cinky333
16.12.11,10:48
Mám spoločnosť, ktorá sa zaoberá organizáciou rôznych podujatí. Momentálne organizujem detskú akciu na ktorú si vyžiadali aj pohostenie.
Mali by sme záujem poskytnúť studený bufet- šunka, syr, zelenina, chlieb, ovocie na stole. Každý si vezme čo chce.
Nakoľko sme doteraz občerstvenie neponúkali a naša spoločnosť nemá ani predajňu, chcem sa opýtať aké papiere si mám na to vybaviť.
Predpokladám, že mi treba nejaké povolenie od hygieny, ale keďže nemám prevádzku, len zápis s trvalým pobytom, tak mi treba vybaviť povolenie robiť s potravinami doma?
Ďalej predpokladám, že mi treba zdravotny preukaz od lekara.
Potrebujem mať na takúto činnosť nejake zdravotne minimum? ak mam obchod a podnikanie?
Potrebujem nejake dalsie povolenia?
Danielle369
16.12.11,10:13
Ked je to len jednorázovka, tak by som to riešila nákupom hotových chlebíčkov formou pohostenia, keby sa to opakovalo treba ti povolenie od hygieny na rýchle občerstvenie
1.2. Služby
a) pohostinské a reštauračné služby, rýchle občerstvenie, tieto služby možno poskytovať až po vydaní súhlasného rozhodnutia orgánu verejného zdravotníctva na uvedenie priestorov do zariadení spoločného stravovania do prevádzky,
cinky333
16.12.11,10:22
ja mám takú info, že aj keď potraviny od niekoho kúpim a následne ponúkam, ak nie sú hygienicky zabalené tak potrebujem povolenia. a radšej si vybavím všetko teraz, bude to lacnejšie, keď si potraviny spracujem sama.
áno, to viem, len ja som sa pýtala, že keď nemám prevádzku- obchod, pracujem z domu, či mi niečo iné netreba, alebo či treba povolenie na prácu z domu. a ďalej tie potraviny budem potom prevážať na miesto určenia. tam mi tiež treba povolenie? veľmi ďakujem vopred za pomoc.
Danielle369
16.12.11,10:31
Ved preto som ti to napísala tak, lebo som myslela že je to len jednorázovka...
Ináč...potrebuješ povolenie od hygieny, na spracovanie potravín potrebuješ mať prevádzku, normálne zariadenú, len si nemysli že ti povolia robiť chlebíčky na kuchynskom stole...
Na prevážanie studených mís budeš potrebovať chladiace auto..samozrejme...všetko ti hygiena pekne vysvetlí a dá ti zoznam čo treba
cinky333
16.12.11,11:01
tak ja sa opýtam na hygiene, dakujem.