vfa
15.12.11,13:42
Pozna niekto tuto spolocnost,sidlia v BA na Zelezniciarskej ulici,poskytuju pozicky,ma uz niekto s nimi skusenost? Dakujem
Kristina777
14.02.12,18:13
Dobry vecer poznam tu firmu ale je to klam, ja som si poziadala o uver potom som zaplatila 270 eur, a doteraz cakam na peniaze, poslem odstupenie od zmluvy. Ak s tym ma niekto skusenosti dajte vediat, dakujem
misoft
14.02.12,18:15
>vfa: od takejto "spoločnosti" na 100 ly (light year = svetelný rok) ďaleko!
Viera H
05.03.12,15:26
Dobrý den, Kristna nemám skúsenosti s touto firmou, ale tiež by som chcela využiť pôžičku od nich. Tak Vás prosim o odpoved ako ste na tom teraz. Ci ste sa už dostala k peniazom alebo nie? Aj mne povedali že požičku mám schválenú, do konca mesiaca mám zaplatiť registračný poplatok a 10.4.mi vyplatia požičku. Tak teraz neviem čo urobiť. Dakujem.
bohusivy
22.03.12,08:23
Ahoj.
Odstúpila si od zmluvy?Dostala si späť peniaze?Alebo Ti dali pôžičku?Dik za odpoveď
bohusivy
22.03.12,08:25
Viera tak ako si Ty pochodila u spoločnosti Best Invest?Dik
Viera H
22.03.12,18:31
Viera tak ako si Ty pochodila u spoločnosti Best Invest?Dik


Ja mam do konca marca zaplatit poplatok a v aprili 10-teho vyplatia.no skoda ze sem neodpisala Kristina ze ako pochodila
misoft
22.03.12,18:40
Vierka - na tvojom mieste by som cúvol. Pozri si toto:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=219491&SID=2&P=1



Spoločníci:



Mónika Csáki (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Cs%C3%A1ki&MENO=M%C3%B3nika&SID=0&T=f0&R=1)
Rózsa u. 9
Budapest 1165
Maďarsko

(od: 28.10.2011)




Mihály Cserpák (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Cserp%C3%A1k&MENO=Mih%C3%A1ly&SID=0&T=f0&R=1)
Hajós Alfréd u. 6.fsz/2
Miskolc 3524
Maďarsko

(od: 28.10.2011)







Výška vkladu každého spoločníka:


Mónika Csáki
Vklad: 2 500 EUR Splatené: 2 500 EUR

(od: 28.10.2011)




Mihály Cserpák
Vklad: 2 500 EUR Splatené: 2 500 EUR

(od: 28.10.2011)







Štatutárny orgán:


konateľ

(od: 28.10.2011)




Mónika Csáki (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Cs%C3%A1ki&MENO=M%C3%B3nika&SID=0&T=f0&R=1)
Rózsa u. 9
Budapest 1165
Maďarsko
Vznik funkcie: 28.10.2011









Základné imanie: 5 000 EUR Rozsah splatenia: 5 000 EUR

Už len tieto údaje - neviem, neviem, ale ak by sa niečo (nedajbože) "zomlelo" - kde ich budeš hľadať? V Maďarsku?

Okrem toho - vieš ako u nich funguje to požičiavanie?
Vyberajú poplatky a z toho (možno) požičajú - ale len niekomu, väčšina utrie nos. Je to rafinovaný princíp - zaujemcovia sami sebe požičiavajú - lenže poplatok je menší ako pôžička, takže sa na jedného "šťastlivca" musia niekedy "zložiť" aj desiati!
Viera H
23.03.12,14:07
Vierka - na tvojom mieste by som cúvol. Pozri si toto:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=219491&SID=2&P=1


Už len tieto údaje - neviem, neviem, ale ak by sa niečo (nedajbože) "zomlelo" - kde ich budeš hľadať? V Maďarsku?

Okrem toho - vieš ako u nich funguje to požičiavanie?
Vyberajú poplatky a z toho (možno) požičajú - ale len niekomu, väčšina utrie nos. Je to rafinovaný princíp - zaujemcovia sami sebe požičiavajú - lenže poplatok je menší ako pôžička, takže sa na jedného "šťastlivca" musia niekedy "zložiť" aj desiati!




Kukala som to no pozeram ze tam nieje adresa Železniciarska13.ja som sa bola pytat na Železniciarskej.neviem co robit.povedali mi ze tie peniaze co sa davaju na zalohu tak tie pri dobrom splacani su potom odratane,t.j ze o tolko skorej splatim,viem ze taky postup ma aj ina pozickaren,ktory niesu klamari,a ty si sa tam informoval na pozicku?co ti povedali?mne povedali ze zmluva sa podpisuje pred notarom
misoft
23.03.12,14:20
Moja osobná rada (nezáväzná) - daj ruky preč od toho! Tieto spoločnosti pracujú na princípe financovania pôžičiek vstupnými poplatkami. Okrem toho - často boli v televízii (a aj v tlači) prípady, že bola zaplatená "záloha", očakávali pôžičku, no miesto toho dostali šeky na platenie splátok pôžičky (ktorú ani nedostali).
Záleží na tebe, ako sa rozhodneš, ale ja (na tvojom mieste) by som hľadal inde (a najmä tie, kde je nejaká záruka serióznosti a prístupu, sú na nich riadne kontakty a súhlasia údaje podľa OR).

