pencepchew
16.12.11,20:40
Moja situácia: Počas štúdia v piatom ročníku na vysokej škole som sa v roku 2009 zaregistroval v index noslus kde som obcasne isiel na brigadu. Po uspesnom ukonceni studia v juni 2010 som sa bol hlasit na urade prace, kde som sa chodil mesacne hlasit az do oktobra 2011 a od februara som tiez poberal prispevok v hmotnej nudzi, popritom tom som na dohodu brigadoval, vzdy som vsak vcas doniesol potvrdenia a zmluvy. Problem nastal ked som doniesol na UPSVAR pracovnu zmluvu a zacal ziadat o prispevok o dochadzku za pracou. Prispevok mi nechodil a s nim ani potvrdenie o vyradeni z evidencie. Az po osobnej navsteve uradu som sa dozvedel, že maju problem s mojim vyradenim a nebudem vyradeni na zaklade pracovnej zmluvy, ale k 1.7. 2010 !!! z dovodu, ze som na urade nenahlasil, že mam uzavretu dohodu s index noslus. Tato agentura ma pritom odhlasila z socialky az v auguste 2010. Avsak od skoncenia studia az do toho augusta som uz nebol na ziadnej brigade, co mi potvrdili aj na urade, ked konstatovali, ze za to obdobie mam nulovy prijem. Priznavam, mal som tu dohodu na urad doniest, ale v tej chvili ma to vobec nenapadlo, ved som ju podpisoval takmer rok predtym a navyse ako student. Urad (nejaky clovek) s tym ma teraz problem, pritom som stat skutocne nepripravil ani o centik. Naopak, rok a pol som sa chodil kazdy mesiac hlasit za co ma teraz chcu vyradit z evidencie k 1.7.2010. Doma mam pritom potvrdenie ze som na urade evidovany od 23.6.2010 do 12.10.2011. Nie je to potvrdenie proti potvrdeniu? Budem teraz nuteny zaplatit posledny rok a pol? Ako to ze im to skor nevadilo? Nie je za to zodpovedny tak trochu aj zamestnanec uradu? Ako je mozne ze mi v pohode vyplacali kazdy mesiac prispevok v hmotnej nudzi? Teraz tuto almuznu idu pytat spat...Diky urad prace velmi si mi pomohol tak pri hladani prace, ako aj pri zdvihovani dobrej mienky o tomto state...ďakujem vám všetkým za radu, lebo fakt neviem ako proti nim