expo44
16.12.11,17:05
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc
profesional
31.12.11,08:46
Tak s tym ze vodicak ostanes za 3 mesiace vobec nerataj. Ani nahodou. Vezmu ti ho minimalne na 12 mesiacov. Cas zadrzania vodicskeho opravnenia sa do trestu zaratava. S pokutou rataj niekde na urovni od 300 do 1000 Eur.
Samozrejme ze tieto dva tresty ta cakaju zaroven.
pepsikova
31.12.11,08:51
mimotemyzaujímavé, že ľudia sa zaujímajú o trest až už keď je zle...ale žeby uvažovali o treste predtým, ako sadnú za volant s alkoholom v krvi, to ich ani nenapadne...
lujza.j
31.12.11,10:43
Stanislav 1975
31.12.11,10:54
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc
takto-troška pozerám originál rozsudky na justice.gov.sk a vačšinou sa dáva trest na 6 mesiacov odnatia slobody s podmienkou na cca. 18 mesiacov a vodičák sa beria na čas od 12-24 mesiacov- pozri si tú stránku,tam sú všetky ozajstné rozsudky čo boli...
day
31.12.11,11:28
nerozumiem, ked pijem a idem domov mam tam auto:
zavolam dva taxiky, jeden mi zobere auto, druhy mna,

poviem mu neake vesele historky a vsetko je OK
misoft
31.12.11,15:34
0,16 mg/l = 0,33promile
http://www.prevodnik.sk/
sito
31.12.11,15:50
v prvom rade sa ospravedlnujem ak som zvolil zlu temu ale nevedel som kde to dat. Chcem sa vas spytat poradaci ci mi viete podla zakona a skusenosti povedat aky trest dostanem ked som za volantom nafukal 0,16mg/l alkoholu a bol mi zobraty vodicsky preukaz. Bol to alkohol zostatkovy a vodicak ma zivy. Zaujimalo by ma kolko mozem minimalne dostat pokutu aj trest ale aj kolko je maximum plus nejake skusenosti.....Myslite ze je realne pri takej malej hodnote ziskat vodicak do 3 mesiaccov za ucelom velkej pokuty? Dalsia vec je ze ma zaujima do kedy ma musia predvolat na policiu. Lebo oznamenie mi uz prislo do troch tyzdnov a neviem dokedy maju cas na predvolanie lebo napriklad mojmu otcovi prislo o tri mesiace.

Vodicak mi zobrali 19.11.2011

Diki za pomoc

:eek: A prečo si pýtaš teraz, radu, pomoc? Pred jazdou si nestihol? Bol si na mol?

???
Stanislav 1975
31.12.11,15:55
:eek: A prečo si pýtaš teraz, radu, pomoc? Pred jazdou si nestihol? Bol si na mol?


???
sitenko, ja si ho síce nechcem zastávať, lebo alkohol na ceste je zabijak, ale tých 0,33 fakt nieje až tak vela- niekde by bol aj v povolenej,legálnej tolerancii...
BIZAL
31.12.11,16:12
Chlapec pýta radu a viditelne mu to je luto...čo ho deptate blbymi komentarmi?
sito
31.12.11,16:16
Stanko, to vieš, zákon. A prečo sa nešiel niekde inde napiť, legálne v tolerancii ...

Vieš, keď si prečítaš text a nick ...

???
misomiso
31.12.11,16:22
Cele tieto debaty by neboli potrebne, keby stat vedel rozlisit nebezpecne konanie od takeho, ktore nepredstavuje ziadne riziko. Kazdy laker vam potvrdi, ze do 0.3 promile sa nedaju zmerat ziadne ucinky na ludsky organizmus a na ludske reakcie.

Stat chce riesit probelm s alkoholom za volantom a vybral si na to nevhodny sposob. Plne schvalujem poslednu zmenu, ktora znamena ze nad 1 promile ide o trestny cin. Pokojne nech tym ozranom davaju hoci aj rok na tvrdo, zatial im aj tak davaju iba podmienku. Ak ma niekto nad 1 promile, tak uz o tom musi nutne vediet, urcite to neziskal iba tak, ze si dal puncovy rez.