BTW: Môj sused (skôr jeho pani) sa takto dala u istej spoločnosti (dnes už neexistuje) "nachytať". Požiadali o pôžičku 3000Sk, museli zaplatiť poplatok 500Sk s tým,že pôžička bude vybavená do30 dní. Miesto toho im prišli šeky na mesačné platby za pôžičku vo výške 250SK na dobu 3 rokov (celkovo 36 mesiacov) - výsledná suma, ktorú "mali" vrátiť bola 9000Sk (a to ani tú pôžičku NEDOSTALI!).
kopretinka
23.03.12,14:32
nemáte záruku,že pôžičku dostanete,preč od nich.
retro333
28.03.12,13:21
Dobry den,
rada by som sa pripojila k diskusii na túto spoločnosť. Tiež som si požiadala o pôžičku a som ju aj dostala, mala som ponúknuté dostatočné predsplátky a bola som aj vyplatená. Spoločnosť má prijateľné podmienky, preto som si aj požiadala o ďaľšiu pôžičku. Dobrá rada, treba len pochopiť ako to funguje. Samozrejme sa stávajú aj chyby a môžu vás posunúť na vyplatenie o ďaľší mesiac, ale len vy ako zákazník to viete ovplyvniť. Moja osobná skúsenosť, príjemný prístup zamestnancov, čo je veľké plus, že neskúmajú register bankovky, nebankovky/ ani exekútorov, majú veľmi výhodné úroky a žiadne poplatky vedenie účtov.
sonny1601
29.03.12,10:54
Zdvavim Pani/Pana Retro333.
Chcel by som sa informovat ohladom pozicky Bestinvest ku ktorej ste pridali prispevok.
Mam zaujem si pozicat od tej spolocnosti,kedze uz vy ste pozicku dostali mozete mi podrobne popisat ako to funguje zatial mi len povadali ze ked poziadam o uver tak ho dostanem az v maji.Je ta spolocnost Ferova alebo ide iba o to aby ziskala od ludi peniaze? S pozdravom Marek V. prosim kontaktujte ma na email: sonnyone@azet.sk
Viera H
29.03.12,15:41
Dobry den,
rada by som sa pripojila k diskusii na túto spoločnosť. Tiež som si požiadala o pôžičku a som ju aj dostala, mala som ponúknuté dostatočné predsplátky a bola som aj vyplatená. Spoločnosť má prijateľné podmienky, preto som si aj požiadala o ďaľšiu pôžičku. Dobrá rada, treba len pochopiť ako to funguje. Samozrejme sa stávajú aj chyby a môžu vás posunúť na vyplatenie o ďaľší mesiac, ale len vy ako zákazník to viete ovplyvniť. Moja osobná skúsenosť, príjemný prístup zamestnancov, čo je veľké plus, že neskúmajú register bankovky, nebankovky/ ani exekútorov,
majú veľmi výhodné úroky a žiadne poplatky vedenie účtov.


Dobry vecer,chcem sa Vas spytat ze ci ste aj vy museli zaplatit poplatok do posledneho dna v mesiaci,ze ci sa konalo valne zhromazdenie kde bol notar,a ci Vas nacas vyplatili,moc sa bojim ze budem oklamana pretoze mam financne problemy a nerada by som si tymto este pridala dalsie.moc dakujem za odpoved .
tomek39
11.04.12,07:19
Prajem dobrý deň všetkým, ktorí im už bohužiaľ naleteli alebo ešte rozmýšľajú nad tým. Prvým faktom je to, že to nie je kryté žiadnou bankou a teda je to nebanková spoločnosť. V rodine máme s nimi skúsenosť a to veľmi zlú nakoľko sme si požiadali o pôžičku vo výške 20 000€ a zmluvu sme uzavreli ešte začiatkom decembra 2011 a zaplatili poplatok za sprostredkovanie viac ako 1 000 €. Odvtedy sa nám poriadne neozvali iba začali posielať šeky na splátky a nemali sme ani pôžičku a ani poplatok za sprostredkovanie. Na odpoveď na zrušenie zmluvy sme čakali viac ako 40 dní, čo tiež nie je zákonne. Keď sme im volali ako sme na tom tak nám vždy povedali, že čakajú na rozhodnutie na valnom zhromaždení. A na záver to dopadlo tak, že ak máme nejaký problém tak sa máme obrátiť na políciu a rovno na finančnú. Teda v krátkosti na záver: uvidíme, čo nato povedia naši právnici a verím, že sa rozhýbu a nebudeme to musieť riešiť súdnou cestou. "JE TO PODVOD" !!!
euforia 17
12.04.12,11:39
Dobry den,ja som si tiež požiadala o uver vo february tohto roku a stale nič pitaju stale pred splatky a posielaju šek každy mesiac na zaplatenie splatky,chcela by som aby všedci podvedeny touto firmou sa našli a varovali ostatnych že su to podvodnici a podali trestne oznamenie .Som z Košic a tato pobočka je tu len od februara ,prosim napište mi ako ste dopadli,dakujem
euforia 17
12.04.12,11:53
Hladam podvedenych Košičanou ktory naleteli tejto firme a zaroven chcem varovať ostatnych aby sa nedali zlakať touto firmou,niektory pišu že dostali peniaze ale je to klam to si pišu sami o sebe aky su dobry ,ak naletite tak pridete aj o to čo ste našetrili a budete roky bojovať aby vam vaše peniaze vratili len poplatok je 125 eur+vyška mesačnej splatky a potom vam navrhnu pred splatky ktorymi aj tak si nepomožete,Košičania dajte ruky od nich preč všetko čo vam narozpravaju je to klam neverte im nedajte sa oklamať ako ma oklamali a naslubovali.................
tomek39
12.04.12,17:15
Dobrý deň. Súhlasím s Vami, že treba varovať ostatných, aby sa nedali zlakať touto firmou, niektorí píšu, že dostali peniaze ale "je to klam" to si pišu sami o sebe akí sú dobrý ,ak naletite tak prídete aj o to, čo ste našetrili a budete roky bojovať, aby Vám vaše peniaze vrátili.

