dorotea9
17.12.11,08:17
dobry den , chcela by som sa spytat ako to je z akciami z prvej kuponovej privatizacie. svokra mi doniesla papiere aa pyta sa ma co s tym...kde sa da zistit ci tie akcie maju este hodnotu alebo kde ich predat??? mam tam akcie chemolak , chirana, atd.niektore uz ani neexistuju ako ozeta....dakujem za kazdu radu
buchač
17.12.11,07:26
Zuzka
17.12.11,07:29
klikni sem, je tam všetko napísané, čo je potrebné urobiť .... www.akciebezhodnoty.sk (http://www.akciebezhodnoty.sk)
220870
17.12.11,07:31
V slovenskom rozhlase dávali dookola výzvu aby bezcenné papiere z prvej vlny kupoónovej privatizácie majitelia previedly na nejaký účet.Inak od 1.1 2012 ich začne RM systém spoplatňovať ich držanie vo svojich databázach.
Zuzka
17.12.11,07:42
Citujem z letáku, ktorý sme obdržali asi pred mesiacom:

Overte si čo najskôr, či nie ste majiteľom účtu cenných papierov v CDCP, ktorý bude spoplatnený.

Ak ste majiteľom účtu, môžete zároveň na vyššie uvedených pracoviskách požiadať o výpis z účtu. Výpis vám poskytne informáciu o cenných papieroch, ktorý vlastníte. Následne by ste si mali preveriť hodnotu vlastnených cenných papierov, a to buď v tlači uverejnňujúce burzové správy, v niektorej banke alebo u obchodníka s cennými papiermi. AK sa rozhodnete, že cenné papiere pre vás nemajú hodnotu, môžete ich bezodplatne previesť na FNM, ktorý za vás uhradí poplatok za vedenie účtu majiteľa.
V prípade prevodu cenných papierov FNM prevezme na seba povinnosť uhradiť poplatok za vedenie účtu majiteľa, nielen za rok 2011, ale aj za dva predchádzajúce roky.

Viac informácií získate i na bezplatných telefónnych číslach (aj z mobilu) 0800 888 250 alebo 0800 888 260, ako i na vyššie uvedených webových stránkach.