Ale aby cloveka podla zakona popotahovali hoci aj za 0.1 promile, tak to je naozaj nezmysel. Absolutnu nulu nebudete mat ani po vypiti acidofilneho mlieka, nehovoriac o nejakych kvapkach, ktore obsahuju alkohol a uzivaju sa ako liek. Ked si date vecer dve deci vina tak este aj na druhy den na obed budete mat 0.00nieco.

To je naozaj cista buzeracia, je zaujimave, ze v Europe je dost statov, kde vedia odlisit opitost od neskodneho mnozstva.
sito
31.12.11,16:55
Mne to vonia Lacovinu.
profesional
03.01.12,08:37
Ja by som ludom co sadli za volant pod vplyvom alkoholu ak by sa dalo udelil trest ktory by ich pred spolocnostou dostatocne ponizil. Problemom jej totizto nie samotny nasledok. Ale to ze vacsina ludi na SLovensku si este stale akosi neuvedomuje ze pit a nasledne soferovat je nieco zle. Vacsina ludi ma este stale ten pocit ze nieco take vobec nie je zle a ten koho chytia nie je blbec, ale iba proste ze nemal stastie ked ho chytili. Zaklad je zmenit vnimanie obyvatelstva. A verejne ponizenie by bolo urcite dostatocne ucinnym nastrojom. Ja navrhujem takychto ludi verejne vystavovat v klietke na namesti.
alaya1
03.01.12,09:03
Blbe komentare? Hm.....ak by niekoho zabil, tak by blbe neboli, ci?

ja by som nikomu, kto nafuka hocici NIKDY vodicak nevratila.!!!
taky clovek nepatri na ulicu, ani ako cyklista.
misomiso
04.01.12,14:49
Blbe komentare? Hm.....ak by niekoho zabil, tak by blbe neboli, ci?

ja by som nikomu, kto nafuka hocici NIKDY vodicak nevratila.!!!
taky clovek nepatri na ulicu, ani ako cyklista.

To je ako keby si napisala, ze za volant nepatri clovek, ktory prekroci rychlost hoci len o 1 km/hod.

Aj vysoka rychlost zabija, nie len alkohol, a napriek tomu pri rychlosti akosi zakonodarcov osvietilo a pochopili, ze zalezi na tom, o kolko clovek rychlost prekroci.

Pokial som cital nove sadzobniky pokut, tak v obci sa zacinaju sankcie od prekrocenia limitu o 5 km/hod a mimo mesta o 10 km/hod. Preto ti nemozu dat pokutu, ak ti nameraju na dialnici 131 km/hod.

Bohuzial u alkoholu mali zakonodarci "cervene pred ocami", pretoze samo vedia, ze sme narod alkoholikov a nejako sa s tym nevedia vnutorne vyrovnat bez komplexov podobne ako napriklad s Masarykom so Slovenskym statom.
Melnick
04.01.12,15:18
Pre príklad nechoďme ďaleko. Sopliak čo kvoli veľkej rýchlosti zabil dve dievčatká sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane na slobodu.
day
04.01.12,15:28
alkohol nepatri za volant, nulova tolerancia je spravna,
raz to bude jeden poharik, vsetko OK, potom dva, .....

neschvalujme zakony az po neakom nestasti
alaya1
04.01.12,15:33
alkohol nepatri za volant, nulova tolerancia je spravna,
raz to bude jeden poharik, vsetko OK, potom dva, .....

neschvalujme zakony az po neakom nestasti

Odpovedala si Misovi za mna.To snad ani nie je pravda, ze sa ma alkohol tolerovat!!
danushka
04.01.12,15:56
Odpovedala si Misovi za mna.To snad ani nie je pravda, ze sa ma alkohol tolerovat!!
Myslím, že ten príspevok bol myslený v zmysle toho, že aj kombinácia potravín, resp. konkrétne potraviny spôsobujú kvasenie v žalúdku, ktoré môžu spôsobiť, že človek nafúka...
A zdá sa, že Sitečko celkom správne poukázal, či sa táto témička nepodobá na nejakú Lacovinku .