Najlepšie by bolo, aby sme sa spojili všetci zo Slovenska a podali hromadné trestné oznámenie na túto firmu i keď šanca na vrátenie vkladov je nulová, nakoľko ich základné imanie je len 5000€.
embryjo
15.04.12,10:20
dakujem že ste reagovali na moj prispevok,odkial ste,neviem ale bude asi tažke sa skontaktovať s podvedenymi.Ako je možne že sa im taku dobu dary podvadzať ludi ,ja podam trestne oznamenie.Bolo mi povedane že peniaze ktore som investovala možem vymahať po 5 rokov,bolo by dobre keby do košic prišli z lamparne za tou firmou,napišem do lamparne.
embryjo
16.04.12,08:59
košičania nedajte sa oklamať neverte im sidlia na Tomašikovej 35,budu vas ťahať za nos a každy mesiac budu vam rozpravať (nebojte sa na buduci mesiac určite budete vyplatena ,10 dna v mesiaci budete vedieť či ste na vyplatnej listine)............................
Viera H
16.04.12,13:06
košičania nedajte sa oklamať neverte im sidlia na Tomašikovej 35,budu vas ťahať za nos a každy mesiac budu vam rozpravať (nebojte sa na buduci mesiac určite budete vyplatena ,10 dna v mesiaci budete vedieť či ste na vyplatnej listine)............................



Dobry den,všetci pisete o košiciach,je to ta ista spoločnost co v Bratislave na Železničiarskej 13?
embryjo
21.04.12,05:32
Ano presne ta ista spoločnosť je v Bratislave tu v Košiciach je ich pobočka a hlavne sidlo je v Bratislave na železničiarskej 13,moje ponaučenie že som naletela v tom su velmi šikovni,moja rada dajte ruky radšej od nich preč lebo vela ludi prišlo o svoje uspory tak ako ja ,požiadala som tu firmu o vratenie mojich peniazoch zatial žiadna odpoved,takže požiadala som o pomoc pravnika.......
hubatá
21.04.12,06:23
Ľudia, ste proste nepoučiteľní ....... Na čo potrebujete pôžičku?
bodliak
21.04.12,07:14
Aspon ti za reklamu platia ?
Viera H
22.04.12,07:10
Ľudia, ste proste nepoučiteľní ....... Na čo potrebujete pôžičku?


