teta Mony
27.01.06,11:30
Ahojte poraďaci, prosím Vás o pomoc.
Vediem účtovníctvo v ktorej je spoločníkom Belgický gróf. Doteraz bol len spoločníkom ale asi sa pohadal s druhou spoločníčkou ktorá mu bola priateľkou a zároveň konateľkou, on sa vzhľadom na to že jeho podiel bol 80% podal na súd návrh na zrušenie jej konateľstva a konateľom je on. Nezdá sa mi íce celkom reálne, že mu to registry urobili v priebehu týždňa, ale ktovie?
A môj problém: v mandántnej zmluve mám jasne zakotvené všetko čo má obsahovať a zmluva mi skončila 31.12.2005 ale ročnú uzávierku riadne spracujem. On však jednu zamestnankynu poveril aby odo mna vyžiadala všetky doklady a majú byť uložené v ich firme. Pokiaľ mi však on znemožní prístup k dokladom bude problém s uzávierkou. Neviem čo mám urobiť, pretože len tak odovzdať niekde doklady bez toho aby mi ich niekto zodpovedný prevzal na podpis nechcem. Ten magor je stale v Belgicku a bývala konateľka sa od toho dištancuje už mu aj poslala list, v ktorom ho informuje o rezignácii.
Bože, fakt neviem čím všetkým si to mám potvrdiť aby som sa ja nedostala do problémov!
URAZENÁ MUŽSKA HRDOSŤ!!!!!

Prosím, prosím, poradte
ucetni_fantozzi
27.01.06,10:45
to znie skoro ako z nejakej mexickej telenovely... :D

pozri sa ako mas v zmluve riesene zodpovednosti, terminy, sposoby komunikacie, odovzdavanie dokladov apod. podla mna mu doklady daj len na protipodpis a pripadne ho predtym psiomne upozorni, ze vzhladom na vyvoj situacie a tvoje tusenie, ze ti znemozni pristup k dokladom, nemozes garantovat splnenie zmluvy. ja toto mam upravene v zmluve - nie su doklady, nie je zodpovednost za ich spracovanie...

a co najskor z toho vycuvaj...

drzim palce!
teta Mony
27.01.06,16:21
Dakujem ucetni fantozzi za podporu, som z toho uplne mimo este sa mi nieco take nestalo a to uz robimu uctovnictvo niekolko rokov. Maju medzi sebou konflikt a on do toho chce asi zatiahnut aj mna. je to naozaj magor, lebo robi kroky ze si asi u nas narazi drzku. Ale kto chce kam poôzme mu....
luebchenko
27.01.06,16:45
Teta Mony - to je lepšie ako reality show :D len neviem v čom máš problém. Jeden doporučený list belgickému modrokrvníkovi, kde napíšem čo a ako - termíny, prípadné pokuty za nepodanie priznania, čo k tomu zostaveniu uzávierky potrebujem a že inak sa nedá a bodka. Urči si termín dokedy najneskôr potrebuješ mať všetky podklady s tým že ak ti to do tohto termínu nedoručia tak si za prípadné pokuty zodpovedajú sami. Akákoľvek komunikácia s klientom výlučne písomná, všetky prebierky a odovzdávky dokladov proti podpisu, s dátumom....Držím palec a zbytočne sa netráp. Už ktosi múdrejší povedal že rozčuľovanie sa je ničenie si vlastného zdravia pre blbosť druhých :D