Vlado996
15.12.11,09:59
Zdravím poraďáci, mám menší problém a neviem ako postupovať, jedná sa o to, že cca v apríli som kúpil v predpredaji 2 vstupenky na hudobný festival ktorý sa mal konať 25.6.2011. Organizátor predával lístky okrem iného aj cez jeden kamenný obchod, v ktorom som ich kúpil aj ja a zaplatil som za ne 37€. Festival sa samozrejme nekonal s tým, že najskôr bol presunutý (viac menej neoficiálne) na koniec augusta, potom na september a nakoniec na 27 novembra. Ani teraz sa však nič nedialo.
Pár dní po oficiálnom termíne som bol v obchode s tým, že vrátim vstupenky a peniaze dostanem naspäť. Predajca ma však odbil tým že on dal peniaze za predané vstupenky organizátorovi a ten sa mu vyhýba, sľubuje atď...a že on to zo svojich peňazí nevyplatí. Aby som to skrátil, bol som u ňho minimálne 10 krát, stále sa však odvoláva na organizátora, nakoniec som teda zavolal priamo organizátorovi, ktorý ma už pár mesiacov vodí za nos a stále sľubuje a sľubuje, ja však ani po pol roku svoje peniaze stále nemám, takže sa vás pýtam milí poraďáci, na koho sa obrátiť? Ako postupovať ďalej?
tienik
15.12.11,09:21
1) zaslat predajcovi doporucene list zo ziadostou o vratenie penazi
2) ist na http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi a najs si prislusny inspektorat
3) situaciu opisat, prilozit scan dokumnetov a odoslat na najdenu adresu.
4) cakat, veci sa pohnu same

mozno by som najskr s tymto postupom oboznamil predajcu, pretze este ma moznost volby

a) bude ho to stat 37€ a je jeho vec kde tie peniaze vezme
b) bude ho to stat 37€ + okruhlu pokuticku od SOI, samozrejme ani SOI nebude zaujmat kde tie peniaze vezme

pozor, po bode cislo 3 sa volba meni na b) bez moznosti navratu
Vlado996
15.12.11,12:36
Vďaka za odpoveď. List mám teda adresovať predajcovi, nie organizátorovi?
tienik
15.12.11,13:09
Vďaka za odpoveď. List mám teda adresovať predajcovi, nie organizátorovi?

100% predajcovi. Obchdony vztah vznikol medzi Tebou a nim, organizator je jeho obchdony partner, nie tvoj.
Teba vobec nemusi zaujmat od koho a ako tie vstupenky mal on.
A ver mi, ze to nebude zaujmat ani SOIku :-)

Ten list doporucujem preto aby si mal pevny rukolapny dokaz ze si ich o to v istom case ziadal. Nie je to povinnost, ale o hodne to zlahsi kontrole postup v danej veci - niet sa ako vyhovorit na to ze o tom vedia od vcera.
Ale fak mu chod najskor oznamit co urobis v nasledujucich dnoch, 99% takychto "tiezobchodnikov" pusti do gati a vsetko hned akoby zazrakom vyriesi.
Pretoze je to pre nich jednoducho najlacnejsie riesenie.