Ja som mala prichystane peniaze ze idem do toho no vdaka ze presne vcas sa sem niekto obratil s tym ze je to klam.akoze naco potrebujeme pozicku?ked ma niekto financne problemy tak potrebuje si nevyhodne uvery vyplatit a platit ak sa da menej
embryjo
22.04.12,09:01
Dobre ste sa rozhodli,dufam že raz spravodlivosť vyhra nad tou firmou.Co su to za pracovnicky to ich neboli svedomie že tolko hriechu robia.Vaše peniaze by išli na poskladanie asi 4 štastnym vyplatenym ,su vyplateny z našich poplatkou mi podvedeny sa takto skladame .......................
Tomáš99
25.04.12,14:06
Nerozumiem týmto stažnostiam. Ja som po 1 mesiaci bola vyplatená. Pri podpise zmluvy mi bolo všetko podrobne vysvetlené, a vedela som ako mám ďalej postupovat'. O tejto spoločnosti sa môžem vyjadrit' len kladne, lebo len tu som dostala pomoc.
Simona62
25.04.12,14:44
Aj ja som uzavrela zmluvy s danou spoločnostôu a vd'aka mojej uponáhl'anosti a nepozornosti som neuposlúchla obchodného poradcu a nezvolila som si záväzok predsplácania. A preto som nebola vyplatená. Na d'al'ši mesiac som si zvolila predsplátky a bola som vyplatená :D
Janka B
27.04.12,05:32
Predsplátky sú podvod !!!!!!
Príklad ponuknem z úveru 10 000 predsplátky v počte 20 to je približne reálne že ten úver dostanem.
Podľa ich vzorca kalkulácie splácam takto :
úver 10000.- mesačné splátky za 120 mesiacov 113 ,-
ponuknute predsplatky 20
113x20 = 2260
suma nákupného práva / to je ich definícia pôžičky/ 10 000-2260 = 7740,-
Po prevzatí nákupného práva sa zaväzujem uhradiť :
120-1-20= 99 / -1 je prvá splátka ktorú hneď uhrádzam pri podpise zmluvy/
113x99= 11187,- ale táto suma už nie je s 3.6% = úrokom !!!!
Tak že prosím už nikto nenaleťte týmto podvodníkom:mad:
embryjo
29.04.12,04:59
Ty ktory ste boli vyplateny tak ste mali štastie,mi podvedeni sa skladame na vyplatenie požičiek,bude radi že ste nedopadli jak ostatny,ja som dala prvy mesiac predsplatky nevyplatili ma na druhy mesiac prišlo mi vyjadrenie na dalšie predsplatky a dalši mesiac to iste dalsie predsplatky..................a to čakam na vyplatenie od januara takže som definitivne skončila posielali mi šeky na zaplatenie mesačnej splatky ,platila som každy mesiac nakoniec si odomna prilepšili o 400eur zanič ani som nebola vyplatena a ja sprosta som platila poctivo až nakoniec som stym stopla a podala trestne oznamenie lebo peniaze mi nechcu vratiť...........
srska
29.04.12,05:30
nerozumiem - ako keby tu nebolo dosť bánk a aj serióznych nebankoviek. šak už ten názov - best ivest je otina
Simona62
30.04.12,13:55
To nie je otázka št'astia. Nemám ráda, ked' l'udia z vlastnej nevedomosti obvin'uje iných...
Pravda že, to je najl'ahsie urobit', písat' anonimný list!
veronikasad
07.05.12,18:03
Majkaxa
15.05.12,17:40
Ano ppoznam tuto firmu je to naozaj klam ludia neverte im ja som si ppožiadala o pôžičku22.4.2012 a dodnes nemam peniaze ,zaplatila som tie ich sproste predsplatky 400 eur a samozrejme ze už ich asim neuvidim .Vybavuje to v Bratislave pan lenže samozrejme on je len zamestnanec takže on je krity on samozrejme o ničom nevie ked sme mu s manželom volali povedal ze peniaze nam boli zaslane na učet že nevie prečo nam neprišli že ma od toho aj papier.Neviem zatial sme boli za pravnikom spíšeme odvolanie a ked bude niečo nove dam vam ludia vedieť len im nenalette ako ja .A narodna banka slovenska varuje pred nimi ze nemaju atestaciu davať v SR pôžičky Centrálna banka upozorňuje na spoločnosť Best Invest


Autor: SITA, 7. mája 2012 13:49

Spoločnosť nemá oprávnenie na poskytovanie spotrebných úverov, Národná banka Slovenska jej povolenie na takúto činnosť nedala.
http://www.webnoviny.sk/fotografia/354347/stredna/nbs.jpgIlustračné foto: SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) - Národná banka Slovenska upozorňuje na činnosť spoločnosti Best Invest SK, s.r.o., ktorá nie je oprávnená poskytovať spotrebiteľské úvery.

Nepodala totiž centrálnej banke návrh na zápis do registra veriteľov poskytujúcich spotrebiteľské úvery."Spoločnosť Best Invest SK, s.r.o. nemá ani žiadne iné povolenie udelené Národnou bankou Slovenska na poskytovanie úverov a pôžičiek a nepodlieha dohľadu nad finančným trhom Národnej banky Slovenska,“informuje centrálna banka.

Poskytovať spotrebiteľské úvery na území Slovenskej republiky môže totiž len subjekt, ktorý je zapísaný v registri veriteľov. Register vedie Národná banka Slovenska podľa zákona o spotrebiteľských úveroch.

Centrálna banka do registra zapíše veriteľa na základe jeho návrhu na zápis. "Národná banka Slovenska však zo zákona nemá oprávnenie dohliadať subjekty zapísané v registri veriteľov, kontrolu dodržiavania povinností ustanovených týmto zákonom vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia,“dodáva centrálna banka.

Prehľad o veriteľoch zapísaných v registri veriteľov je dostupný na internetovej stránke Národnej banky Slovenska.
sani789
04.06.12,10:32
ahoj embryjo. ja som tiež podvedený a preto mi porad kde si podala oznámenie aby som tam zaslal aj ja, nech sa im to zráta. dakujem
Pepanjh
04.06.12,11:32
Ano je to ta ista spoločnosť......!
Palo47
12.06.12,10:59
Áno poznáme, je to podvodná firma....Treba urobiť urobiť právne kroky, lebo peniaze , ktoré až Ste dali už neuvidíte ako ja.
Palo47
12.06.12,11:06
Mám podobné skúsenosti.Nemám ani pôžičku a chcú ďaľšie splátky na to čo som nedostal.Jediná šanca je finančná polícia.....
r.jozef
14.06.12,11:10
Ja som úplne spokojná, bola som na podpis zmluvy v Bratislave. V krátkej dobe som dostala tie peniaze. V každom ohl’ade boli užitočné pre mňa. Samozrajme viem, že to nie každa firma funguje tak…
Ivenka
14.06.12,11:21
Predpokladám, že to píše zamestnanec aby to nevyznelo ako anti Reklama
motýľička
14.06.12,11:22
Pekný deň prajem každemu! Pripajam sa k predošlému názoru.V jednani boli so mnou korektní a ochotní. Som rada a d’akujem, že po pár týždňoch som bola vyplatená. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí, čo som spravila!
mety
03.07.12,17:48
zdravim ako ste dopadli p. virka ri tom uvere ja cakam teras do konca mesiaca mate dobru skusenosť
mety
03.07.12,17:52
Pekný deň prajem každemu! Pripajam sa k predošlému názoru.V jednani boli so mnou korektní a ochotní. Som rada a d’akujem, že po pár týždňoch som bola vyplatená. Bolo to jedno z najlepších rozhodnutí, čo som spravila!