Jasné, že alkohol nepatrí za volant, ale ak niekto fúkne nejaké minimálne množstvo zo slivkového kompótu alebo pohára vína z večera, kľudne môže mať čistejšiu hlavu, než ten čo sadá za volant s hlavou plnou starostí a rodinných nezhôd...
Keby sa dala nejakým spôsobom merať naša psychická ne/pohoda, ktovie koľkí by sme za ten volant nesmeli sadnúť, pretože by sme ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky...
Čisto moja novoročná úvaha. :)
misomiso
04.01.12,16:01
Myslím, že te príspevok bol myslený v zmysle toho, že aj kombinácia potravín, resp. konkrétne potraviny spôsobujú kvasenie v žalúdku, ktoré môžu spôsobiť, že človek nafúka...
A zdá sa, že Sitečko celkom správne poukázal, či sa táto témička nepodobá na nejakú Lacovinku :))).

Jasné, že alkohol nepatrí za volant, ale ak niekto fúkne ejaké minimálne množstvo zo slivového kompótu alebo pohára vína z večera, kľudne môže mať čistejšiu hlavu, než ten čo sadá za volant s hlavou plnou starostí a rodinných nezhôd...
Keby sa dala nejakým spôsobom merať naša psychická ne/pohoda, ktovie koľkí by sme za ten volant nesmeli sadnúť, pretože by sme ohrozovali ostatných účastníkov cestnej premávky...
Čisto moja novoročná úvaha. :)

Presne tak. Ja som bol raz svedkom toho, ako chlapik odstartoval z vedlajsej pomedzi auta na hlavnej a jedno prevratil a vyhodil na elektrickovu kolaj. Ked vyliezli z auta, manzelka na chlapika krici, ze mu vravela, ze nema za volant sadat, ze je to sa dva mesiace uz jeho tretia nehoda. Vravela, zevaj ma problemy s firmou, nespava a nevie sa vobec sustredit.

Trufam si povedat, ze ja po 2 dcl vina dokazem dat prednost autam na hlavnej...
alaya1
04.01.12,16:02
Neviem, co je lacovina, no viem, ze ked vecer vypijem, rano nesoferujem. To je zas len moja uvaha.
misomiso
04.01.12,16:07
Neviem, co je lacovina, no viem, ze ked vecer vypijem, rano nesoferujem. To je zas len moja uvaha.

To nemyslis vazne. Ked si das po veceri jednu Becherovku, alebo pivo, alebo 2 dcl vina, tak rano nesoferujes? Tak potom kedy sa odvazis soferovat? O tri dni? O tyzden?
danushka
04.01.12,16:07
Neviem, co je lacovina, no viem, ze ked vecer vypijem, rano nesoferujem. To je zas len moja uvaha.

...a ja sa so svojim manželom zas nevadím, kým šoféruje ;)

Témičky tohto druhu pretransformúvam do osobných filozofických úvah a len tíško sledujem, čo to tu so širokou verejnosťou narobí :D
day
04.01.12,16:16
miso musis brat do uvahy vacsinu, nie kazdy si vie povedat dost. tiez nikto z nas nikoho nezabije a predsa je na to zakon.
misoft
04.01.12,16:23
Bohuzial u alkoholu mali zakonodarci "cervene pred ocami", pretoze samo vedia, ze sme narod alkoholikov a nejako sa s tym nevedia vnutorne vyrovnat bez komplexov podobne ako napriklad s Masarykom so Slovenskym statom.

A čuduješ sa? Stačí len sledovať, ako sa naši ctení "zákonodarcovia" pod záštitou imunity prejavujú. Najskôr by bolo potrebné ich zbaviť imunity, potom by pristúpili na rýchlejšie a kvalitnejšie riešenia (až by vyfasovali pár pokút za chlast).
No pokiaľ oni budú nedotknuteľní, nebudú ani poriadne zákony - len také onajaké paškvily (paškvil v tom - že zákon síce existuje - ale neuplatňuje sa, alebo len málo).
V mnohých štátoch tolerujú alkohol po určitú hranicu, ale akonáhle s alkoholom v krvi niečo spôsobíš - žiadne pardóny - tvrdé pálky (v USA stačí, aby si len dýchol na poliša alkoholové výpary a zatkne ťa!)
Melnick
04.01.12,17:44
...a ja sa so svojim manželom zas nevadím, kým šoféruje ;)

Témičky tohto druhu pretransformúvam do osobných filozofických úvah a len tíško sledujem, čo to tu so širokou verejnosťou narobí :D

Zadávateľa je mi v podstate ľúto, nespôsobil žiadnu nehodu a navyše má existenčný problém - "vodičák" ho živí .
Možno ani netušil, že by mohol mať ešte nejaký zostatkový alkohol v tele, ale ............ ako profesionál by sa mal správať profesionálne, ak vedel že bude musieť ísť za volant.

