stratena
27.01.06,10:39
Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady
Braňo
27.01.06,09:43
Zaúčtuješ výdavok neovplyvňujúci základ dane-osobná spotreba.
:) :) :)
mysimis
27.01.06,09:43
Ja zvyknem taký výdavok zaúčtovať ako osobnú spotrebu.
Zita5
27.01.06,09:43
Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady


Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuje ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .
Zita5
27.01.06,09:44
Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady


Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuješ ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD iné - osobná spotreba .

Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD iné - osobná spotreba .
Zita5
27.01.06,09:44
Podnikatel uctujuci v JU vlastni podnikatelsky ucet..niekedy sa mu vsak pocas roka podarilo platit cez ten podnikatelsky ucet svoje sukromne veci...co mam teraz robit?

Je spravne ak ma inak same vybery ze dam vyber z banky a prijem do pokladne?

Co mam robit s tym ze si len tak zaplatil daco pre sukromne veci z podnikatelskeho uctu? neviem si s tym rady


Pokiaľ použije svoje firmené financie na platenie súkromných účtov , tak v ten deň spočítaj koľko takto uhradil a tú sumu mu zaúčtuje ako výber pre osobnú spotrebu t.j. výdaj banka - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .

Pokiaľ má výber do pokladne , to nevadí že často , tak výber účtuješ
príjem pokladna - výdaj priebežné položky .
Ak si tie peniaze nechal pre svoju osobnú, tak ich v ten deň zaúčtuj výdavok pokladňa - výdavky neovplyvňujúce ZD - osobná spotreba .
stratena
27.01.06,09:46
a kam prosim patria bankove poplatky a uroky + aj -
Zita5
27.01.06,09:50
a kam prosim patria bankove poplatky a uroky + aj -


Bankové poplatky - prevádzková réžia
Úroky príjem iný OVZD
stratena
27.01.06,09:52
please co je skratka OVZD? dakujem som novacik nepoznam tie skratky
Zita5
27.01.06,09:53
please co je skratka OVZD? dakujem som novacik nepoznam tie skratky

Je to príjem ovplyvňujúci základ dane - iný
renča1
27.01.06,09:54
ovplyvňujúci základ dane znamená,, že ti vstupuje výdavok alebo príjem do základu dane a zdaňuje sa.