zdravim a o aku sumu ste mali zaujem a ako rychlo ste to vybavili
mety
03.07.12,18:04
p simona 62 ak mozete súojte sa spomnou na metyy@azet.sk dAKujem
katarina133
09.07.12,12:17
dobry den chcem sa opytat je to pravda o tej firme best invest co sidlia na tomasikovej v kosiciach? mama od nich brala pozicku a dnes jej volal pan co to vybavuje a povedal jej ze ma schvalene 10000 eur ale ze musi najprv zaplatit 400 e poplatok a pru splatku 102eur.tak teraz nevieme co mame robit
mety
09.07.12,16:12
ja ma v podstate zapúlatit za 50000 E 260 e zaleži aku splatku si dala al tiež neviem čo mam urobiť na šoj boli podane navrhy ale židne trestne oznamenie ani konanaie zatial niejej ale je to zvlaštne dajte aj vi vediet ako ste dopadly
katarina133
09.07.12,16:58
neviem ako sa rozhodne mama ma tam ist v stredu je to tazke ale nemaju od banky ziadne povolenie davat peniaze ..
mety
09.07.12,18:26
nie oni nie su banka tu v ba my vraveli že su investična spoločnosť len mam obavy ako vyplacaju tie penieze tiež my to nejde do hlavy.
mety
09.07.12,18:26
ll
mety
09.07.12,18:27
vraveli jej niečo aj o valnom zhromaždení o notaroch a tak?
katarina133
09.07.12,18:55
viete co neviemm ja som ich nasla v novom case a nic ine o nich nevieme a ani na nete nieje nic ine o nich ..a vy ste to zobrali tu pozicku??no nechcem aby sa mama dostala do problemou ale asi to necha tak neda sa nachytat.
katarina133
09.07.12,19:13
dobry vecer este sa chcem opytat pocul uz niekto o firme rent and cash to je take iste ako best invest presne ponukaju peniaze je to nebankovka a tiez sa ludia boja ci maju do toho vlozit svoje peniaze na jednej strane tvrdia ze je to ok a na druhej strane su ludia co boli aj podvedeny..tieto firmi su madarske obidve a konaju nezakonne .poznamka precitajte si toto :

Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje, že firma Best Invest SK, s. r. o., so sídlom na Kopčianskej ulici v Bratislave poskytuje spotrebiteľské úvery protizákonne. Pritom podľa obchodného registra má v predmete činnosti ponuku hneď viacerých typov spotrebiteľských úverov.Eseročka, ktorá vznikla vlani v októbri a jej konateľmi aj spoločníkmi sú výlučne obyvatelia (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1883&pr=0.13&w_id=4021&tstamp=1341864757&pid=817&cd=35ab547c6a62c948e2bf97875c72093e&f=1) Maďarska, má základné imanie 5 000 eur.SÚVISIACE ČLÁNKY

NBS: Plus500 obchoduje nezákonne (http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/nbs-plus500-obchoduje-nezakonne.html)

