wilbur
16.12.11,17:22
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať. Zastavili ma policajti, kvoli nasledujúcej situácii. Predbiehal som auto mimo obce v jemnej zákrute. Oproti vybehli policajti a trochu pribrzdili. Išiel som 88km/hod. (podla GPS). Potom sa otočili, zastavili ma a obvinili z toho, že som ich obmedzil v jazde (podĺa novely už nesmie vodič auto ani obmedziť). Osobne si ale myslím, že aj keby nepribrzdili, tak sa zaradím a nič sa nestane. Neskutočne tú situáciu zdramatizovali. Odmietol som zaplatit pokutu 60 euro a tak sme spísali záznam a budem predvolaný na dopravný inšpektorát. Oni boli v aute dvaja, predpokladám, že sa vo výpovedi podporia. Aká môže byť v konaní moja šanca? Dokedy by ma mali predvolať a aké sankcie mi hrozia? a načo by som sa mal prípadne pripraviť?
ďakujem.
Stefan2005
16.12.11,17:43
... Predbiehal som auto mimo obce v jemnej zákrute...

páči sa mi formulácia "predbiehal som v jemnej zákrute" - napriek tomu nemám rád šoférov predbiehajúcich v zákrutách - jemnosť zákruty totiž nemá žiadnu vypovediaciu schopnosť o "prehľade" v danej zákrute :)



... že som ich obmedzil v jazde (podĺa novely už nesmie vodič auto ani obmedziť)....

... podľa ktorej novely ?

lebo podľa poslednej novely 8/2009 zo dňa 13.9.2011 (deň schválenia v parlamente) povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy.
misomiso
16.12.11,17:59
Pozor, rozdiel je v odbocovani z vedlajsej na hlavnu, tam podla terajsej upravy mozes obmedzit, ale pri predbiehani nemozes ani obmedzit a to ani predbiehane auto ani protiiduce. Predpokladam, ze budu mat zaznam z kamery, myslim, ze v policajnych autach zvykne bezat.
marleau
16.12.11,18:03
páči sa mi formulácia "predbiehal som v jemnej zákrute" - napriek tomu nemám rád šoférov predbiehajúcich v zákrutách - jemnosť zákruty totiž nemá žiadnu vypovediaciu schopnosť o "prehľade" v danej zákrute :)
Jemná ľavotočivá zákruta takou je.



... podľa ktorej novely ?

lebo podľa poslednej novely 8/2009 zo dňa 13.9.2011 (deň schválenia v parlamente) povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy.

Policajt nemusel dobre odhadnúť situáciu.Niekto brzdí zbytočne skor,lebo si nevie rýchlo vyrátať,či mu to vyjde alebo nie.
wilbur
16.12.11,18:13
Policajt nemusel dobre odhadnúť situáciu.Niekto brzdí zbytočne skor,lebo si nevie rýchlo vyrátať,či mu to vyjde alebo nie.
To aj jedna z vecí, ktorou chcem argumentovať. Pršalo, zle bolo vidno, nemusel dobre odhadnúť situáciu. Je to velmi subjektívna vec. Pokial nemajú ten kamerový záznam, ťažko je to dokázať. Akú právnu hodnotu má vlastne to, že budú vypovedať dvaja (predpokladám, že rovnako) proti mne?
Stefan2005
16.12.11,18:14
Pozor, rozdiel je v odbocovani z vedlajsej na hlavnu, tam podla terajsej upravy mozes obmedzit, ale pri predbiehani nemozes ani obmedzit a to ani predbiehane auto ani protiiduce....

... máš pravdu, je v tom rozdiel, len vo mne rezonoval nedávno prečítaný blog (http://giac.blog.sme.sk/c/279754/Ako-sa-dava-prednost-v-jazde.html#ixzz1gj5SdYzV)

"...má iný účastník cesty vo svojom pruhu prednosť? Aj keď to nie je výslovne napísané, odpoveď znie áno. Druhá otázka zvrátenej logiky znie: Vidí vodič druhého vozidla - teda s prednosťou , že ak sa nechce so mnou zraziť, tak musí uhnúť? Odpoveď je znova áno..."


