ajkaben
16.12.11,14:50
Ahojte poradite mi ?
sudim sa s podnajomnikom o vzniknutu skodu na byte za X000 ,- eur. kedze sa pravnik pred pojednavanim so mnou nestihol stretnut, podpisala som mu pocas pojednavania "plnomocenstvo" on ho odovzdal sudkyni... ale plnomocenstvo sa mi zda prilis obsirne - nie je specifikovane presne na co sa vztahuje. teda aspon mne to tak pride...

chcem vediet ci je taketo plnomocenstvo v poriadku a ci sa neda nejako zneuzit - prepisat dom, predat byt, kupit auto ... a ja neviem co este vsetko ...

znie takto : plnomocenstvo : podpisana xy splnomocnujem judr. xy, aby ma ohajoval, resp. vo vsetkych pravnych veciach zastupoval, aby vykonaval vsetky ukony,prijimal doporucene pisomnosti, podaval navrhy a ziadosti,uzatvaral zmiery,uznaval uplatnene naroky, vzdaval sa narokov,podaval opravne prostriedky a vzdaval sa ich, vymahal naroky, to vsetko aj vtedy, ked je podla pravnych predpisov potrebne osobitne splnomocnenie. toto splnomocnenie davam i v rozsahu prav a povinnosti po trestneho poriadku a obcianskeho sudneho poriadku. splnomocnenec je opravneny vykonat vsetko potrebne , co povazuje na vykon svojho plnomocenstva za ziaduce. splnomocnitel sa zaväzuje hradit trovy zastupovania za zmluvnu odmenu, alebo ak takato dohodnuta nie je, podla advokatskej tarify a suhlasi, aby splnomocnenec zuctoval svoje naroky z prijatych platieb v predmetnej veci. toto splnomocnenie plati aj pre pripad, ak by bolo potrebne nejake ine specialne splnomocnenie.

dakujem za rady
bupi
16.12.11,18:24
Ako dlho trva plnomocenstvo, ked nie je stanovena ohranicena doba plnej moci?
ajkaben
17.12.11,10:57
no vlastne ani to tam nie je uvedene ... takze asi kym ho nezrusim ... ? je pravda ze na katastry treba notarom overene podisy ? ak mame s manzelom BSM tak by sme mu museli dat obidvaja plnu moc aby mohol nakladat s nasim majetkom ? ten pravnik nas nepotrebuje o nic obrat, je na urovni, ma vsetko co len chce, ale aj tak mam z toho blbi pocit ze som mu to podpisala...
arizona
17.12.11,11:27
Spravili ste hlupost, ze ste blizsie nespecifikoval k akym ukonom davate plnu moc a hlavne je dolezite napisat akeho konkretneho pripadu sa tyka /napr. vymahanie nedoplatku na najomnom voci Jankovi Mrkvickovi atd.../
Skuste si napisat nove /konkretne/ splnomocnenie a vymenit ho u toho pravnika za povodne /stare nech vam vrati/.
misoft
17.12.11,12:17
plnomocenstvo : podpisana xy splnomocnujem judr. xy, aby ma ohajoval, resp. vo vsetkych pravnych veciach zastupoval, aby vykonaval vsetky ukony,prijimal doporucene pisomnosti, podaval navrhy a ziadosti,uzatvaral zmiery,uznaval uplatnene naroky, vzdaval sa narokov,podaval opravne prostriedky a vzdaval sa ich, vymahal naroky, to vsetko aj vtedy, ked je podla pravnych predpisov potrebne osobitne splnomocnenie. toto splnomocnenie davam i v rozsahu prav a povinnosti po trestneho poriadku a obcianskeho sudneho poriadku. splnomocnenec je opravneny vykonat vsetko potrebne , co povazuje na vykon svojho plnomocenstva za ziaduce. splnomocnitel sa zaväzuje hradit trovy zastupovania za zmluvnu odmenu, alebo ak takato dohodnuta nie je, podla advokatskej tarify a suhlasi, aby splnomocnenec zuctoval svoje naroky z prijatych platieb v predmetnej veci. toto splnomocnenie plati aj pre pripad, ak by bolo potrebne nejake ine specialne splnomocnenie.

Toto je "upísanie sa diablovi"! - Touto "univerzálnou" plnou mocou (plnomocenstvo) si sa prakticky vzdala akýchkoľvek rozhodovacích možností a dala možnosť právnikovi "v tvojom mene" ťa obrať o tvoj majetok! Okamžite písomne zrušiť toto plnomocentvo a vystaviť nové, ale len na konkrétne právne úkony pri spore s podnájomníkom.