Best Invest SK ponúka záujemcom úvery s tým, že najskôr musia zaplatiť registračný poplatok až do výšky stoviek eur. NBS upozorňuje, že firma do pondelka 7. mája nepodala návrh na zápis do registra veriteľov poskytujúcich spotrebiteľské úvery.„Poskytovať spotrebiteľské úvery na území Slovenskej republiky môže len veriteľ, ktorý je v registri veriteľov zapísaný,“ uviedla Petra Pauerová, hovorkyňa centrálnej banky. Firma alebo fyzická osoba, ktorá úvery napriek tomu poskytuje, robí tak v rozpore so zákonom. Celkovo eviduje NBS v registri veriteľov v súčasnosti cez 170 poskytovateľov nebankových spotrebných úverov.Podľa obchodného registra nemá povolenie na poskytovanie spotrebiteľských úverov ani spoločnosť Best Invest - RK, s.r.o. Firma má podobný predmet činnosti ako Best Invest SK, s. r. o., pričom jej jediným spoločníkom ako aj konateľom je tiež občan Maďarska. Subjekty pôsobiace na tomto trhu kontroluje Slovenská obchodná inšpekcia.
katarina133
09.07.12,19:33
ak uz mate schvalene pozicky u best invest NEBERTE ICH JE TO PODVO!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:
lujza.j
09.07.12,20:04
ak uz mate schvalene pozicky u best invest NEBERTE ICH JE TO PODVO!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:
prepáč a čo si čakala...ked sa už zadlžiť tak v banke....
katarina133
10.07.12,04:48
ako co co som cakala ???myslis si ze ludia vedia hned odhadnut take firmi??
Letko
10.07.12,04:58
Haha, väčšina diskutujúcich sa registrovala pravdepodobne len kvôli tejto téme.
katarina133
10.07.12,05:39
a je nejaky problem ked diskutujeme na tuto temu???asi by sme nepisali kebyze to nebola pravda .je tu vela ludi co pise na tuto temu.aky mate vy nazor na to,,?
mety
10.07.12,12:45
ja do toho asi pojdem ale az koncom tyzdna tak ak by ste nieco vedeli dajte vediet akos a rozhodla
katarina133
10.07.12,16:48
dobry den nie mama do toho nejde..dajte vediet ako ste dopadli vy
mety
14.07.12,13:00
neviem čo mam od toho čakať ale mam na vas jednu otázku vy čo tu pišete že je to podvod a mate zlú skúsenosť požiadal niekto z vas o ten uver alebo ako to oni volaju čakal par mesicou a nevyplatili ho alebo su to len dohody?:)
KoxXxo
14.07.12,13:13
katarina133
15.07.12,11:39
dobry den mama si o uver poziadala aj jej schvalili 10000eur v stredu mala ist podpisat zmluvu ale na nete sa nic o nich nedocitala len tu na v porade od lusi ze su podvodnici tak sama nevie co je pravda..a vy ste ako dopadol??
mety
15.07.12,18:43
mam zmluvu, kde je uvedene ze ak ma nevyplatia musia my vratit peniaze samozrejme s pokutou ale večšiu časť by my vratili max ma musia vyplatiť do 3 mesiacou ked som bola na pobočke boli tam aj iny ludia, kt žiadali o uver neviem ako dopadnem dam vam vedieť ked ma vyplatia ale zatial to vyzera normalne ale verim že su aj nespokojni ludia. A možno aj oklamaný
ziggi
25.07.12,12:20
Ja s Best Investom nemám žiaden problém. Sú fajn, všetko mi vysvetlili tak aby som to pochopil. Pred tým než som tam išiel som čítal na nete všeličo, že sú to podvodníci a tak, ale ako sa vraví nevieš kým nezažiješ. Tak som tam zašiel a bol som spokojný. Všetky tie zlé veci čo som pred tým čítal sú len kecy. Nedorozumenia, o ktorých som pred tým čítal sú len preto lebo ľudia nerozumejú tomu čo podpisujú a ako to celé funguje a boja sa to priznať a opýtať sa. Ja som peniaze dostal a som spokojný.
mety
25.07.12,15:40
možem vediet kde ste žiadali a ako to prebehlo a kedy vas vyplatili ak chcete mozme aj na metyy@azet.sk
ziggi
26.07.12,12:12
Ziadal som v Bratislave. Prebehlo to hladko. Poslal som potrebne papiere, ked to schvalili podpisal som zmluvu a dalsi mesiac som bol vyplateny.
mirodur
26.07.12,17:15
Podla mna je ziggi clenom Best Investon, prihlasil sa tu a svojim čloankom múti vodu a che vyvolať zdanie toho, že je všetko v poriadku... Už len to , že je členom Porady od 25.7.2012 teda od včera a hned aj napísal super príspevok... Teda prihlásil sa len kvôli tomu aby mohol balamutiť ľudí a nahnať ďalšie ovečky do košiara.. JE to tak ako a tu písalo.. Zo vstupných poplatkov sa vyplácajú staré pôžičky.. jasné ,že to chvílu funguje,ale len dovtedy kým si majitelia nepovedia dosť a Vy sa už ničoho nedočkáte.. Ak chcete pôžičku tak prečo nepoužijete normálne fungujúce inštitúcie..SLSP, VUB,,, ja som si bral cez Cetelem a som spokojny.. Aj cez Sporitelnu..ale takéto firmičky sú podvod.. Znovu odkazujem na článok :
http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/detail-spravy/_upozornenie-narodnej-banky-slovenska-na-cinnost-spolocnosti-best-invest-sk-s-r-o/bc
Indeed
27.07.12,06:31
Ku..a ten CETELEM neda spať aj mne...
Dušan Hrusky Račický
10.09.12,13:39
Ludia pozor na tuto firmu su ti podvodnici vipitaju peniaze a potom trdia ze musite pocka 5-10 rokov kim vam to viplatia ale splatky chcu aj ked ste nic nedostali uz sme podali trestne oznamenie a ti dobre komentare su len zavadzanie od nasadenich ludi ak chcete vypovedat zmluvu tak tvrdia ze ta kluzola v zmluve je neplatna a plati len to ostatne mi uz sme naleteli nebudte dalsi
Letko
11.09.12,03:19
Ludia pozor na tuto firmu su ti podvodnici vipitaju peniaze a potom trdia ze musite pocka 5-10 rokov kim vam to viplatia ale splatky chcu aj ked ste nic nedostali uz sme podali trestne oznamenie a ti dobre komentare su len zavadzanie od nasadenich ludi ak chcete vypovedat zmluvu tak tvrdia ze ta kluzola v zmluve je neplatna a plati len to ostatne mi uz sme naleteli nebudte dalsi

