúpa bude od slovenskej spoločnosti