Čo však robiť s mladými neskúsenými šoférmi v drahých luxusných autách, ktorí ani náhodou nedodržiavajú rýchlosti a auto je na ceste ako jeden burácajúci gramofón, očká sa im lesknú , arogantne škrípajúc preletia križovatky.... aj týmto smerom by sa naši strážcovia poriadku mohli vydať a realizovať sa.
Všetci sme voči prehreškom tolerantní, ale iba do tej doby, kým nám nejaký prehrešok nezoberie milovanú blízku osobu.:mee:
A v tejto téme končím.
pavol54
06.01.12,18:24
Zadávateľa je mi v podstate ľúto, nespôsobil žiadnu nehodu a navyše má existenčný problém - "vodičák" ho živí .
Možno ani netušil, že by mohol mať ešte nejaký zostatkový alkohol v tele, ale ............ ako profesionál by sa mal správať profesionálne, ak vedel že bude musieť ísť za volant.

Čo však robiť s mladými neskúsenými šoférmi v drahých luxusných autách, ktorí ani náhodou nedodržiavajú rýchlosti a auto je na ceste ako jeden burácajúci gramofón, očká sa im lesknú , arogantne škrípajúc preletia križovatky.... aj týmto smerom by sa naši strážcovia poriadku mohli vydať a realizovať sa.
Všetci sme voči prehreškom tolerantní, ale iba do tej doby, kým nám nejaký prehrešok nezoberie milovanú blízku osobu.:mee:
A v tejto téme končím.
Ja som niekedy nosil v aute trubičky, ak som niečo večer pri posedení popil tak som si do jednej ráno pred cestou dýchol. Ak je niekto profík kúpi si tester alebo trubičky tá sada za cca 15€ ešte nikoho nezruinovala.
U nás je móda porušovať predpisy ak je rýchlosť 50 osobne idem podľa tachometra 57 lebo to je tolerovaná odchýlka Ak bude povolené 0.3 tak si šlahnem o pivo viac však to ukecám a pred kým ako sme sa mohli presvedčiť aj dnes auto je dobrá zbraň a bezpečne zabíja aj keď je človek triezvy nie ešte vtedy ak si niečo pridá vodič na guráž to sa potom chová ako šalený pes krížený býkom. Vyšetroval som prípad keď si dal chlapík jedno pivo a potom si zmyslel že chce kúpiť cigarety zobral vodičovi kľúče od auta a ten bol taký sprostý že svoje auto neopustí, a skončil po asi kilometri s prerazenou spodinou lebečnou a vinníkovi sa fyzicky nič nestalo. Takže neobhajujte opilcov za volantom.
misoft
06.01.12,18:43
Takže neobhajujte opilcov za volantom. Súhlasím.
Keď som bol mladší, tiež som "prekročil" niekedy pomyselnú hranicu (či už rýchlosťou,alebo alkoholom). No vekom som skrotol :D, tamkde bola 60-tka (teraz 50-tka), tak ručička sedela na tej číslici, tam kde som mohol ísť 90, šiel som 80-90, ale nie viac. Keď som si vypil, auto bolo pre mňa tabu (teraz už alkohol pre mňa je minulosť - chvalabohu).

U nás je móda porušovať predpisy ak je rýchlosť 50 osobne idem podľa tachometra 57 lebo to je tolerovaná odchýlka Ak bude povolené 0.3 tak si šlahnem o pivo viac však to ukecám a pred kým ako sme sa mohli presvedčiť aj dnes auto je dobrá zbraň a bezpečne zabíja aj keď je človek triezvy nie ešte vtedy ak si niečo pridá vodič na guráž to sa potom chová ako šalený pes krížený býkom.
Platí zákon - pokiaľ by sa vodič dopustil porušenia - mal by okamžite za to pykať (spomínal som už skôr, kde sa ako k tomu pristupuje). Toto by malo byť aj u nás - slopeš, riadiš, čapnú ťa, zabásnu ťa, sudca ti do 24 hodín nadelí pálku, padaj do basy - bez pardónu!