Ešte si mohol dať do slova "i" namiesto "y" a možno by sme si mysleli, že máš pokazené tlačítko "y".
Tatiana Kata Micova
11.09.12,10:43
su to klamari ,,velki zaplatili sme cakali sme mesiac ,,a nic neboli sme na viplatnej..listine ,,mame si predsplacatt,,,,za nieco co sme este nai nedostali..kosice..klamu..aj pani DOSTALOVA JE TO KLAM ZAPLATITE A NIC NEDOSTANETE,,SOM Z MICHALOVIEC,
ziggi
24.09.12,12:45
je jedno odkedy som clenom porady to neznamena ze som clenom best investu, sledoval som prispevky uz aj skor apreto som sem napisal aby ludia vedeli ze je tu aj niekto kto ma pozitivnu skusenost s nimi
makronka
14.10.12,15:10
no ja som u nich bola akurat teraz nedavno, tak dufam, ze budem vyplatena... zatial mi neprisli nejaki spatni ale tak uvidime...
KoxXxo
14.10.12,17:30
Tak určitéé....
ayqa
14.11.12,12:04
prosím Vas ludia ktorí mate skúsenosti s touto firmou best invest z Košíc, nebolo by možné podať hromadné trestné oznámenie ? alebo ak ste niekto už niečo podnikli viete mi poradiť? moja teta sa tiež s týmito podvodnikmi zamotala a bola by som vďačná za každu radu ayqa@centrum.sk, dakujem
tomek39
31.12.12,15:57
Obraciam sa na Vás všetkých, ktorí ste boli spoločnosťou BEST INVEST SK podvedený,aby ste podali trestné oznámenie. V hlásení na Polícií prosím uveďte, že sa pripájate do hromadného trestného oznámenia na túto spoločnosť, čoho sa to presne týka a aký bol ich nasledovný postup, ak sa Vám podarilo s touto spoločnosťou komunikovať. My sme s nimi komunikovali písomne ale aj telefonicky, odpoveď prišla vždy po lehote na odpoveď, čiže po viac ako 30 dňoch (40-45 dní). Podľa Všeobecných zmluvných podmienok tejto spoločnosti sa registračný poplatok nevracia, avšak pred splátky Vám musia podľa zákona vrátiť, čo sa ani v našom prípade nestalo. Keď sme s nimi telefonovali so žiadosťou na vrátenie pred splátok sa nám vyjadrili takto: Počkajte si kým zasadne Valné zhromaždenie spoločnosti. V druhom telefonáte sme to už urgovali, že ak nevybavia našu urgenciu kladne, tak postúpime túto vec Orgánom činných v trestom konaní načo nám oni oznámili, že máme rovno kontaktovať Finančnú políciu. Spojme sa všetci podvedení. Ak suma presiahne viac ako je aktuálna minimálna mzda, tak to už bude klasifikované ako trestný čin a nie ako priestupok. Je to už len na Vašom zvážení, či sa pridáte a spoločne dostaneme naše peniaze naspäť. Ďakujem za porozumenie.
HLAVACKOVA
11.01.13,10:07
Dobrý, ja som s nima uzatvorila zmluvu pred polrokem a bola som vyplatena až teraz, lebo som asi nie moc chápavá pred dôchodkom a pochopila som konečne tento sistém a chválabohu som dostala, aj ked nie plnú ciastku. Rozmyslam že si uzatvorim dalšiu, lebo som v registri a tu to nastastie neskumaju.
KoxXxo
11.01.13,10:23
Uzatvor si rovno dve, čo budeš čakať.
lacofeci
11.01.13,11:50
ja sa tiez pripojim, lebo dlho som tomu neveril stalesom vyplnoval nejake predsplatky. dovtedy som neveril kym mi pani nezavolala ze idem na vyplatenie, dali mi datum a ked som prisiel som zistil ze to urcite nie je klamstvo lebo tu bolo okrem mna dalšich osm ludi. Právnik sice meskal hodinu ale potom nas rychlo vybavil. asi som mal stastie ale aj predsplatky som mal dost vysoke ale takto mam aspon prijatelne splatky.dovi
HLAVACKOVA
11.01.13,12:18
Dve by bolo asi moc naraz, ked ma vyplatia tak este porozmyslam, potrebujem dost mam mnoho eksekucie
marianalina
17.01.13,07:51
ja som si podala ziadosť v novembri, zatial som nedostala peniaze, ale v januári by som mala dostat,pani mi poradila ako na to. V banke nemám moznost dostať, tu aspon neskumaju cierne listiny, napiste vase skkusenosti ak mate nejake
diushaS
18.01.13,16:46
pani tatiana! precitajte si zmuluvu ktoru ste podpisali...nie len tu cast so sumou..predtym nez niekoho nazvete klamarom.
obvinovat pracovnikov firmy je zbytocne.
pani Dostalova so mnou urobila zmluvu a bola som vyplatena..ona je len pracovnickou ktora Vam pomoze vyplnit potrebne formulare a nezodpoveda za schvalenie pozicky.
preto mate take nizke uroky lebo pozicku beriete na zaklade predplacania...takze nabuduce predtym ako oznacite niekoho za klamara precitajte si dokument ktoru vasa vlastna rucka podpisala a az potom sa chytajte za hlavu:)
marianalina
21.01.13,09:40
Súhlasím s pani, nemôžete na niekoho nadávať, keď ani nechápete systém, je to najlahsie na niekoho nadávat a obvinovat namiesto seba iných.
ZDENKO123456
23.01.13,09:00
Ja som cakal 4 mesiace na peniaze, nechápal som sice načo platit splatky, keď ešte nemam peniaze, ale naštastie som to tak robil a dočkal som sa, kamoš neplatil a už ho aj vyradili zo systemu. Bol som trpezlivý a aspon som to dostal.
HLAVACKOVA
24.01.13,08:48
Je dobre citat, ze sú tu aj iný spokojny ludia a nielen citat tie bludy od nespokojnych
Patríci
26.02.13,10:53
Ja som si už v októbri podala žiadosť, aj mi ju schválili, do dnešného dňa som im aj s poplatkom dala 1500eur, predsplátok už dávam naposledy 77!!! (Z možných 100). A stále nič. Čo mi na to povedia tí, ktorí chvália túto firmu? Veď si chcem požičať peniaze, lebo ich potrebujem a nemám stále každý mesiac na to aby som si stále iba predsplácala a nič mi nepožičajú. Poraďte mi, kto má podobnú skúsenosť. Tento mesiac február som nezaplatili, lebo nemám na to už.
ayqa
04.03.13,18:11
Prosim Vás, nerobte to ...moja teta ked mi dala precitat tu zmluvu tak som neverila ze niekto nieco take moze podpisat. Skrátim...Vam schvalia pozicku ktoru ale nedostanete ale jej splácanie od Vás budu vyzadovat...a kludne sa moze stat ze tu pozicku uz aj splatite ale nedostanete ..je to chore ale je to tak!Podvod ako hrom !
svkshogo
05.03.13,22:04
Dobrý deň. Chcel by som sa len spýtať na firmu Credit Markt S.R.O, sídlom na Karpatskej 18 v Bratislave. Nakoľko tiež ponúka pôžičky a moja mama by si rada od nich požičala a na môj vkus jej až expresne rýchlo valné zhromaždenie schválilo pôžičku.

