pafendorf
17.12.11,12:41
Idem kupit autobateriu ( kedze ta moja uz nevydrzi ani -5 a ma uz aspon zo 6 rokov) , len nemam ani sajnu aku znacku si vybrat nejake skusenosti ? odporucte nieco , dakujem :) v hypermarkete urcite neplanujem kupovat :) (fabka 1.4mpi)
pizzanoel
25.12.11,17:59
Tak ja používam EXIDE (mám Alfa romeo 1,9JTD) no a musím povedať , že so štartovaním nie je vobec problem chyti aj ked je - 12, hned na prvu šupu... :)
pafendorf
25.12.11,18:03
Ja som rozmyslal nad banner, varta a exide no nakoniec som kupil Vartu dufam ze vydrzi aj -20 tu pod tatrami :) aj ked zatial taka kosa nebola :)
alaya1
25.12.11,18:08
Ja som rozmyslal nad banner, varta a exide no nakoniec som kupil Vartu dufam ze vydrzi aj -20 tu pod tatrami :) aj ked zatial taka kosa nebola :)

Manzel vravi, ze si urobil dobre, ak je 44ah.
vulxy
25.12.11,18:10
Varta je dobra .mam ju asi 5-ty rok vo fabii a este sa mi nestalo zeby zlyhala.hlavne aby sedely amperhodiny,
roxo
25.12.11,18:12
Vsetky vyssie menovane baterie su velmi dobre, na dnesnom trhu uz ani nie je dovod pozerat na znacku a selektovat, ktora je najlepsia, skor by som vyberal podla toho, ze tuto nie, lebo ludia s nou maju zle skusenosti.Ja mam nejaku polsku autobateriu 75Ah ale nemam problem so startovanim ani v najvacsich mrazoch.Takze cokolvek kupis nove, bude dobre.
miguel.santoro
25.12.11,18:13
Jednoznačne odporúčam EXIDE Premium, mam VW Golf 1,9 TDI 85kW, a žiaden problém som doteraz nemal. Stále, aj pri silných mrazoch štartuje na šupu. :)
alaya1
25.12.11,18:15
Zjavne je uz bateria kupena-))))
pafendorf
25.12.11,18:15
Manzel vravi, ze si urobil dobre, ak je 44ah.

No kupil som 52ku mal som tam 44 takze vacsia kapacita no ale ked vravyte ze je dobra tak to som rad a stala 60 eur si myslim ze slusna cena ...
pafendorf
25.12.11,18:16
Zjavne je uz bateria kupena-))))
No uz je kupena lebo tu som sa nedockal opdovede az teraz, ale v pohode :)
Indeed
25.12.11,18:22
Pre dalších,čo budu čitať totu temu,

ja mam bateriu,ktorá je bezudržbova, /neleje sa do nej žiadna d.voda/ a ked odide kupim takuto dalšiu.

Čo sa týka amperovej kapacity vždy je lepšie kupit o jeden stupen lepšiu,

napr. miesto 44 Ah 52 alebo 55 Ah kapacity

napatie v el.sustave je regulované automaticky
nero 5
25.12.11,18:36
To automaticky asi nemyslis vazne nakolko prud ti vyraba alternator a ten ma tiez svoje hodnoty a nie je jedno aku baterku tam das ,lebo ak tam das s vyssimi hodnotami tak ten alternator ti ju nemusi dobit a rano sa bude problem opakovat ako pri starej baterke.A pri tom celodennom svieteni to dobitie dostava poriadne zabrat .Dobry ranny start nie je len o baterke ,ale väcsiu zasluhu ma aj dobry starter a puzdra v nom.Ak sa to pred zimou zanedba tak v tedy hladame pricinu v baterke, nakolko zly starter nedokaze pretocit motorom .
roxo
25.12.11,18:47
dobre si urobil, s vyssou kapacitou si nerob starosti, to je len dobre.
duves
25.12.11,19:39
Pre dalších,čo budu čitať totu temu,

ja mam bateriu,ktorá je bezudržbova, /neleje sa do nej žiadna d.voda/ a ked odide kupim takuto dalšiu.

Čo sa týka amperovej kapacity vždy je lepšie kupit o jeden stupen lepšiu,

napr. miesto 44 Ah 52 alebo 55 Ah kapacity

napatie v el.sustave je regulované automaticky


Gelova, bezúdržbová.
Tiež mam takú, FORD
http://images.okazje.info.pl/p/motoryzacja/3452/akumulator-ford-silver-calcium-43ah-390a.jpg
Indeed
26.12.11,05:59
Nie som elektrotechnik, no mam voltmeter a meral som hodnoty napätia baterie 12,6 V

dobijacie napätie 14,3 V konštantne ,

ako to že alternator nemusi bateriu dobiť ???