... teda chcel som len poukázať nato, ako náhle (a silon) musel policajt brzdiť.... lebo tiež si myslím, že keby nikto kto má prednosť nedal dole nohu z plynu a trocha (občas aj intenzívne) nepribrzdil, havárií by bolo x-početne viacej
Stefan2005
16.12.11,18:19
...Predbiehal som auto mimo obce v jemnej zákrute. ...Išiel som 88km/hod...


... Pršalo, zle bolo vidno, nemusel dobre odhadnúť situáciu...


To aj jedna z vecí, ktorou chcem argumentovať...

... nie som si istý silou argumentu
wilbur
16.12.11,18:27
Ale akú silu majú ich? Tiež len subjektívny pocit - "Musel som pribrzdiť". A čo keď nemusel?
marleau
16.12.11,18:40
Keby nešlo o policajtov,možno sa pravdy dovoláš.Ale takto je to asi zbytočné,keďže policajti sa navzájom budú kryť.Veď by im Jaro dal,keby si špinili do vlastného.
wilbur
16.12.11,19:10
Keby nešlo o policajtov,možno sa pravdy dovoláš.Ale takto je to asi zbytočné,keďže policajti sa navzájom budú kryť.Veď by im Jaro dal,keby si špinili do vlastného.
No a aký postih mi teda hrozí, ak by som to prehral?
marleau
16.12.11,19:28
To neviem,ale isto len pokuta.
wilbur
16.12.11,19:45
To neviem,ale isto len pokuta.
No, to mi je jasné, len do akej výšky:)
buchač
16.12.11,19:47
No a aký postih mi teda hrozí, ak by som to prehral?

...ak ...?????????

Ty ešte aj pochybuješ ????

Nemal si byť za múdreho ...alebo ak ním chceš byť , tak nos so sebou vyhlášku a argumentuj ňou...alebo žiadaj , nech dokladujú ...

Postih ???

...určite vyšší ako pokuta na mieste ...
lujza.j
16.12.11,20:34
mimotemy úplne mi je šuma fuk, čím tu dotyčný /zadávateľ témy/argumentuje, mám "rada" tých frajerov čo predbiehajú do zákruty, prípadne majú teóriu, že on vie, že nič nejde:eek:
wilbur
17.12.11,14:21
[QUOTE=buchač;1919405]...ak ...?????????

Ty ešte aj pochybuješ ????

tak nos so sebou vyhlášku a argumentuj ňou..

za múdreho? ja som ňou aj argumentoval. Ja viem, čo to je obmedzenie v jazde. A nemyslím, že som to urobil. Čítaj poriadne.
wilbur
17.12.11,14:23
Postih ???

...určite vyšší ako pokuta na mieste ...[/QUOTE]

"Určite vyšší?.".. Určite?
Ice dive
17.12.11,15:26
pokuta bude určite vyššia, lebo sa s tebou musia prplať a predvolávať... t.j. v správnom konaní tá pokuta bude vyššia určite...
neviem síce aké policajné auto ťa odstavovalo, ale ak to bolo obyčajné policajné auto, tak pochybujem, že malo kameru a má incident nahratý... (veď aj keď policajti striehnu na prechod na červenú tak majú obyčajnú kameru v ruke... t.j. ak to nebolo auto na meranie rýchlosti, čo je štandardne vybavené kamerou, tak pochybujem, že majú policajti nejaké dôkazy) takže bude to tvrdenie dvoch proti tvrdeniu jedného...
buchač
17.12.11,15:39
[QUOTE=buchač;1919405]...ak ...?????????

Ty ešte aj pochybuješ ????

tak nos so sebou vyhlášku a argumentuj ňou..

za múdreho? ja som ňou aj argumentoval. Ja viem, čo to je obmedzenie v jazde. A nemyslím, že som to urobil. Čítaj poriadne.

..a ako si argumentoval ????
Niečo také ...

" pán práporčík , ale vo vyhláške je napísané , že ............................." ...........a povieš to vlastnými slovami ...

alebo

" pán práporčík , šak mi to ukážte vo vyhláške , že ..........................." ...........a práporčík Ti odpovie ...
" nie je mojou povinnosťou nosiť vyhlášku " ........ale odrecituje Ti príslušný odstavec , lenže Ty ho nemôžeš konfrontovať ,lebo vyhlášku máš tam kde aj ja - v onej ...že prdely ...

a najlepšia verzia je preto , na hádanie sa s príslušníkom , táto :

" pán práporčík ,Vy tvrdíte , že som porušil predpis ten a ten ...buďte tak dobrý , môžte mi ukázať príslušnú stať ????.....a podáš mu do ruky SVOJU vyhlášku ...

capisci ...????