Problém je, že neviem o nich nič nájsť na internete a nepôsobia na mňa nijak dôveryhodne, nakoľko firma vznikla len 16.2.2013, nemá ani webovú adresu a vyzerá to tak, že funguje na podobnom princípe ako firma Best invest.

No čo ma najviac odrádza, je že v nej figuruje ten istý pán Mihály Cserpák ako v Best invest.

Vopred Vám ďakujem za informácie.
ayqa
10.03.13,13:40
Dobrý deň,
nie som síce odbor-ník , ale myslím si , že ste si už aj odpovedali. Buď to bude tak , že pán robí v obidvoch firmách , alebo ak vznikla len vo februári , že sa pán chcel osamostatniť, koniec koncov v dnešnej dobe nič zvláštne, alebo ma napadla ešte jedná možnost, a tou je že jednoducho museli zmeniť meno firmy, kedže oklamaných bolo už vela, klasika...nemenime spôsob iba meno. Je to na Vás ale ja by som utekala len čo by mi nohy stačili.
Formula12
23.03.13,08:16
Dobrý deň.Poradte mi prosím Vás ako mám odstúpiť od zmluvy Best Invest.Vďaka Ja už im platím rok a ešte nemám žiadne peniaze
Monika59
14.05.13,20:08
ĽUDIA MOJI,
AK NEMÁTE KAM VKLADAŤ SVOJE ÚSPORY, TAK ICH POŠLITE NA MôJ ÚČET. http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif" border="0" alt="" title="Smile" smilieid="1" class="inlineimg"> VOPRED VÁM VŠETKÝM ĎAKUJEM!!!
Je neuveriteľné, ako dokážu ľudia naletieť..
No najviac ma zaráža,že splácate pôžičku, ktorú ste nedostali, z ktorej ste si nevyplatili problémy ktoré máte, ba dokonca ste si pohoršili kvôli vlastnej HLÚPOSTI A NEUVERITEĽNEJ PRIAM DETSKEJ NAIVITE....
​no comenthttp://www.porada.sk/images/smilies/confused.gif" border="0" alt="" title="Confused" smilieid="10" class="inlineimg">
buchač
15.05.13,03:10
ĽUDIA MOJI, NEMÁTE KAM VKLADAŤ SVOJE ÚSPORY, TAK ICH POŠLITE NA MôJ ÚČET

Aj ja sa pripájam ...šak aj mne môže pár jedincov po niekoľko predsplátok poslať , najlepšie by bolo aj naraz za niekoľko mesiacov ...

Tu nejde o naivitu a či hlúposť ...
Naivné sú deti v tej svojej nevinnosti a blondínky zasa pre svoju hlúposť ...
Ibaže hentí jedinci , ktorí vopred platia za pôžičku ???
To sú v prevažnej miere dospelí ľudia , právne za seba zodpovední ...no myslím si , že by o tú svojprávnosť mali prísť a na nejaký čas zavrieť na príslušné oddelenie zdravotníckeho zariadenia ...
janakar
08.10.13,12:25
janakar
08.10.13,12:29
Už som na túto tému písala, sú to jednoznačne podvodníci, ktorí od chudákov , ktorí si chcú pôžičať peniaze najprv vytiahnú akože splátky vopred aj 700 € a možno jeden z množstva bude mať šťastie , že ho schváli predstavenstvo. od februára sa ale už nevolajú Best invest s.r.o. ale Credit markt s.r.o., každý rok menia identitu!!
vicktor
15.06.18,08:59
:D
nezistna slachetna dusa, pokoj s tebou