MUSÍ ju dobiť v každom pripade !
jaaaaaaaa
01.03.13,11:13
Ahojte,
nechcem zakladať duplicitne tú istú tému, preto píšem sem. Túto zimu som v podstate nejazdil a dnes sadnem do auta a nič, ani neškrtlo. Baterka svieti na palubke AUDI A3 1998. Má aspon 5--6 rokov, už pred zimou blbla keď bolo zima a vlhko. Dnes som ju pracne vyšrouboval a chcem kúpiť novú. Keďže elektrika je pre mňa španielska dedina, prosím Vás o pomoc.
Na mojej starej baterke je napísané: VARTA D24 Blue dynamic 12V 62 Ah 480 A. Keď som hľadal rovnakú baterku tak som našiel VARTA D24 Blue dynamic 12V 60Ah(:eek:) 480 A. Tu v príspevku ste písali "hlavne aby sedeli amper hodiny". Mám ju teda kúpiť ? Alebo odporúčate niečo iné ?
Ďakujem
vulxy
01.03.13,11:35
Ahojte,
nechcem zakladať duplicitne tú istú tému, preto píšem sem. Túto zimu som v podstate nejazdil a dnes sadnem do auta a nič, ani neškrtlo. Baterka svieti na palubke AUDI A3 1998. Má aspon 5--6 rokov, už pred zimou blbla keď bolo zima a vlhko. Dnes som ju pracne vyšrouboval a chcem kúpiť novú. Keďže elektrika je pre mňa španielska dedina, prosím Vás o pomoc.
Na mojej starej baterke je napísané: VARTA D24 Blue dynamic 12V 62 Ah 480 A. Keď som hľadal rovnakú baterku tak som našiel VARTA D24 Blue dynamic 12V 60Ah(:eek:) 480 A. Tu v príspevku ste písali "hlavne aby sedeli amper hodiny". Mám ju teda kúpiť ? Alebo odporúčate niečo iné ?
Ďakujem
je dobra bateria ,o 2Ah slabsia ale to je nic.daj pozor na rozmery aby to na miesto zapasovalo.....

http://www.autobaterie-varta.net/konfigurator/osobni/rada-audi-a3--8p1--99/
jaaaaaaaa
01.03.13,11:44
Dík za odpoved.
a keby som chcel silnejšiu ?
vulxy
01.03.13,11:52
Dík za odpoved.
a keby som chcel silnejšiu ?
zalezi na tom aky mas tam motor.....ked vacsi diesel tak mozes tam dat 70Ah-u ale ked nejazdis v zime aj auto pomerne stare .... dal so link ,tam si to vyhladaj aku doporucuju z Varty....a este raz pozor na rozmery....mal som uz cest prerabat kastlik na baterie,a ked tam su nahustene kable aj poistkova skrinka este plus riadiaca jednotka tak to je radost.....:)
jaaaaaaaa
01.03.13,11:56
ešte raz dík moc, idem to hneď kupiť. Paráda, poraďáci nesklamali !!!!
vlado 33
03.03.13,15:10
Prosím o radu.
Mám síce starú 5 ročnú autobatériu, ktorú by hádam už niekto zahodil. Ale pri nabíjaní sú všetky články rovnomerné nabité, z toho usudzujem, že by nemala byť ešte na odpis. Niekedy som používal staručkú ruskú manuálnu nabíjačku. Keď som ju nechal nabíjať 24h pri kapacite 2A, potom som pomeral články a keď niektorý vykazoval nízku hodnotu, vedel som, že batéria môže ísť do smetia. Teraz nie som si istý, keďže automatika vypne nabíjanie pri hustote elektrolytu 1,2g /cm3, čo sa rovná nabitiu 50-60% kapacity. Oplatí sa kúpiť kyselinu sírovú (akumulátorovú) a zvýšiť hustotu aby sa nabila aspoň na 80-90%? Mám podozrenie, že od nova je slabá koncentrácia elektrolytu, keď dolejem vodu po risku tak mám takýto problém. Batéria celú zimu frčala ako hodinky.
lujza.j
03.03.13,16:40
Prosím o radu.
Mám síce starú 5 ročnú autobatériu, ktorú by hádam už niekto zahodil. Ale pri nabíjaní sú všetky články rovnomerné nabité, z toho usudzujem, že by nemala byť ešte na odpis. Niekedy som používal staručkú ruskú manuálnu nabíjačku. Keď som ju nechal nabíjať 24h pri kapacite 2A, potom som pomeral články a keď niektorý vykazoval nízku hodnotu, vedel som, že batéria môže ísť do smetia. Teraz nie som si istý, keďže automatika vypne nabíjanie pri hustote elektrolytu 1,2g /cm3, čo sa rovná nabitiu 50-60% kapacity. Oplatí sa kúpiť kyselinu sírovú (akumulátorovú) a zvýšiť hustotu aby sa nabila aspoň na 80-90%? Mám podozrenie, že od nova je slabá koncentrácia elektrolytu, keď dolejem vodu po risku tak mám takýto problém. Batéria celú zimu frčala ako hodinky.
...ale zas tá bola taká že dala zabrať...možno je koniec...;)
http://www.elektrony.sk/component/content/article/132