...čítam ...čítam ........v slovenčine a literatúre som bol , som teraz a aj budem vždy dobrý .
...ibaže moje vety nie potrebné LEN čítať ....ale aj iné za nimi hľadať ...


Išiel som 88km/hod. (podla GPS). Potom sa otočili, zastavili ma a obvinili z toho, že som ich obmedzil v jazde (podĺa novely už nesmie vodič auto ani obmedziť). Osobne si ale myslím, že aj keby nepribrzdili, tak sa zaradím a nič sa nestane. Neskutočne tú situáciu zdramatizovali.
...TY asi stále nechápeš .............
Ideš v zákrute ( miernej ???) a stíhaš ešte aj na GPS pozrieť ???...to aký display má to GPS , že si presne videl na cifru ( 88 km/h ????)...
Osobne si myslím , že iná dramatizácia príbehu by nastala , ak by oproti šlo auto s inou osádkou a Ty by si povedzme zákrutu nezvládol ...
Osobne si myslím , že potom by to už bolo o iných pálkach a paletách ...

Ale najlepšie je jazdiť přiměřeně .......najlepšie k okolnostiam na ceste , premávky , vlastnostiam auta ...atď ..............
.....lenže dnešní poniekrorí zasranci to proste nedokážu ...jak aj včera sa mi prihodilo , škoda reči ...

Šak ako sa vraví ...

Malé péro,
Foter mu platí staré BMW na lízu
Bare je jeho , šak pije za stravenky
a vo vrecku plynovka.
Hotový frajer.
buchač
17.12.11,15:52
[QUOTE=buchač;1919405]...ak ...?????????

Ty ešte aj pochybuješ ????

tak nos so sebou vyhlášku a argumentuj ňou..

za múdreho? ja som ňou aj argumentoval. Ja viem, čo to je obmedzenie v jazde. A nemyslím, že som to urobil. Čítaj poriadne.
mimotemy

...pred dvoma mesiacmi jeden tiež nemyslel ...
...vyšturil sa s Fordom spoza dodávky ...
...ja som myslel , že ubrzdím .......zle som myslel ...
...policajtsa pýtal , či sme sa dohodli o vinníkovi ...
...vinník myslel , že nie je vinný ...
...prestal myslieť , keď sa dozvedel , že 650 € by cvakol ...

...ozaj ....v utorok mi došli love z poistky - totálka to bola...
..myslel som , že aj viac mohli poslať....:---:D....
Theo
17.12.11,16:07
Ja by som tiež nezaplatil.No a na všimné ak nemam pri sebe,tak nech si berú VP.Mnohým som pomáhal,skoro všetcia /174/ aj s advokatmi a Mudr.že ak niečo budem potrebovať,pomôžu.Prave pre nezaplatenie pokuty /nespravne posudena s/ som potreboval pomoc z DP,alebo Judr.NIK nepomoholVP majú už 7 mesiacov a hraju sa na solných a dôležitých.Keď oni niečo potrebovali-prosili.U nás nič nové!
dolfort
23.12.11,02:05
Môj názor na svedectvo policajtov je, že nie je relevantné, pretože je predpoklad že ako policajti sa budú navzájom v svedectve podporovať. Aby svedectvo mohlo byť relevantné, tak musí byť objektívne a nezaujaté. Čiže ako prvé by som na správnom konaní napadol svedectvo druhého policajta (jeho zaujatosť).

Čo sa týka samotného predbiehania, argumentoval by som tým, že pred predbiehaním som mal dostatočný výhľad a situáciu som posúdil ako dostatočnú na predbehnutie vozidla.

Ak tam ide o veľké prachy, tak by som sa ešte poradil s dopravným právnikom, na DI ti frázy nepomôžu, tam sa hrá papagrafmi. Čiže chlapcov v zelenom musíš vyšachovať na body paragrafmi, inak odídeš s čiernym petrom a dostaneš pokutu.

V princípe pokiaľ chlpatí nemajú video záznam, tak je to slovo proti slovu a bez dôkazov by ti nemali dať žiadny postih.